Gemeenteberich Voortaan vingerafdrukken bij aan- vraag paspoort of identiteitskaart Hoe verloopt de aanvraag voor een reisdocument voortaan? Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl gemeente Schiedam Wilt u binnenkort een nieuw reis- document aanvragen? Vanaf21 Sep tember 2009 zal, als u een nieuw paspoort of Nederlandse identiteits kaart gaat aanvragen, de medewer- ker achter de balie u voortaan ook om uw vingerafdrukken vragen. U ontvangt deze maand een folder in de bus van de landelijke overheid, met nadere toelichting over de nieu- we werkwijze met vingerafdrukken. Waarom vingerafdrukken? De Europese Unie (EU) heeft hier- voor in 2004 een verordening opge- steld. Het doel daarvan is misbruik van reisdocumenten zoveel mogelijk tegen te gaan. De vingerafdrukken worden gebruikt om bij het aanvra gen van het paspoort of de Neder landse identiteitskaart te controleren of de persoon die het document aan- vraagt ook de rechtmatige eigenaar daarvan is. Alleen bij twijfel over de identiteit worden de vingerafdrukken nogmaals gecontroleerd bij het afha- len van het document. Verplicht Het opnemen van vingerafdrukken is verplicht. Er zijn enkele uitzonderin- gen mogelijk: indien het fysiek onmogelijk is om van u vingerafdrukken op te ne- men, dan krijgt u een reisdocument voor vijf jaar zonder dat daarin vin gerafdrukken zijn opgenomen. in het geval het bij u tijdelijk on mogelijk is vingerafdrukken op te nemen, dan heeft u een keuze. U wacht totdat het wel mogelijk is vingerafdrukken van u op te ne men, of u krijgt een reisdocument met een geldigheidsduur van maxi- maal 12 maanden. van kinderen tot 12 jaar worden geen vingerafdrukken opgenomen. Elektronische vingerafdruk De baliemedewerkers hebben een apparaat waarmee zij vier vingeraf drukken elektronisch opnemen. Alle opgenomen vingerafdrukken worden opgeslagen in de reisdocumenten- administratie. Twee vingerafdrukken worden ook opgeslagen in de chip van het reisdocument. Het paspoort en de Nederlandse identiteitskaart bevatten al sinds 26 augustus 2006 een chip met daarin: uw foto (de gezichtsopname); naam (voornamen en achtemamen); geboortedatum; geslacht; nationaliteit; documentnummer; burgerservicenummer; datum einde geldigheid document; land van uitgifte. Wat blijft hetzelfde? De aanvraag van een reisdocument blijft grotendeels hetzelfde. Alleen de afname van vingerafdrukken is nieuw. Als u een nieuw paspoort, Nederlandse identiteitskaart of ander reisdocument gaat aanvragen, heeft u nodig: al uw oude reisdocumenten in uw bezit; een foto die voldoet aan de wet- telijke eisen; indien uw documenten kwijt of gestolen zijn, een (gewaarmerkte) kopie van het proces-verbaal dat u van de politie heeft gekregen toen u aangifte deed van verlies of diefstal; contant geld of uw pinpas om te betalen. Vragen? Meer informatie is terug te vinden op www.paspoortinformatie. nl. Ook kunt u contact opnemen met de gemeente Schiedam; 010- 2191111 of info@schiedam.nl 1) De medewerker van de Stadswinkel controleert aller- eerst of uw foto aan de wettelijke vereisten voldoet. 4) Er worden vier vingerafdrukken (scans) gemaakt. De baliemedewerker zal ter plekke aangeven om welke vingers van welke hand het gaat. Twee afdruk- ken worden opgeslagen in de chip van uw paspoort. 2) Uw gegevens worden ingevoerd in de computer (naam, geboortedatum, geboorteplaats, lengte, burgerservicenummer). Onderwijl wordt u gevraagd uw handtekening te zetten. 5) De aanvraag is afgerond. U kunt gaan betalen en ontvangt een afhaalbewijs, waarmee u een week later uw reisdocument kunt ophalen in de Stadswinkel. 6) Wanneer u uw paspoort of Nederlandse identiteits kaart komt afhalen, zal alleen bij twijfel over uw identiteit nogmaals een controle van uw vingeraf drukken plaatsvinden. 3) De baliemedewerker geeft u een korte uitleg over de nieuwe werkwijze; het afnemen van uw vingeraf drukken met een elektronisch apparaatje. De medewerker controleert eerst of van uw vingers wel vingerafdrukken kunnen worden opgenomen. Verfresten of ander vuil kunnen namelijk problemen geven bij het opnemen van de vingerafdrukken. De controle is ook bedoeld om na te gaan of gepro- beerd wordt de eigen vinger af te dekken. Foto: Jan van der Ploeg Wet Bodembescherming Ontwerpbeschikking (Schiedamseweg 170) Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een nader bodem- onderzoek voor de locatie locatie Schiedamseweg 170 (postcode 319 JC), kadastraal bekend onder sectie Q, nummer(s) 6763, nemen burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam op grond van artikel 29, lid 1 en artikel 37 van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en of het uitvoeren van een spoedige sanering noodzakelijk is. Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; - voldaan is aan artikel 4, lid 1 uit het Besluit 'verplicht bodemonderzoek bedrijfsterreinen'. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 7 oktober 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: SC060600511 Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 30 September 2009: Willem Andriessenlaan, voor pand nr. 21 (3122 JS) Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti- veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981,3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 7 oktober 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8