Noord gaat 103-jarige krijgt visite burgemeester Werkbezoek gemeenteraad aan Schiedam Nieuwland op zaterdag 10 oktober 2009 www.schiedam.nl Gemeenteberichten Wet Bodembescherming Ontwerpbeschikking Overschiesestraat 26-42 Onderwerp Naar aanleiding van de ontvangst van de resultaten van een rtader bodem- onderzoek voor de locatie Overschiesestraat 26-42 (postcode 3112 HH), kadastraal bekend onder sectie I, nummer(s) 4673,4962, 4961, 4963, 4580, 2296 en 3103Jallen geheel), nemen burgemeester en wethouders van de ^rneait(iScfliedafff7>pr#9rtd-ta-fr artite* 39, Is44-£a>utikcl,32.van de Wet bodembescherming een besluit inzake de ernst van een geval van bfcdetti^ verontreiniging en of het uitvoeren v^n^eu spoedige sanering noo'dzakelijk is. Burgemeester en wethouders yah Scfrredam zijn voornemens om op basis van het rtader bodemonderzoek te besluiten dat: - op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; - geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; - het hekwerk random de locatie als tijdelijk beveiligingsmaatregel is aan- gemerkt als bedoeld in artikel 37, lid 3 Wbb en tot de aanvang van de saneringswerkzaamheden niet verwijderd mag worden; - voor aanvang van de saneringswerkzaamheden/herinrichting de noodzaak tot het uitvoeren van aanvullend onderzoek door het bevoegd gezag her- overwogen wordt. Inzage - U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken.vanaf 9 oktober 2009 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien; - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun ziens wijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik telefonisch bereikbaar op: 010-2191 796. Wbb-code: DC060600121 Aanvraag ontheffing ten behoeve van de openstelling van de winkel op zondagen en feestdagen Supermarkt Bas van der Heijden, Laan van BoPes 13, 3122 AE Schiedam Bij het college van burgemeester en wethouders is een ontheffing aange- vraagd als bedoeld in artikel 6 van de Verordening winkeltijden Schiedam ten behoeve van de openstelling op zon- en feestdagen van supermarkt Bas van der Heijden, gevestigd in het pand met adres Laan van Bol'es 13 te Schiedam. De aangevraagde openingstijden zijn elke zondag en feestdagen van 16.00 uur tot 21.00 uur. Op grand van artikel 6 van de Verordening winkeltijden kan het college op aanvraag ontheffing verlenen van het in de Winkeltijdenwet gestelde verbod voor winkels om op zondag en op feestdagen.geopend te zijn, als een winkel tussen 0.00 uur en 16.00 uur gestoten is op die dagen en er hoofdzakelijk eet- en drinkwaren worden verkocht (met uitzondering van sterke drankj.- Vanaf 8 oktober 2009 lig't der aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinRejrf schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schrifi&pfee zksflSyfijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en Wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3160-EA ScH&lSii*' Beleidsregels gemeentegarantie gemeente Schiedam 2009 In de wijk Sveaparken werd zater- dag 3 oktober 2009 een uitmarkt gehouden onder de titel Noord Gaat Uit! Wethouder Menno Sil- jee opende deze Uitmarkt waarna I jazz-zangeres Sarah Fairfield het spits afbeet met een kort optreden. Op het podium op het Kronaplein mgaven diverse artiesten en culturele instellingen een voorproefje van wat het publiek later dit seizoen in Schiedam kan verwachten. Foto: Jan van der Ploeg Op haar verjaardag, maandag 5 oktober, kreeg mevrouw H. ten Hove-Hille visite van burgemeestei Verver-Aartsen. De gastvrije jarigt werd dan ook 103 jaar! Dit heuge- lijke feit werd zondag groots geviera met veel familie en vrienden. I Foto: Jan van Kampenhout Burgemeester en wethouders maken op grand van afdeling 3.6 van de Al- gemene wet bestuursrecht bekend dat zij op 16 juni 2009 de beleidsregels voor het aanvragen van gemeentegarantie voor door derden aan te trekken geldleningen hebben vastgesteld. Een gemeentegarantie voor een geldlening biedt private instellingen de mogelijkheid om voorzieningen tot stand te brengen die een publieke taak dienen en die passen binnen het gemeentelijk beleid. In de geformuleerde beleidsregels is de procedure beschreven om een aanvraag in te dienen en zijn de beoordelingscriteria, weigeringsgronden, de totstandkoming en voorwaarden van het besluit, de garantieovereenkomst en de borgtocht beschreven. Deze beleidsregels treden in werking een dag na bekendmaking en liggen gedurende openingstijden voor een periode van zes weken ter inzage in de Stadswinkel bij het Gemeentelijk Informatie Punt. Een afschrift van de be leidsregels is aldaar verkrijgbaar. De route zal op de fiets worden afgelegd. Bij de diverse onderdelen van het programma zijn bewoners/ bewonersgroepen aanwezig om in gesprek met gemeenteraadsleden te komen. Tevens zullen zo moge- lijk medewerkers van de gemeente Schiedam op locatie aanwezig zijn om toelichting te geven. Uw gast- heren zijn de heren Spencer, wijk- procesmanager Nieuwland en Van der Linden, programmamanager Nieuwland. Het programma van het werk bezoek luidt als volgt: 9.15 uur: Verzamelen onder het genot van koffie en thee in het communicatie- bureau aan de Nieuwe Damlaan 646. j 9.30 uur: Opening door de delegatieleider van het werkbezoek, de heer Oosthof namens de gemeenteraad. 9.35 uur: Start programma. U krijgt toelichting op twee projec- ten in de wijk, t.w.: Het Wijkzorgteam. Per 1 april 2009 is het wijkzorg team geformeerd. Het doel van dit project is om de vraag naar zorg en hulp van kwetsbare burgers inzichtelijk te krijgen en passende hulpverlening tot stand te brengen. Uitgangspunt is inzet op wijkni- veau, maar ook inzet op stedelijk of regionaal niveau is mogelijk. Doelstelling is in 2010 120 bur gers passende hulpverlening te verstrekken. - Samen buurten. In dit project worden alle buurtbe- woners in een geselecteerde buurt in Nieuwland in een jaar huis aan huis bezocht. Het doel van dit pro ject is de participatie in de wijk te bevorderen door te activeren, in- formeren en begeleiden. Zo nodig wordt verwezen naar bestaande hulp- of dienstverlening. In dit jaar zijn 250 huishoudens benaderd en met ongeveer 200 huishoudens is contact geweest. 10.30 uur: Projecten Dr. Wibautplein en Utopia (voormalig'e kartonnagefabriek): Toelichting stand van zaken op deze projecten door een vertegenwoordi- ger van Woonplus. 11.15 uur: Bouwproject Over het Water. Toelichting stand van zaken op dit project door een vertegenwoor- diger van Woonplus en mevr. de Heer, procesmanager Nieuwland en Groenoord namens de gemeente Schiedam. 11.45 uur: Diverse projecten Parkweg en om- geving. U krijgt toelichting op de volgende projecten, t.w.: - Cruyffcourt; - Krajicek Playground; De kinderen en jongeren uit de buurt krijgen een goede, veili- ge plek om te sporten en door de samenwerking met de buurt, overheid, corporaties, scholen, sportverenigingen en het lokale bedrijfsleven heeft het Cruyff Court en de Krajicek Playground met name een belangrijke sociale functie in de wijk. Waarom een Cruyff Court en een Krajicek Playground in Nieuw land? Het is goed om de doelgroe- pen tot 12 jaar en van 12 tot 23 jaar een eigen plek te geven waar zij (onder begeleiding) goed en veilig kunnen sporten. - Opboksen. Bij het vorige werkbezoek aan Nieuwland op 7 oktober 2007 is uitgebreid stil gestaan bij de jongerenoverlast nabij het metro- station PJ Troelstralaan. De overlast gevende jongeren zijn actief benaderd en kunnen gebruik maken van de activiteit 'boksen op de sportschool'. Het (op)boksen is bedoeld om gedragsverandering te bewerkstelligen en de overlast bij het metrostation sterk te ver- minderen. Streven is het aantal meldingen van overlast in het jaar 2010 met 50% te verminderen. - Brassband. Een 2e activiteit voor overlast ge vende jongeren is het opzetten van een jeugdbrassband. 12.30 uur: Discussie gemeenteraad/bewoners in het wijkcentrum aan het Dr. Drees- plein. Een eenvoudige broodmaaltijd wordt geserveerd. 13.30 uur: Afsluiting. Conclusies door de heer Oosthof/ vervolgafspraken. 7 oktober 2009 nummer 40 Pagina 6 j Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer $tadswinkel: (OlO) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel. Stadserf 1 1 Tel.: (OlO) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 I 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9