Podiumjournaal Conny Janssen: bootcamp voor jonge dansers 'Het is zo inspirerend om naar jonge mensen te kijken' Kolderachtig Purper weer met nieuwe show op de planken 'Het is belangrijk dat jonge mensen haar muziek horen1 Kort Levende legende van Buena Vista Social Club podium Charlie Dee brengt muzikale ode aan Joni Mitchell Voor RUIS werkt Conny Janssen in het kader van Your World eenmalig met studenten van Codarts Rotter- damse Dansacademie. Als begin- nend derdejaars bevinden ze zich halverwege hun brug naar de profes sionele wereld. Hun dans is ruw en verraadt hun individuele achter- grond. Conny Janssen: „Het zijn jongeren van diverse komaf, die met passie en gretigheid hun droom durven na te streven. Dat raakt mij. Ik herken het bovendien, ik heb daar ook zo ge- staan. Over deze generatie jongeren uit de grote stad hoor je alleen nega- tieve verhalen. Deze dansers laten zien dat er ook andere verhalen zijn: zij brengen nieuwe energie en nieu- we talen naar de dans. Ik wil hun kracht laten zien." „Ik ilde graag met deze jonge dans studenten werken, omdat het vaak zo inspirerend is om naar jonge mensen te kijken", vervolgt Janssen. „Mensen die nog onderweg zijn naar een doel, een droom. Dat kan me ra- ken. Niets is erger dan lusteloosheid, desinteresse, luiheid. Deze dansers hebben een passie. Hun lef die te vol- gen, dwingt respect af. Het is immers best een moeilijke wereld om in op te groeien. En misschien is het, nu ik zelf ouder ben, dat ik dat scherper zie, en me sterker besef wat een wor- steling het kan zijn om je eigen pad te vinden." „Het werken met deze studenten heeft mij aangescherpt in mijn coaching. Je moet zowel op dans- technisch als op mentaal niveau met ze aan de slag, en dat maakte mij be- wuster van mijn eigen werkwijze, van mijn eigen methode. Als ik ver- slapte, zag ik dat meteen terug, dus heb ik ze geprobeerd te leren hun ei gen verantwoordelijkheid te nemen, ze uitgelegd dat als je elkaar laat stralen daar iedereen beter van wordt." „Het was een intensief proces om hen te laten ontdekken wie ze zelf als danser zijn. Ze zijn allemaal in de overgangsfase van student naar dan ser, van pasjes in een studio naar een eigen bewegingstaal. Ik wilde ze wakker schudden, de ruis eraf krab- ben en heb vooral hun eigenheid als danser naar boven willen halen. Dat zorgde er ook voor dat al mijn keuzes gekleurd werden door wie zij zijn, door hun jeugdigheid, door wat zij kunnen en door wat hen drijft." Vrijdag 30 oktober staan de dansers van RUIS in het Isala Theater in Ca- pelle, donderdag 5 november in De Stoep in Spijkenisse en de vrijdag daarop in LCC De Larenkamp in Rotterdam. Kijk voor een volledig programma op www.connyjanssendanst.nl. Eliades Ochoa is de jongste en laatst overgebleven voca- list/gitarist van de Buena Vi sta Social Club™. Samen met "5 zijn band komt hij op maan- dag 26 oktober naar het nieuwe Luxor Theater. Elia des Ochoa laat de sfeervolle klanken van typische Cu- baans repertoire, waaronder de Buena Vista Social Club klassiekers, weer tot leven komen. Als Cuba's belang- rijkste zanger van de tradi- tionele son is hij de stem van hits als 'El Cuarto de Tula' en 'Chan Chan'. Niet alleen door zijn wereldwijde be- kendheid, maar ook door zijn doorleefde en krachtige stem, is het voor iedere mu- zikant in Santiago en omge- ving een grote eer met hem te spelen. Vandaar dat de musici in zijn begeleidings- band Cuarteto Patria tot de beste van Cuba behoren. In 2006 nodigde de Zeeuwse band BL0F hem uit voor een bijdrage aan het project Umoja. Samen namen zij hiervoor de nummer een hit 'Hemmingway' op. Locatie: nieuwe Luxor Theater, maandag 26 okto ber om 20.00 uur. Entree: 15 euro. reikt. Veel plezier! Purper is te zien in het Isala Theater, Capelle aan den Ijs- sel op dinsdag 20 oktober om 20.15 uur. Kaarten kos- ten 25 euro (pasprijs 22,50 euro) en zijn te bestellen via www.isalatheater.nl. Op za- terdag 28 november om 20.15 uur is Purper te zien in de Stadsgehoorzaal Vlaar- dingen. Kaarten kosten 25 euro (pasprijs 23 euro) en zijn te bestellen via www.stadsgehoorzaal.nl. Een avond vol muzikale hoogstandjes, betoverende klanken, medleys en prachti- ge liedjes gebracht in een, en dat is nieuw voor Purper, concertante vorm. Een in zijn soort unieke muzikale stand up. Vandaar de titel: Purper in Concert. Nooit op- pervlakkig, maar licht van toon en kleur, met als ce ment de absurde soms bijna kolderachtige humor waar Purper het patent op lijkt te hebben. Of zoals Frans Mulder het zegt: „Ik wil er een avond van maken die als een muzi kale achtbaan over het pu- bliek heen dendert. Waar niet aan te ontkomen valt, en waarvan men na afloop zegt: Ik ben opgetild, meegesleurd en door elkaar geschud en vond het heerlijk!". Als dat lukt hebben Frans Mulder, Erik Brey, Marco Braam, nieuwkomer Toby Neef hun doel meer dan be- Maasstad weekbladen ver- loot 5x2 kaarten voor de voorstelling in het Isala Theater en nog eens 5x2 voor die in de Stadsgehoor zaal Vlaardingen. Mail om kans te maken naam, adres en telefoonnummer naar prijsvraag@maasstad.nl. Graag ook vermelden of u liever naar het Isala Theater df^e'^adJ^eficfofzaal wil gaan, Charlie Dee is de komende weken te zien in verschillen- de regiotheaters met haar muzikale ode aan Joni Mitchell. Een eerbetoon van de Rotterdamse zangeres aan een van de meest in- vloedrijke singer/songwri ters. Van Charlie Dee ver- schenen onlangs ook een live cd en dvd onder de titel 'A Tribute To Joni Mitchell'. Joni Mitchell werd in 2008 65 jaar en dat leek een van de bandleden van Charlie Dee een mooie aanleiding om werk te maken van een idee waar ze al langer mee rond- liepen: een muzikale ode aan Joni Mitchell. Toevallig werd de Rotterdamse zangeres dat jaar gevraagd voor een aan- tal optredens op de Parade. „Ik wilde daar geen eigen nummers doen en het plan voor de tribute kwam naar boven." Inmiddels zijn we ruim een jaar verder. Charlie Dee en haar band zijn bezig met de theatertour 'A Tribute To Jo ni'. Eerder verschenen al een goed ontvangen cd en dvd. „Zij wordt bijna niet meer gedraaid op de radio en treedt niet meer op", vertelt Charlie Dee over Joni Mitchell. „Ik vind het be langrijk dat jonge mensen haar muziek kunnen horen en merk dat we er veel men- sen er een plezier mee doen." De Rotterdamse zangeres was zeventien toen ze van haar eerste grote liefde een cassbtteb^nVljc kreeg met liedjes van Joni Mitchell. „Ik zat op het conservatorium en vond het erg moeilijk om een stijl te vinden. Hij vond dat ik naar haar moest luisteren. Als ik beschrijf wat ik toen voelde, lijkt het alsof ik over- drijf, maar het was echt zo. Ik wist niet wat ik meemaak- te." „Ik kreeg een stem dankzij haar en begon met het schrij- ven van eigen liedjes. Ik hoorde mezelf in haar lied jes. Het eenzame gevoel, de zoekende ziel. Prachtig hoe zij schrijft, ze is een dichte- res. Ik heb haar liedjes echt geleefd. Bij elk nummer heb ik herinneringen en verha len. In het theater kan ik die erbij vertellen. Mijn verhaal bij haar liedjes." Aanvankelijk stond ze er niet bij stil wat 'die hard' Joni Mitchell fans van haar tribu te zouden vinden. „Dat besef kwam pas toen iemand zei: ik neem vanavond een echte fan van Joni mee. Toen dacht ik: shit, die komen na- tuurlijk ook! Misschien vin den zij het wel verschrikke- lijk!" Gelukkig voor de Rotter damse zangeres waren de re- acties positief. „Wij blijven qua sound en gevoel dan ook dichtbij Joni Mitchell zelf." Charlie Dee is ruim een jaar bezig met de muziek van de Canadese singer/songwriter. Hoewel ze het te gek vindt, kijkt ze er ook naar uit weer met haar eigen muziek het podium op te gaan. Haar derde cd 'Husbands and Wi ves' is een jaar geleden al op- genomen en zal begin 2010 verschijnen. Dankzij Joni Mitchell kent de Rotterdamse zangeres nu ook het theater als podium. „In het begin was het best wennen. Heel anders dan een poppodium, maar ik denk dat ik er erg op mijn plek ben." Onder meer te zien in: 17/10 Isala Theater, Capelle aan de IJssel, 23/10 Theater Het Kruispunt, Ba- rendrecht, 29/10 Theater De Stoep, Spijkenisse, 12/11 Stadsgehoorzaal Vlaardin gen en 11/12 Lantaren/Ven- ster, Rotterdam. Ticketinfo: www.charliedee.com. i Maasstad Weekbladen TX 14 oktober 2009 TX97 Negen jonge dansstudenten zetten onder leiding van chore- ograaf Conny Janssen hun eerste stappen in de professionele danswereld. Ze zijn ongepolijst, onverschrokken en ontwape- nend. leder heeft dezelfde droom: als danser uitstijgen boven de ruis van alledag. Maar ieder voelt ook dezelfde angsten en onzekerheden. Hoe kun je je onderscheiden in een overvolle wereld? Hoe definieer je jezelf? Welke middelen zet je in? De jonge dansers van RUIS in actie. Foto: Leo van Velzen ROTTERDAM> ROTTERDAM> Purper komt in 2009 met een show die teruggaat naar de 'roots": gekte in close harmony. ROTTERDAM) W1N KAARTEN! DOOR VINCENT WERNKE ROTTERDAM) De Rotterdamse Charlie Dee brengt een muzikale ode aan Joni Mitchell: „lk heb haar liedjes echt geleefd."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 35