Dicht bij huis .nl Trendy sieraden ies van Es Passage Schiedamse presenteert tweede kinderboek Filmhuis ook in herfstvakantie open voor de kinderen WWW. maas stad Colofon Feest in de Groenelaan Krantnetel Sport in de vakantie Nestkasten voor Toernooiveld Streekmarkt Kunstgras op trapveldjes B. van Dongen, tel. 0653 786940 Precies een jaar geleden is het nu dat de Groenelaan heropend werd na een gron- dige verbouwing. Deze verjaardag wordt zater- dag gevierd met een winke- liers-braderie en het muzika- le feestje 'Groenelaan Live!' Voor de kinderen is er een draaimolen en springkussen. De braderie begint om 10.00 uur en het Groenelaan Live- festival op het Wilhelmina- plein begint om 12.00 uur. Zie 00k: www.groenelaan.nl Gratis i deze adressen: Dit prentenboek bevat alleen tekeningen en geen tekst. „Mijn werk gaat over iets wat niet bestaat, maar wat wel zou kunnen bestaan." Nadat de baasjes het huis hebben verlaten, zien we op de eerste pagina van 'Huis- beestenboel' dat de huisdie- ren in actie komen. Op de volgende bladzijden volgen alle aanwezige beesten hun eigen weg. De poes gaat bel- len, een beer kruipt uit het schilderij en gaat op de bank liggen en op een ander schil derij verdringen de beestjes elkaar om in beeld te komen. ,,'Huisbeestenboer gaat over wat huisdieren doen als jij niet thuis bent", vertelt Loes Riphagen. „Ik vind het leuk om daar- over na te denken. Een we- reld scheppen die best zo zou kunnen zijn, al weet je dat het niet zo is. Geweldig om daarover te fantaseren." Oorspronkelijk was het plan om een boek te maken over een slak. De oplettende lezer komt die slak in het boek 00k tegen, maar slechts in een bijrol. Loes combineerde een aantal ideeen en uiteindelijk rolde 'Huisbeestenboel' eruit. „Dit boek is anders dan 'Slaapka mernachtdieren'. Daarin staan teksten en kleine teke- ningetjes en in dit boek staan grote tekeningen en geen tekst. Aanvankelijk had ik het idee hier en daar een tekstje toe te voegen, maar uiteindelijk blijkt dat dit boek helemaal zonder tekst kan." Op elke pagina zie je dezelf- de huiskamer, maar met de dieren gebeurt van alles. Er is veel te zien. Duidelijk is dat over elk detail is nage- dacht. „Het was een puzzel om alles kloppend te krijgen. Ik schrijf eerst alles per pagina uit en pas als alles naar mijn idee klopt, ga ik schetsen maken. Dan teken ik heel klein. Pas als ik weet waar al les moet komen, ga ik het uitvergroten." Als kind was de Schiedamse niet echt bezig met tekenen. „Ik was vooral veel aan het knutselen. Pas op de middel- bare school ging ik meer te kenen en mijn lerares zei dat ik naar de kunstacademie moest gaan. Dat leek me wel wat." In juli 2007 studeerde ze af met haar afstudeerproject 'Slaapkamernachtdieren'. Ze stuurde het naar diverse uit- geverijen, waarvan De Fon- tein meteen enthousiast re- ageerde. Daar verscheen al snel haar eerste boek. Inmiddels is 'Slaapkamer nachtdieren' toe aan een tweede druk, verschijnt het binnenkort in Duitsland en ligt 'Huisbeestenboel' in de winkels. Naast haar eigen werk illus- treert ze 00k boeken van an- deren. Momenteel werkt ze aan twee nieuwe boeken. „Ik begin altijd vanuit een idee en bedenk dan hoe ik dat ga uitwerken. Mijn eigen ideeen uitwerken vind ik het allerleukste. Mijn doel is om een prentenboek per jaar te maken. Dat is niet moeilijk, want ik heb nog heel veel ideeen liggen." Wat een bofkont ben je als je nu als kind in Schiedam woont. Niet alleen komt de enige, echte Sinterklaas hier zaterdag 14 november aan, met een buslading Pieten, maar 00k nu al is het volop feest in de stad. Regelmatig worden er langs de Lange Haven al opna- mes gemaakt voor het Sinterklaasjournaal en morgen wordt er op de Grote Markt zelfs een recordpoging Sin- terklaasliedjes zingen georganiseerd. Voor het Sinter klaasjournaal: De Meezing Moovie. Man, wat had ik er wel niet voor over gehad als kind om dat toen in mijn stadje mee te maken. De zeldzame keren dat ik toen Sin terklaas -een hulpje uiteraard- tegenkwam was op school, tijdens een bliksembezoek aan onze klas. Je had nog net tijd om wat pepernoten van de grond te rapen en weg was ie. Van eenfeestelijke intocht kan ik me he lemaal weinig herinneren. Sinds een paarjaar doen ze dat helemaal anders hier in Schiedam. En dat heeft meteen zijn vruchten afgewor- pen, want volgens burgemeester Verver heeft Schiedam relatief weinig moeite hoeven doen om de nationale in tocht binnen te halen. Een dvd van de laatste intocht in Schiedam schijnt het meeste werk te hebben gedaan. Leuk dat die inspanningen door de NPS erkend en be- loond worden. Kijk, dat wij die intocht hier zo leuk vin- den, dat kunjeje nog wel voorstellen, maar als anderen, van buiten Schiedam, er meteen enthousiast over zijn is dat toch een teken dat hier echt iets bijzonders gebeurt. De Schiedammertjes die nu kind zijn, zijn dus met recht bofkonten. En daarom vind ik het 00k onvoorstelbaar dat sommige basisscholen niet van het aanbod van de gemeente gebruik maken om dit unieke feest vanaf een van de beste plekken langs de route als school mee te maken. Flauw, zuur en gemeen vind ik dat. Of zou het gewoon een zoete wraakpoging zijn van en- kele 40-ers ofso-ers die in hunjeugd nooit zo'n hoogte- punt hebben mogen beleven? In de zak ermee en mee naar Spanje, zou ik zeggen! Het Land van Belofte is maandag 19 oktober het domein voor vakantievierende Schiedamse jeugd. Van 11.00 tot 17.00 uur is er de mogelijkheid beachvoetvolley en be- achvolleybal te spelen. Ook op 21 oktober kan er in het centrum van Schiedam worden gesport. Van 13.00 tot 17.00 is het in het skatepark aan de Overschiesestraat/Broersvest inlineskaten, bmx-en en klimmen geblazen. Informatie via icelen@swswelzijn.nl en 06-34553832. Wethouder Yorick Haan en directeur Woonplus Bob Venhuizen hebben afgelopen zaterdag een aantal nest kasten geplaatst in nieuw opgeleverde woningen aan het Toernooiveld Haan dacht samen met de bewoners tijdens de feestelij- ke koffietafel in de feesttent nog even terug aan de tijd dat deze buurt de Slachthuisbuurt heette. De flats die er na het bombardement in de Tweede We- reldoorlog waren gebouwd, moesten hoognodig verdwij- nen omdat ze niet meer wind- en waterdicht waren. „Nu is het weer een fijne wijk, waar het goed toeven is." In het Filmhuis draait don- derdag 15 oktober Encoun ters at the End of the World. Dit is een verslag van Wer ner Herzog's verblijf in het basiskamp van wetenschap- pers, die zijn neergestreken op de Zuidpool. Vrijdag 16 oktober draait Che - Part One en zaterdag 17 oktober Che - Part Two. Op basis van Guevara's dag- boeken vertelt Soderbergh het verhaal over twee crucia- le episodes uit het leven van de Argentijnse arts en revo- lutionair. Het eerste deel gaat over de drie jaar duren- de en uiteindelijk succesvolle campagne om de macht op Cuba te veroveren. Het twee de deel gaat over Guevara's poging om dat tien jaar later te herhalen in Bolivia. In de herfstvakantie draait Ice Age III voor de kinderen, dage- lijks van 17 tot en met 21 ok tober om 14.00 uur. Reserveren kan via nummer 473 30 00. Zie ook: www.filmhuisschiedam.nl Rondom het erf en tuin van Natuurcentrum De Boshoek aan het Bospad 3 wordt za terdag 17 oktober een streek markt georganiseerd. Er worden biologische pro- ducten uit de streek verkocht zoals geitenkaas, Westlandse druiven delicatessen, papri ka en wijnen. Op de oogsttafel zijn Verge- ten Fruitsoorten' te vinden en om 11.00 en 15.00 uur is er een diapresentatie en le- zing over paddenstoelen en de werking van schimmels. De martkt is van 10.00 tot 17.00 uur, toegang is gratis. De jeugd in de binnenstad kan weer onbezorgd een balletje trappen zonder onder de modder thuis te komen. De ge meente heeft de speelvelden namelijk laten opknappen met kunstgras. Mede door een financiele bijdrage van het Fonds Schiedam Vlaardingen zien de speelvelden er weer tiptop uit Daarom opende wethouder Groene de veldjes samen met de heer Van der Velden van het fonds. Foto: Bart Bos Efl 1 u Maasstad Weekbladen XQ |14 oktober 2009 1XQ82 www.mijnmaasstad.nl Prins Hendrikkade 16a Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4699 500 Fax. 010 4699 504 e-mail: infoimaasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorgingimaasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Commercieel directeur F. de Roon Verkoopleider Vertegenwoordiger J. van Merwijk, tel. 0610 920979 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterwegimaasstad.nl Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4699 518 Fotografie: tel. 010 4699 500 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PLM BV Alle auteursrechten en databank- rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk- kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PLM BV, c.q. de betreffende auteur. SCHIEDAM> weekbladen Valeriusstraat 3 TaUuiMf Imc Groenelaan 53 Stadserf I ValMMltctkiy Dam 37-45 Geuzenplein 7 PtaaattC.vi.Mter Mgr. Nolenslaan 460 Wpgi limit fitrr Jan van Avennestraat TaUtikov telle Heard Lange Kerkstraat 26 T-iMirtrfHnrr* Hot van Spaland 6 TakakshapPatweg Parkweg 404 Boerttavelaan 79 Lange Kerkstraat 86 St. Luduinastraat 96a Als de baas van huis is... Loes Riphagen studeerde in 2007 af met haar eerste prentenboek: 'Slaapkamernachtdieren'. Kort na haar afstuderen publiceerde de Schiedamse Loes Rip hagen (26) haar eerste kinderboek 'Slaapkamernachtdieren'. Voor dit boek werd ze genomineerd voor de Kinderboekwinkel- prijs 2009. Inmiddels ligt 00k haar tweede boek 'Huisbeesten- boel' in de winkel. VINCENT WERNKE Berichten voor deze rubriek kunnen worden gestuurd naar waterweg@maasstad.nl KARIN MOERMAN SCHIEDAM> SCHIEDAM> SCHIEDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3