1 Voorkom allergieen op het werk Kabel groeit harder dan ADSL LoopBaan 'Wat kunnen we voor u doen?' Van houtproductie naar publiekstrekker Salaris terug op nummer een m. Creditcard Toponderzoek Betaopleidingen Subsidie 111 I V IS De top tien belangrijkste factoren Werkgevers- en werknemersorganisaties komen met een voorstel om werknemers te beschermen die met stoffen wer- ken die bij inademing een allergische reactie kunnen oproe- pen. De overheid subsidieert maatregelen die allergieen voorkomen. Stoffen die een allergische reactie kunnen ver- oorzaken zijn bijvoorbeeld bepaalde soorten verf en meel- stof. Werknemers die daarmee werken, kunnen last krijgen van bijvoorbeeld ontstoken neusslijmvliezen of ogen. Het aantal aansluitingen voor breedbandinternet is in het tweede kwartaal van 2009 harder gegroeid bij de Neder- landse kabelaanbieders dan bij de DSL -providers. Voor heel 2009 wordt een groei in het aantal breedbandabonnementen van 4,5 procent verwacht, inclusief glasvezel -aansluitingen. Daarmee zou het aantal abonnees uitkomen op circa 6 mil- joen. De grootste aanbieder van breedbandinternet is Ziggo met bijna een kwart van de markt in handen; UPC heeft twaalf procent. Internet van KPN heeft bijna een vijfde marktaandeel en Het Net (00k KPN) bijna 12 procent. Vier van de tien Nederlan- ders beschikt tegenwoordig over een creditcard, zo blijkt uit onderzoek van Research International. 00k onder jongeren stijgt het percenta ge. Van de jongeren tussen de 18 en 24 jaar heeft een- vijfde een creditcard. Vier wetenschappelijke top- projecten ontvangen geza- menlijk 90 miljoen euro sub- sidie van Europa. Bij deze projecten wordt baanbre- kend werk verricht op het ge- bied van hersenonderzoek, biodiversiteit, kernfusie en supersnelle netwerkverbin- dingen. Meer jongeren volgen een betaopleiding. Dat blijkt uit de laatste cijfers van het Platform Beta Techniek. Tussen 2000 en 2007 is de instroom van betastudenten in hbo en wo met bijna 17 procent gestegen. 37 organisaties met een pu- blieke taak krijgen dit jaar anderhalf miljoen euro van het ministerie om agressie tegen hun medewerkers te bestrijden. We willen als klant goed en vriendelijk geholpen wor- den. Toch is dat niet vanzelf- sprekend. Het Nederlandse bedrijfsleven scoort gemid- deld een magere zesje als het om klantvriendelijkheid gaat, stelt MarketResponse dat het fenomeen klantvrien delijkheid onderzocht. Gelukkig zijn er genoeg be- drijven waar de klant aan z'n trekken komt. Supermarkten en reisorgani- saties behalen een hoge sco re en IKEA, de HEMA en de ANWB Wegenwacht zijn on- langs uitgeroepen tot de klantvriendelijkste bedrijven van ons land. Branches waarbij weinig of geen sprake is van persoon- lijk contact scoren door- gaans laag. Vooral energiemaatschappij- en en telecombedrijven krij gen van de consument een onvoldoende voor hun klant vriendelijkheid. Ruim een op de drie Neder- landers geeft aan dat per- soonlijk contact op de win- kelvloer absoluut noodzake- lijk is om klantvriendelijk ge- vonden te worden. Vooral ouderen en lager opgeleiden zijn deze mening toegedaan. Mensen die denken dat klantvriendelijkheid alleen mogelijk is met persoonlijk contact, zijn het minst te spreken over de klantvrien delijkheid van het Neder landse bedrijfsleven. Toch is dat persoonlijke con tact alleen niet zaligmakend, want thuiswinkels scoren met een 6.7 relatief hoog. Het is prachtig herfstweer en de bossen trekken met hun schitterende kleuren en vele paddenstoelen weer massa's mensen. Wande- laars met en zonder hond, fietsers en natuurgenieters. Onze bossen zijn - met naar schatting too tot 150 miljoen bezoekers per jaar - de grootste publiekstrek- kers van Nederland. Staatsbosbeheer is daar mee meteen de belangrijk- ste aanbieder van recreatie en beheert een grote diver- siteit aan terreinen: van groen in de Randstad tot de Oostvaardersplassen, van speelbossen en landgoede- ren tot boswachterijen. Dat is een rol die deze van oor- sprong overheidsorganisa- tie nog niet zo heel lang uit- draagt. Opgericht voor de houtpro ductie is Staatsbosbeheer nu de beheerder van 250 duizend hectare aan ter- rein, die een belangrijke bijdrage levert aan de groe- ne leefomgeving en de bio diversiteit. En die met zijn educatieve programma's per jaar ruim 200 duizend kinderen in contact brengt met de natuur. Sinds 1998 is Staatsbosbe heer een zelfstandig orgaan dat onder verantwoorde- lijkheid van de minister van Landbouw valt. De organisatie heeft als op- dracht een plek midden in de samenleving in te ne- men en doelmatig te wer ken. Bij de verzelfstandi- ging is afgesproken dat er periodiek een evaluatie plaatsvindt. De eerste eva luatie was in 2004. Met een recente evaluatie conclu ded! de evaluatiecommis- sie dat Staatsbosbeheer zich heeft ontwikkeld tot een gewaardeerde organi satie die adequaat functio ned! en in een grote maat- schappelijke behoefte voorziet. De werkloosheid loopt op en soms lijkt het wel dat we blij moeten zijn dat we nog een baan hebben. De mensen die hun baan kwijt zijn geraakt, zullen dat zeker beamen. Toch is er nog genoeg 'bewe- ging' op de arbeidsmarkt. Natuurlijk is er geen krapte meer, maar er is nog altijd vraag naar personeel en daar kunnen de werklozen van profiteren. Maar 00k de werknemers met een baan die wat anders willen. De huidige crisis en ruimere arbeidsmarkt hebben echter wel invloed op de beweegre- denen om van baan te veran- deren, stelt Intelligence Group vast naar aanleiding van haar Arbeidsmarkt Ge- dragsOnderzoek. Waren vo- rig jaar nog factoren als ont- wikkelings- en doorgroei- kansen van groot belang, nu is dat gewoon weer het sala ris. Zowel het belang van salaris, als van werksfeer en inhoud van het werk laten een sterke stijging zien als beweegreden bij de keuze voor een nieuwe baan. Bijna driekwart van de werknemers geeft aan dat sa laris de belangrijkste reden is om voor een werkgever te kiezen. Doorgroei- en oplei- dingsmogelijkheden, uitda- ging van het werk en aanslui- ting vinden bij persoonlijke idealen zijn daarmee meer op de achtergrond geraakt. Overigen zou je in deze onze- kere tijden verwachten dat zekerheden als een vast con tract en goede secundaire ar- beidsvoorwaarden er meer toe doen, maar dat blijkt niet zo te zijn. De belangrijkste verklaring voor deze ontwik- kelingen is volgens de onder- zoekers dat de reden om voor een werkgever te kiezen hand in hand gaan met de redenen om een werkgever te verlaten. Dat zal naar ver- wachting wel gaan verande- ren als de werkloosheid ver- der gaat stijgen. .eel Adviseur, Salaris Werksfeer Inhoud Reistijd Vast contract Zelfstandigheid Uitdaging Afwisselend werk Goede CAO Flexibele tijden Maasstad Weekbladen XQ 14 oktober 2009 XQ08 Een van de 150 miljoen bezoekers. "Wil je dat ik blijf?". Foto: Ed Dewaerheijt 71% 62% 54% 43% 34% 33% 27% 26% 22% 21% Klantvriendelijk reisbureau. foto: ed dewaerheijt

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8