Sport Dure nederlaag voor Oranje Nassau Vijf voetbalderby's in een weekeinde Leeuwangh is kampioen Prijs voor Bongers Pink Ribbon tennis Refoba onderuit Sportflitsen Scyedam doet zichzelf tekort HBSS houdt helft lang stand Holy ruim langs Pitt'75 70-plusser Karel Leeuwangh is zondag in zijn gge mara thon Nederlands kampioen geworden. De Schiedammer liep in Amsterdam 3 uur en 32 minuten. Leeuwangh hoopt 13 december in Spijke- nisse zijn tooe marathon te voltooien. Taekwondoka Stefano Bon gers heeft in het Haaglan- dentoernooi het onderdeel sparren gewonnen. De spor- ter van Gym International- coach Marcel Hugoosgift werd 00k 3e bij de schijnge- vechten. Op tennispark Spierings- hoek is 29 oktober de Pink Ribbon vrouwentennisdag. Het toernooi staat in het te- ken van de strijd tegen (borst)kanker. Inschrijven: (010) 4702241. De badmintonners van Refo ba verloren zaterdag kans- loos tegen koploper Orbiton, 1-7. De Vlaardingers weten op de ranglijst alleen Veglo nog onder zich. Oranje Nassau speelde een cruciale laatste wedstrijd van de te helft van de veldcom- petitie tegen mede-degrada- tiekandidaat ONDO. De Vlaardingers gingen lang aan de leiding maar kort voor tijd kwam ONDO op gelijke hoogte en scoorde zelfs nog de winnende treffer, 11-10. Oranje Nassau gaat een lasti- ge 2e helft van de competitie tegemoet. De Vlaardingers die veel wedstrijden nipt ver loren, moeten in 7 wedstrij den een achterstand van 3 punten wegwerken. KW sleepte een week na het onnodige verlies tegen OZC, een punt uit het vuur tegen het Haagse ALO. De Vlaar dingers werkten 2 maal een achterstand weg. Bij 10-10 leek het alsnog mis te gaan, 10-11, maar Bob van der Lely verzilverde in de slotminuut nog een vrije bal, 11-11. Har- ga speelde uitermate zwak tegen Valto. Pas laat zetten de Schiedammers een ach terstand om in winst, 9-8. Harga blijft daarmee 2e. Spi rit en ZKV maakten er 00k een gelijkopgaande strijd van. Ook hier viel de beslis- sing in de laatste minuut. Spirit won, 11-10, en stijgt naar de 3e plaats. Tom van Zuuren bood zich aan om- dat Ventura tot de 5 grootste hand- balclubs van Nederland behoort. „Zo'n club moet goed bestuurd wor- den en mag niet in de versukkeling raken. Hij heeft zich omringd met onder meer oud-international Ingrid Dulfer, organisatiedeskundige Ruud Klement en ervaren clubvrouw Con nie Schlarmann. „Ik vond het niet goed de huidige bestuurders te laten zitten omdat zij ook leiding geven aan de commissies van Ventura. Dan krijg je een bestuur dat over zijn ei- gen acties besluit. Nu is dat losge- koppeld en kan het bestuur terugval- len op commissies met sterke, erva ren mensen." Van Zuuren en de zij- nen zijn er in korte tijd in geslaagd iets los te maken binnen de Schie- damse handbalclub. „De bestuur ders komeri uit alle geledingen van de club en hebben allemaal wel weer mensen om zich heen die wat willen doen voor Ventura." Ook onder het nieuwe bestuur blijft Ventura vooral een breedtesportvereniging. „Maar onze missie is wel 'eruit halen wat er in zit'. En dat willen wij ook op spor- tief vlak doen. Ventura leidt veelvul- dig talenten op maar raakt die vaak kwijt aan clubs in het Westland. Als al die talenten waren gebleven, had- den wij nu minimaal eerste divisie gespeeld. Wij willen kijken of wij spelers langer kunnen behouden. Bijvoorbeeld door meer trainings- uren te bieden." Ook hoger spelen met de selectieteams is daarbij be- langrijk. „Wij hebben stille hoop dat de mannen en vrouwen dit seizoen kunnen promoveren." Belangrijke stap die het bestuur de komende maanden wil zetten, is onderzoeken wat de leden van Ventura verwach- ten. „In de vergadering van 30 okto ber stellen wij voor een onderzoek onder de leden te doen. Met de re- sultaten willen wij de doelstellingen formuleren voor de toekomst." Een wisselvallig spelende Nermin Smajic zorgde er zater dag voor dat de tafeltennissers van ttv Scyedam een mo- gelijke winst tegen Petstra/DTK'70 uit handen gaven. Smajic verzilverde tegen Casper ter Luun een 10-8 voor- sprong niet. En tegen Nathan van der Lee ging een 9-5 tussenstand teniet. Kopman Michel de Boer scoorde de 2 Schiedamse punten. Talent Koen Hageraats stuntte ditmaal niet en bleef net als Smajic puntloos. Zaterdag speelt Scyedam vanaf 17.30 uur thuis tegen Argus. In de 4e klasse is door het afschaffen van de 5e klasse sprake van grote krachtsverschillen. Dit is ook regelma- tig in de uitslagen te zien. HBSS (oorspronkelijk 5e klas- ser) speelde tegen de fiks versterkte 4e klasser Lombar- dijen. De Schiedammers lieten zich echter door het theoreti- sche krachtsverschil niet uit het veld slaan. HBSS hield Lombardijen lang op 0-0. Pas diep in de le helft openden de Rotterdammers de score. Na de pauze bleek de ban gebroken. In korte tijd liep Lombardijen uit naar een 1-6 winst. De tafeltennissers van ttv Holy hebben uit bij concurrent Pitt'75 goede zaken gedaan. De Vlaardingers openden met winst in 4 enkelpartijen en in de dubbel. De gastheren redden in de slotwedstrijd de eer, 1-9. 30 oktober speelt ttv Holy in de gymzaal aan de Hendrik Ca- simirstraat tegen Alexandria'66. Afgelopen weekeinde wer- den op de Schiedamse en Vlaardingse velden maar liefst vijf derby's uitgevoch- ten. Die overvloed maakte het voor het publiek wat las- tig te kiezen naar welke wed strijd te gaan. Enkele voet- balliefhebbers kozen er zon dag daarom voor te pendelen tussen twee wedstrijden. Op Harga waren de wedstrijden SWSMC-Excelsior'20 en SVDPW/zo-DRGS en daar- tussen maakte Hermes DVS ook nog eens korte metten met De Ster, 5-1. SWSMC- Excelsior'20 viel al voor rust in een definitieve plooi. SWSMC verloor na 20 mi nuten Guy Duijm met een rode kaart wegens slaan van tegenstander Marco Clarijs. Excelsior'20 profiteerde di rect en nadat voor rust ook de 0-2 in het net lag, was de wedstrijd gespeeld. SWSMC verdedigde goed maar kon aanvallend geen vuist ma ken. Even verderop hield DRGS een helft lang stand tegen kampioenskandidaat SVDPW/zo. Na de pauze nam de ploeg van trainer Jerry Visser met zevenmijls- laarzen afstand van DRGS, 4-1. De zaterdagtak van SVDPW boekte een dag eer- der bij WK ook al een mooi succes. Na een mindere com- petitiestart lijkt Marvin Janssen het nieuwe SVD- PW/za aan de praat te heb ben. Met een fysiek spelletje werd het voetballend sterke- re WK overbluft. 10 minu ten voor tijd leverde dat de winst op, 1-2. In Vlaardingen mocht sc Victoria'04 2x aan- treden in een stadsderby. Op zondag deed de ploeg van trainer Ed Ridderhof wat het als koploper moest doen. Het versloeg overtuigend het kwakkelende CWO/zo, 0-3. Als eerder liet CWO een goe de te helft volgen door een mindere 2e en zakt door het verlies naar de onderste helft van de middenmoot. Een dag eerder ontaardde de wedstrijd sc Victoria'04/za- CION in een waar kaarten- festival. Er vielen in de Broekpolder 7 gele kaarten en 3 rode. Bij Victoria wer- den Nicky Wessels en trainer Arwin Verburgh van het veld gestuurd en bij CION werd Nick Buuron uitgesloten. Doelpunten bleven uit, o-cu Maasstad Weekbladen XQ 21 oktober 2009 193 Schermvereniging Trefpunt heeft weer een maTtre. Erelid Eruit halen wat erin zit bij Ventura REGIO> Handbalvereniging Ventura heeft een nieuw bestuur. Tom van Zuuren meld- de zich bij Cor van der Toorn en Ber nard Dries toen zij aankondigden te willen stoppen als bestuurder en is, ei- genlijk sneller dan Van der Toorn en Dries vermoedden, met een nieuwe en- thousiaste ploeg aan de slag gegaan. Een enthousiasme dat aanstekelijk blijkt binnen Ventura. SCHIEDAM> en oprichter van de vereniging j Jaap Brouwer vervangt de ver- j trokken schermleraar Ab de j Jong. Het zoeken naar een opvolger bleek minder ingewikkeld dan j gedacht. Er meldden zich zelfs j twee kandidaten bij de Vlaar- j dingse club. Trefpunt koos j voor clubicoon Brouwer die na 34 jaar terugkeert om zijn ge- i sport weer uit te dra- j De vrouwenhandballers van Ventura versloegen zaterdag Hercules, 26-22. Foto Roger van der Kraan REGIO> De Schiedamse derby SVVSMC-Excelsior'20 was al voor rust beslist, 0-2. Na de pauze verdedigde SWSMC sterk maar miste de kracht om zelf te scoren. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19