3CHIECAM Grote opkomst open dag Gemeentearchief Extra raadscommissie Ontwikkeling en Beheer op dinsdag 3 november Schiedam Kethei Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam Het Gemeentearchief Schiedam hield op zaterdag 17 oktober een open dag. Deze dag is het hoog- tepunt van de Week van de Ge- schiedenis (17 t/m 25 oktober) die als thema heeft 'Oorlog en Vrede'. Het Schiedamse archief heeft dit thema ingevuld met het onderwerp Kinderuitzendingen: een verborgen geschiedenis. Het thema bleek een succes. Ruim tweehonderd mensen bevolkten de theaterzaal van de bi- bliotheek aan het Stadserf voor een groot deel de ooit uitgezonden kinderen. Veel Nederlanders weten niet wat kinderuitzendingen zijn. Toch zijn er alleen al uit Schiedam duizenden kinderen uitgezonden. Naar Fries- land, Limburg en zelfs Zwitserland. Caroline Nieuwendijk, medewerker van het Gemeentearchief, voert het onderzoek uit naar uitgezonden kin deren. Op de open dag meldde zij de eerste resultaten van haar onderzoek. De nadruk in haar verhaal lag op uit- zendingen van Schiedamse kinderen tijdens de Tweede Wereldoorlog We kennen enkele dramatische verhalen over de tocht naar een ander deel van Nederland waar nog wel genoeg voedsel was. Kinderen waren soms maandenlang van huis. Het Gemeen tearchief heeft zoveel mogelijk van deze bijna vergeten geschiedenis weer boven water gekregen. Wie organiseerde de kindertransporten? Hoe was het vervoer geregeld? In een document van het Nationale Co- mite Kinderuitzending staat dat in juli 1945 al honderden Schiedamse kinderen waren uitgezonden. Hoe was het om ver van huis te zijn? Om met andere mensen en gewoontes in aanraking te komen? Ander eten te krijgen dan thuis, een nieuwe taal te leren en andere feesten te vieren? En heeft zo'n uitzending nog invloed gehad op het verdere verloop van een (kinder)leven? De tweede spreker op deze dag was Jan Sintemaartensdijk, auteur van het boek 'Bleekneusjes', over Neder- landse kinderen die na de Tweede Wereldoorlog werden uitgezonden naar het buitenland. Hij vertoonde een stukje (stomme) film van kin deren in een Engels kamp. De derde spreker was de kinderarts J.F. van Gils. Hij ging in op de blijvende ge- volgen van langdurige ondervoeding en honger. Vooral het laatste half jaar van die periode, de Honger- winter van 1944-1945, maakte veel slachtoffers. De voor kinderen in het bijzonder geldende zeer ongunstige wisselwerking tussen slechte voe- dingstoestand, verminderde weer- I Foto: Jan van Kampenhout stand en verhoogde vatbaarheid voor infectieziekten wordt in de sterftecij- fers van zuigelingen en kinderen op pijnlijke wijze zichtbaar. Dat ook op latere leeftijd gevolgen van de Hongerwinter zich kunnen voordoen heeft langdurig vervolgon-* derzoek van kinderen die in of kort na de Hongerwinter werden gebo- ren duidelijk gemaakt. Tot op heden wordt een grote groep volwassenen, waarvan bekend is dat zij als kind of zelfs als nog ongeboren kind in die periode blootgesteld waren aan ondervoeding, periodiek medisch onderzocht. Het dameskoor Pur Sang zorgde voor de muzikale omlijsting met nummers als "Rum and Coca Cola" en "Weet je wat een zoentje is, een zoentje is een little kiss". Daarnaast was er een kleine tentoonstelling met foto's reisverslagen en koffertjes van de destijds uitgezonden kinde ren. Aan het einde van de dag werd een groepsfoto gemaakt. Meer informatie kunt u vinden op de website van het gemeentearchief www.archief.schiedam.nl. Op 10 en 12 november 2009 behan- delt de gemeenteraad de begroting 2010. Bij die vergaderingen bestaat geen gelegenheid in te spreken. In- spreken is mogelijk in de extra verga- dering van de commissie ROB op 3 november 2009. In deze vergadering komt tevens aan de orde of de schrif- telijke voorbereiding van de begro- tingsbehandeling is afgerond. Deze openbare commissievergade- ring vindt plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de ge meenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde ko men. U kunt de vergaderingen van de raadscommissie bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voe- ren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk informa- tiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www. schiedam.nl Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. Het wijkoverleg van de wijk Kethei zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 9 november 2009 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering, - kredietoverzicht, -^uweahdv^.'"1 Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Hiiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aange- vraagd voor Het uitbreiden van de woningen aan Hoogstraat 156 en 158 Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan 'Binnenstad 2003'. Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een moge- lijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 8 lid C uit de voorschriften van het be stemmingsplan dit in verband met het verbeteren van de woonsituatie Het plan ligt hiertoe van 22 oktober t/m 4 november 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donder- dag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 3.601, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving Monumentenwet 1988 Beschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 5 September 2008 is een aanvraag ontvangen van Northwood Bouwpro- jecten B.V. om een vergunning voor het wijzigen van de rjjksmonumenten Korte Haven 127 en Westmolenstraat 22-26, 3111 CH Schiedam. De aan vraag betreft in hoofdlijnen het herbestemmen van de panden tot woningen en appartementen. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge- vraagde vergunning onder voorwaarden te verlenen. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken vanaf 22 oktober 2009 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00 -20.00 uur. Beroep Binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van dit besluit, kan alleen beroep worden ingesteld als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Uw beroepschrift kunt u richten aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht). Omdat het indienen van een beroepschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, een verzoek om voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden) indienen. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een der- gelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat pen beroepschrift is ingediend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot mw. C. Bakker of dhr. G. Roodbol, telefoonnummer 010-2191792 of 010 - 2191809. Projectnummer: 252-2008 I C T 4( i T fc .Jc 9 ttX 5 ,k Ai ft eilots

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4