Gemeenteberichtei ^Tpillg ri, "f De raadscommissies gemeente Schiedam HP? m «'«K Mb T JPFtrll AGENDA Maandag 26 oktober 2009 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur Voorzitter: dhr. H. van der Hoeven Secretaris: dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2191043 E-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 27 oktober 2009 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Voorzitter: dhr. E.M. Gloudi. Secretaris: dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2191042 E-mail: hc.jansson@schiedam.nl Woensdag 28 oktober 2009 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Voorzitter: dhr. H. Hofland Secretaris: J. Pegtel, tel. 010-2191045 E-mail: j.pegtel@schiedam.nl Tijdens de commissievergaderingen komen onder andere aan de orde: Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 26 oktober 2009 Actualisatie Algemene Plaatse- lijke Verordening In november 2008 heeft de raad de APV grondig aangepast. Vooral de ingrijpende herziening van de VNG-modelverordening was hier- voor de aanleiding. Tevens besloot de raad dat de APV jaarlijks tegen het licht wordt gehouden en zo nodig wordt geactualiseerd. Dat kan ook tussentijds, als daarvoor aanleiding bestaat. In de APV is een aantal wijzigin- gen aangebracht. Deze betreffen de regelgeving over dienstverlening en enkele 'technische' aanpassin- gen. Ten aanzien van kapvergun- ningen wordt in het raadsvoorstel een toekomstige wijziging van de APV in het vooruitzicht gesteld, waarbij het de bedoeling zal zijn dat alleen voor een aantal gere- gistreerde bomen een kapvergun- ning nodig zal zijn. De gewijzigde APV wordt in concept aan de raad aangeboden, waarna een inspraaktermijn volgt. De verordening wordt in febru- ari 2010 ter definitieve vaststelling aan de raad voorgelegd. Discussiepunt 'CON lespunt Oost' Dit discussiepunt is ten behoeve van de agenda aangemeld door de fractie van de PvdA. De fractie voert beargumenteerd aan dat het wenselijk is om, evenals in Nieuw- land, in Schiedam Oost een lespunt Centrale Opvang Neven-instromers (CON lespunt) te realiseren. Een CON lespunt is speciaal bedoeld om kinderen van nieuwe allochtone bewoners versneld te leren lezen en schrijven. Dat is nodig om mee te kunnen komen op school. Via een discussie in de commissie wil de fractie brede steun verkrijgen voor een daartoe strekkend verzoek aan het college van burgemeester en wethouders. Voor de discussie heeft de fractie van de PvdA een notitie geschreven. Commissie Ruimtelijke Ontwikke ling en Beheer d.d. 27 oktober 2009 Vanaf 19.30 uur is er een kennisma- kingsbijeenkomst met de voorzitter van het q-team ziekenhuislocatie Bur gemeester Knappertlaan, de heer G. Schoenmakers. De heer Schoenma- kers stelt zich voor en informeert de commissie over de stand van zaken. De heer Meijer spreekt in namens de bewonersvereni- ging Delflandseweg en de VvE Hollandia: overlast lawaai in woonomgeving De heer Meijer heeft eerder inge- sproken in een commissievergade- ring over de overlast in de woon omgeving. Toen is afgesproken dit onderwerp voor deze commis- sievergadering te agenderen. De leden van de commissie worden in de gelegenheid gesteld te reageren op het betoog van de heer Meijer. Visie openbare ruimte Schie dam, -structuur op stadsniveau- Als deeluitwerking van de door de gemeenteraad in de vergadering van 28 September 2009 vastge- stelde Stadsvisie Schiedam heeft het college van burgemeester en wethouders de 'Visie openbare ruimte Schiedam, structuur op stadsniveau' vastgesteld. Deze vi sie gaat nader in op de betekenis en de uitstraling van de openbare ruimte, in samenhang met inves- teringsniveau en beheer. De visie geeft ook duidelijkheid voor welk ambitieniveau wordt gekozen op een locatie. De leden van de com missie zijn in de gelegenheid te reageren op deze visie. Kadernotitie Hof van Spaland/ Bachplein Om toekomstige bouw- en ont- wikkelingsinitiatieven door markt- partijen voor Hof van Spaland/ Bachplein te kunnen toetsen heeft het college van burgemeester en wethouders een kadernotitie vast gesteld. Deze kadernotitie wordt aan de raad ter besluitvorming voorge legd. De commissie adviseert daarover aan de raad. A4 Noord Wethouder Haan heeft in de ant- woorden op de vragen van het raadslid de heer Van Oosten over de A4 Noord aangegeven met de gemeenteraad uitgebreid van ge- dachten te willen wisselen. Het raadslid de heer Hekman heeft in de vergadering van de gemeente raad van 24 September 2009 geen gebruik gemaakt van het vragen- uur. Toen is afgesproken dat dit onderwerp in de vergadering van de commissie ROB van 27 oktober 2009 wordt geagendeerd. Een brief van het college van burgemeester en wethouders als handvat voor de discussie is in voorbereiding en zal tijdig voor de commissievergadering worden verspreid. De leden van de commissie wor den in de gelegenheid gesteld te reageren op deze brief. Evaluatie woningonttrekkingen 2009 Op verzoek van het raadslid de heer Stam wordt dit onderwerp geagendeerd. De evaluatie gaat nader in op het systeem van woningonttrekkings- vergunningen voor het huisvesten van arbeidsmigranten. De leden van de commissie wor den in de gelegenheid gesteld te reageren op de evaluatie. Vaststellen milieuprogramma 2009-2010 In de vergadering van de gemeen teraad van 8 juli 2009 het Milieu- beleidsplan 2009-2012 vastgesteld. Onderdeel van het Milieubeleids- plan is het jaarlijks opstellen van een milieu- uitvoerings-program- ma. Het college van burgemeester en wethouders biedt de gemeen teraad ter vaststelling een ge- combineerd milieu-uitvoerings- programma voor de jaren 2009 en 2010 aan. De commissie adviseert daarover aan de raad. Commissie Ruimtelijke Ontwikke ling en Beheer d.d. 28 oktober 2009 Herziening grondexploitaties per 1-1-2009 Alle grondexploitaties zijn op- nieuw herzien, niet alleen om voortschrijdende inzichten en uit- gangspunten te verwerken, maar ook om uitvoering te geven aan de taakstelling van 17 miljoen die de gemeenteraad heeft opgelegd in de Zomernota. Door het treffen van diverse maat- regelen kan een bedrag van 22,9 miljoen worden vrijgemaakt. Hier- mee wordt de taakstelling ruim- schoots gehaald, maar kan ook een bedrag van 5,9 miljoen worden toegevoegd aan een nieuw te vor- men bestemmingsreserve Bouw- grondexploitaties ter dekking van mogelijke, nu nog niet voorziene tegenvallers en voor toekomstige herstructureringsprojecten. Dit voorstel wordt ter vaststelling aan de gemeenteraad voorgelegd. De commissie adviseert daarover aan de raad. Deze openbare commissievergade ringen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de ge meenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde ko men. U kunt de vergaderingen van de raadscommissie bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. Beleidsregels stimuleringsbijdrage aanschaf AED's 2009 Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam maken bekend dat zij op 13 oktober 2009 de beleidsregels stimuleringsbijdrage aanschaj AED's 2009 hebbeti vastgesteld. Met een AED worden de overlevingskansen van mensen met een plotse hartstilstand enorm vergroot. De gemeente neemt haar verantwoordelijkheid hierin en roept een stimuleringsregeling aanschaf AED in het leven. Het doel van de regeling is de aanschaf te stimuleren in accommodaties/voorzieningen met een overwegend maatschappelijke doelstelling, waar de kans op hartaan- vallen statistisch gezien het grootst is. Zoals seniorenflats, sportaccommoda- ties, winkelcentra et cetera. U kunt in aanmerking komen voor de aanschaf van een AED als u voldoet aan de onderstaande voorwaarden criteria: Artikel 1 (de aanvraag) a. Een aanvrager dient schriftelijk een verzoek aanschaf AED in bij het col lege van B&W. b. In de aanvraag is gemotiveerd waarom men meent in aanmerking te ko men voor een AED. c. Het omgaan met de AED dient te zijn ingebed in de werkwijze van de organisatie. d. Bij de aanvraag worden in ieder geval de volgende gegevens aangeleverd: 1.Fysiek plan van onderhoud; 2.Controle AED 3. Plaatsingsbeleid zodat de AED permanent beschikbaar is (buitenkast met codeslot) Artikel 2 de aanvrager) e. Een aanvrager is gevestigd in de gemeente Schiedam. f. De aanschaf van een AED is niet bedoeld voor (individuele) particulieren. Artikel 3 (budget) g. De stimuleringsregeling geldt voor het jaar 2009 en er is een eenmalig maximaal budget van 23.000, - beschikbaar. h. De subsidie is maximaal 1.000, - per apparaat. i. Een aanvrager kan slechts een keer aanspraak maken op een stimulerings bijdrage. Artikel 4 (toets) j. Aanvragen worden behandeld op datum van binnenkomst. k. Aanvragen die het subsidieplafond overschrijden worden afgewezen. 1. Er wordt gestreefd naar een zo evenwichtig mogelijke spreiding van AED's. Accommodaties en voorzieningen in de zones waar relatief weinig AED's zijn, krijgen voorrang. m.Accommodaties en voorzieningen waarbij sprake is van een grote verte- genwoordiging van de risicogroepen, krijgen voorrang bij de verdeling van de subsidie. n. De gemeente kan bij het toetsen van de aanvragen advies aan de lokale EHBO vereniging en de veiligheidsdiensten vragen. o. De subsidieontvanger is verplicht een cursus AED training te volgen. Deze cursus moet gevolgd worden bij de EHBO vereniging Schiedam. De cursus is kosteloos. p. De organisatie vereniging wordt eigenaar van de AED en is als zodanig ook verantwoordelijk voor aanschaf, plaatsing, onderhoud, beheer, oplei- ding en een aansprakelijkheidsverzekering. q. De eigenaar mag de AED tot uiterlijk 1 januari 2015 niet verkopen, schen- ken enz. r. Bij niet naleving van (een van) de voorschriften kan het college van B&W (een deel van) het subsidiebedrag terugvorderen. In bijzondere gevallen en voor zover de toepassing van de bepalingen in deze beleidsregel leidt tot een bijzondere hardheid, is het college bevoegd te beslis- sen in afwijking van deze beleidsregels. Voor informatie over deze beleidsregel kan u zich wenden tot de heer R.Badal, telefoonnummer 010 - 2465555. Aanvraag exploitatievergunning cafe 'Buiten Gewoon', Hoofdstraat 131 Bij de burgemeester is een aanvraag ingediend voor het verkrijgen van een vergunning op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Ver ordening Schiedam, ten behoeve van de overname van het horecabedrijj cafe 'Buiten Gewoon' (voorheen: Bodega Valetijn), gevestigd in het pand met adres Hoofdstraat 131, 3114 GC Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: zondag t/m donderdag van 07.00 uur tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 07.00 uur tot 02.00 uur, Er wordt geen terras geexploiteerd. Vanaf 21 oktober 2009 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen onder vermelding van 'zienswijze Rotterdamsedijk 146a' worden ge- richt aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. J KO l"S

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6