Dicht bi huis a uren in buurt 213 Stichting Meredia hard bezig om dialoog op gang te brengen Jazeker st Koppelverkoop Benefiet voor leukemie-patienten Jan Vayne en Martin Mans treden op tijdens een bene- fietconcert dat de Lions Club vrijdag 30 oktober organi- seert ten bate van leukemie patienten in de Grote Kerk. Er zijn nog enkele kaarten te koop.. Jan Vayne op vleugel en Martin Mans op het grote kerkorgel worden vocaal on- dersteund door de Martin Mans Formation, een 20 man sterke groep bassen en baritons. Het programma is een mix van populair en klassiek. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Theater aan de Schie, aanvang 19.30 uur. Record zingen Sinterklaasliedjes gebroken Op de Grote Markt werd af- gelopen woensdag een re- cordpoging 15 minuten lang Sinterklaasliedjes zingen ge- daan. Het plein stroomde net niet vol met de beoogde 1000 kinderen, maar de notaris telde de poging desalniette- min als geslaagd. Vaste nieuwslezer van het Sinterklaasjournaal Dieu- wertje Blok en haar verslag- gever Jeroen Kramer waren aanwezig en hier en daar was 00k al een verdwaalde zwar- te piet te spotten. Praten met elkaar kan veel problemen voorkomen. Le- ren van elkaars cultuur en ontdekken dat er naast de verschillen 00k heel veel overeenkomsten zijn. Rita van der Eijk, van stichting Meredia, heeft er haar le- venswerk van gemaakt. Met haar nog maar pas opgerich- te stichting timmert ze in Schiedam hard aan de weg om tussen de verschillende culturen een dialoog op te starten en aan de gang te houden. Zo is Van der Eijk op basis- school De Taaltuin bezig met ouderochtenden onder de titel 'De Kracht van Acht'. Een groot suuces, zo bleek uit de eerste bijeenkomst waar direct al 47 ouders aan wezig waren. „We hadden als trekker een optreden van enkele leerlingen, maar op zo'n groot aantal hadden we vooraf echt niet gerekend. We hebben gepraat over din- gen als 'wat kan je goed' en 'wat niet' in het kader van het thema 'Wie ben ik' en daar kwamen soms verras- sende dingen uit. Begin november doet Van Eijk met Meredia natuurlijk 00k mee met de Week van Dialoog. Donderdag 5 no vember wordt er bij de Dorpskerk begonnen en daarna een hapje gegeten bij een Nederlands gastgezin. Daarna trekt het gezelschap naar de Moskee aan het Raam waar 00k weer bij ie- mand gegeten wordt. „Zo kijken we eens bij elkaar in het gebedshuis en leren we wat er bij elkaar op tafel staat. Opmerklijk is dat zo- wel de Bijbel als De Koran veel dezelfde figuren hebben. Daar kunnen we aan tafel eens goed met elkaar over praten." Vorige week was Stichting Meredia nog aanwezig bij de Diwali in de Margriethal. Hier belichtte ze het begrip Licht uit verschillende cultu ren. De Joodse kandelaar had daar een plekje, een Ma- rokkaanse kandelaar en het Christendom heeft natuur lijk het Kerstfeest met licht- jes. Na al deze activiteiten heeft Van Eijk nog een grote wens op het vlak van de dialoog: „Een groot congres met mensen die in Schiedam ac- tief zijn, waarin we uitspre- ken wat onze droom is voor Schiedam en deze met z'n al ien realiseren." Sacred dance tegen angsten Wie samen met anderen de angsten van deze tijd te lijf wil gaan is op zondag 25 ok tober van 18.00 tot 19.00 uurwelkom in De Ark aan het Hargplein. Sacred Dance docente Annie van der Zon leidt de kring- dansen. Aansluitend is er vanaf 19.00 uur een interactieve Pastora le Avond Dienst. De toegang is vrij. Mexicaanse kunst in Stedelijk Museum In het Stedelijk Museum is vanaf 7 november de ten- toonstelling Mexico: Expec ted/Unexpected te zien. De expositie bestaat uit werk van 46 internationaal be- faamde kunstenaars uit alle delen van de wereld. Uit de collectie van ruim 1.300 wer- ken van Isabel en Agustin Coppel, hebben Monica Amor en Carlos Basualdo een tentoonstelling samen- gesteld. De tentoonstelling heeft een actueel thema dat wereld- wijd speelt. Zij hebben zich de vraag gesteld waaruit de identiteit en het imago van kunst uit een bepaald land bestaat, in dit geval Mexico. Het museum is open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Meer info: www.stedelijk- museumschiedam.nl de Column van Cees Risseeuw www. hypotheker. nl Kent u dat fenomeen? Het is eigenlijk al heel oud. Je verkoopt een product heel goedkoop onder de voorwaarde dat de consu- ment er andere producten bij kopen. Dat gaat al vanaf een simpel iets, zoals "koffie met appelgebak" in een restaurant tot een hypotheek met verzekeringen. U zult begrijpen dat ik het eerste voorbeeld even laat voor wat het is, zeker nu koppelverkoop weer in het nieuws is gekomen dankzij een bank die ik hier niet met name zal noemen. Het principe is eenvoudig, je biedt een hypotheek aan tegen een heel lage rente, bij voorkeur voor 3 of 5 jaar vast, zodat de bank in kwestie zo min mogelijk (rente-)risico loopt (en de consument des te meer!) onder de voorwaarde dat er aan die hypotheek allerlei producten worden gekoppeld, zoals een dure verzekering, en 1 of 2 arbeidsongeschiktheids- of over- lijdensrisicoverzekeringen tegen koopsom. Deze koopsommen bedragen in de praktijk al snel zo'n 15.000,-, dus bij het af- of oversluiten van de hypotheek wordt de hypotheek verhoogd met die 15.000,-. Op zich niet zo'n probleem zou je zeggen. Bij een rente van 5% kost dat slechts 62,50 per maand en ben je gelijk goed verzekerd tegen de gevolgen van arbeidsongeschiktheid en overlijden. Maar..... er zit een adder onder het gras. De polisvoor- waarden zijn heel negatief. Opzeggen van de verzekering is zeer beperkt mogelijk, en lijdt tot fors kapitaalverlies. En, en dat is het ergste, de hypotheekschuld is veel te hoog t.o.v. de waarde van het huis! Zeker nu we in een periode zitten waarbij de huizenprij- zen iets dalen is dat funest! Een voorbeeld; u heeft een huis met een waarde van 200.000,- en de bewuste bank verleent er een hypotheek op van 250.000,-. Hoe kunt u deze woning ooit nog verkopen? U zit dus vast aan de hypotheekwant oversluiten gaan niet meer. ledere reguliere bank of verzekeraar zal dit weigeren, en terecht! En dit zijn verfoeilijke praktijken. Dat de bijgesloten verzekeringen stuk voor stuk in de categorie woekerpolis vallen maakt het al- leen maar erger. U heeft dus een hypotheek voor het leven, over sluiten kan niet, een levensverzekering die niets oplevert en een rente die alleen tijdelijk laag is. Het is merkwaardig dat de over- heid jaren heeft zitten slapen terwijl de gehele financiele wereld hiervan op de hoogte was. Het is 00k zeer dubieus dat gewezen top-politici en zelfs een hoge politiefunctionaris hoge functies hebben bij deze bank. Over geloofwaardigheid gesproken U kunt u reactie mailen naar C.Risseeuw@hypotheker.nl Buurt 213, Schiedam West Inwoners Schiedam Pkriigen voorrang Schrijf nu in voor een huurwoning in buurt 213 Kijk voor het actuele woningaanbod op www.woonstadschiedam.nl www.woonplus.nl ER Maasstad Weekbladen XO 121 oktober 2009 84 'Er zijn zoveel overeenkomsten Rita van Eijk (midden) op de Diwali die vorige week plaatsvond in de Margriethal. Foto: Roger van der Kraan Hypotheek advlseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 17 sfeervolle gerenoveerde woningen te huur gelegen in de gezellige buurt 213 (Anthonie Muijsstraat, Huijsmansstraat, Van Beverenstraat, Westfrankelandsestraat) geheel gerenoveerde drie- en vierkamerwoningen (bovenwoningen, benedenwoningen, eengezinswoning) met karakteristieke details en buitenruimte Netto maandhuur: tussen €380, - en 570,- (alle woningen vallen binnen de grenzen van de huurtoeslag) inschrijven voor 7 november 2009 selectie op basis van huidige woonwijk, woonduur en huurdersgedrag een deel van de bovenwoningen wordt voor starters beschikbaar gesteld Kijk voor het inschrijfformulier op www.woonplus.nl of kom langs bij Woonplus Schiedam. Valeriusstraat 3-5 3122 AM Schiedam T. (010) 204 51 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8