1 Lezersservice maas stad 25% korting Jorgen Raymann AANBIEDING: 4000 m2 I LUXOR 25% korting voor plaatsen op stalles en balkon 1 5.000 Rotterdampasfans in uitverkocht Ahoy Consument vindt duurzame voeding te duur EEES Win een paar dagen ontspanning! BSfel puzzel Unieke lezersaanbieding CARAVANS I 0909 - 50 50 344 weekbladen - (normale prijzen 25 22) Geldig voor maandag 9 november in het nieuwe Luxor Theater Reserveren: 010 484 33 33 o.v.v. 'Aanbieding Maasstad'. De veijaardag van de twin- tigjarige Rotterdampas was een groot succes. In een uit verkocht Ahoy genoten za- terdagmiddag ruim vijfdui- zend fans van Rotterdampas van de spectaculaire schaats- show 'Spirits of the World' van Holiday on Ice. Voorafgaand aan de show reikte het hoofd van de Rot terdampas, Erik Reitsma, een pas voor het leven uit aan de trouwste fan Henk Leeuwangh. Hij was een van de vele mensen die een reac- tie instuurde naar aanleiding van de oproep van Rotter dampas in verschillende me dia wie het langst aaneenge- sloten de Pas heeft. De 50-ja- rige Leeuwangh gaat al 20 jaar lang regelmatig en sa- men met zijn vrouw Berta op stap met de pas om leuke dingen te doen. „Het is een soort gewoonte geworden om elk jaar de pas te kopen. We zijn enthou- siaste gebruikers en altijd nieuwsgierig naar de aanbie dingen. Eigenlijk vinden we alles wel leuk, rnaar een be- zoek aan Diergaarde Blij- dorp slaan we nooit over", vertelde Leeuwangh aan het enthousiaste publiek. Boven- dien kon deze superfan al zijn passen van 1989 tot op heden laten zien. „Ik heb 00k jaarlijks bijgehouden welk voordeel ik met de Rotter dampas heb. In het begin was dit ongeveer 50,- per jaar, maar tegenwoordig al gauw 200,- per jaar. Je kunt steeds meer doen met de pas." Voor alle vijfduizend aanwe- zigen lag een grappig ca- deautje klaar: een Rotter dampas 20 jaar wintermuts. Met muts op en in opperbes- te stemming genoot het pu bliek ruim twee uur lang van de wervelende schaatsshow. De Rotterdampas is al twin- tig jaar de grootste en leuk- ste kortingspas van Rotter dam en regio en geeft bij meer dan 500 attracties gra tis toegang of fikse korting. De pas groeide in twintig jaar tijd van 11.000 pashou- ders naar ruim 140.000 van- daag de dag. Iedereen kan een Rotterdampas kopen en daarmee leuke dingen gaan doen. Bijvoorbeeld gratis naar alle musea in Rotter dam, topattracties zoals Eu- romast, Spido en Pathe of met fikse korting naar Dier gaarde Blijdorp. Meer info op www.rotterdampas.nl. Het marktaandeel van duur zame levensmiddelen (biolo- gische producten maar 00k de 'gezonde keus'-voeding) is vrij laag. Nederlandse consu- menten blijken maar zeer beperkt bereid daar meer voor te betalen. Voor gezon de producten wil de consu ment zelfs minder betalen. Een van de redenen is dat consumenten duurzame voe ding van lagere kwaliteit achten. Minister Verburg van LNV wil dat Nederland in 2015 internationaal kop- loper is op het gebied van de productie en consumptie van duurzame voeding. Zij hoopt dit te bereiken door een gro- ter en diverser aanbod. Maar nu blijkt dat de hoge prijs en gedachten over lagere kwali teit een belemmering vor- men, zou (gesubsidieerde) prijsverlaging en nadruk op kwaliteitsoordelen in de voorlichting wel eens beter kunnen werken. Met duurza me producten worden zowel de producten bedoeld die ge- richt zijn op het verbeteren van natuur, milieu en welzijn (de bio-, eko- en fair trade- labels) als voedingsmiddelen die beloven goed te zijn voor de individuele gezondheid (zoals light-producten). Con sumenten zijn alleen voor producten met een bio-claim bereid om meer te betalen, maar maximaal zes procent. De prijsverschillen liggen nu vaak veel hoger: tussen de tien en veertig procent. Voor producten met een gezond- heidsclaim blijkt de Neder landse consument zelfs vijf procent minder te willen be talen. Men vindt deze gezon de producten minder smaak- vol en ze dragen niet genoeg bij aan een 'sociaal gevoel' om de hoge prijs te recht- vaardigen. Verder is het op- vallend dat consumenten zo wel de bio- als fair trade- en gezondheidsproducten van lagere kwaliteit vinden. Het is dus belangrijk dat de kwa liteitsoordelen over duurza me voeding sterk worden verbeterd om Nederlandse consument over te halen om duurzamer te consumeren. Er blijkt een verschil tussen luxe en basisvoedingsmidde- len: bij basisproducten han- delt de consument vaak ra- tioneler, terwijl bij luxere ca- tegorieen hij meer emotio- neel keuzes maakt en zaken als bijvoorbeeld schuldge- voel een rol spelen. www.corolie.nl cor olie r Slaapsystemen en slaapadviezen Slaaphoulevarri Kwakernaat GOED DOEL Zo doet u mee! aasstad Weekbladen TX 8 oktober 2009 6 Jorgen Raymann is terug met zijn succesvolle show 'Familyman'. Dit is uw laatste kans om deze hilarische show in Rotterdam te zien. Profiteer nu van deze speciale korting voor de voorstelling op maandag 9 november in het nieuwe Luxor Theater. Actievoorwaarden: deze aanbieding is alleen geldig op genoemde datum en alleen voor plaatsen op stalles en balkon 1. Niet geldig op reeds gekochte/gereserveerde kaarten en in combinatie met andere aanbiedingen. 20 JAAR ROTTERDAMPAS Voor nieuwe of gebruikte caravans V NIEUWE M0DELLEN 2009 ZIJN REEDS BINNEN! C R 1 A 1 Weg en Bos 1 Bergschenhoek (Ind.terrein Weg en Land) Tel. 010-5217118 Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 vjvww.slaapboulevard-kwakemaat.nl (Verstand van slapen, overduidelijk vochtig edelgas gelicfde van Zeus marterachtig dier onder- grondse T zaadje hert hoofdstad van Turkije vlakgom christelijk feest strand bij Venetie land in Azie dierenhuid aardappels schillen steile helling plaats in Florida theaterrang spoedig ongetemperd Frans lidwoord Gedeputeer- de Staten rang- schikkii ting ontvangzaal bezoldiging gezond worden Vul hier de gevonden letters in en bel het woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. waarde Land a In het afwisselende Noord-Limburgse landschap ligt Landal Het Roekenbosch. Het park vormt de ideale uitvalsbasis voor prachtige wandeltochten langs de uitgestrekte akkers, geurige bossen en glooiende heidevelden. Verder beschikt het park over diverse faciliteiten waaronder een zwembad, een midgetgolfbaan, een speeltuin en een kinderboerderij. U verblijft een weekend of midweek in een zespersoons bungalow. U kunt een keuze maken uit aankomstdata tot 13 december 2010 m.u.v. schoolvakantie- en feestdagenperioden. Kijk voor meer informatie op www.landal.nl of bel 0900-8842 0,20 p.m.) Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 28 oktober t/m dinsdag 3 november 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 37 is: kampvuur. Een week in een Tipi tent op Recreatiecentrum Ter Spegelt is gewonnen door: Fam. P. Dierckx, Rotterdam. l©2009-puzzel en win services Jorgen Raymann weet als geen ander dat je je familie niet kan kiezen. Vandaar dat zijn voorstelling 'Familyman' begint op het moment dat een familiefeest net is afgelopen. Tussen lege flessen en andere rommel die de gasten hebben achtergelaten schetst hij een hilarisch beeld van waar familiebanden niet allemaal toe kunnen leiden. De analyses zijn scherp en de grapdichtheid is hoog. 'Familyman' is anderhalf uur Jorgen Raymann op zijn best. Uiteraard bijgestaan door zijn vaste band, want een Surinamer zonder muziek is als familie zonder ruzie: onmogelijk.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21