Wethouder Haan: beheer openbare ruimte verder verbeteren www.schiedam.nl Publiek welkom bij behandeling begroting Week 45 Woensdag 4 november 2009 van de stad op wijk-, buurt- en straatniveau is gesteld. Op basis daarvan gaan we vanaf volgend jaar werken met meerjarenonder- houdsplannen, waar zo'n zeven miljoen per jaar voor beschikbaar is. Het is een technisch verhaal, maar er is een omslag gemaakt in het denken. De problemen moeten vanaf nu snel en praktisch opgelost worden. Niet meer ellenlang door ambtelijke molens." Dan maakt de wethouder een forse draai naar een heel ander onderwerp, dat ook tot zijn portefeuille behoort: het dierenwelzijn. "A1 in 2008 is de nota Dierenwelzijn vastgesteld. Bij de behandeling van de begroting is vorig jaar een motie ingediend over hondenpoep. Deze motie heeft geleid tot heroverweging van het hondenbeleid. In dit kader worden nieuwe voorzieningen gerealiseerd en oude opgeknapt. Er komt een voorlichtingscampagne met folders en kaarten waarop de voorzieningen zijn ingetekend en de regels worden uitgelegd. Bovendien zal de handhaving van de regels worden aangescherpt; hiervoor worden speciale handhavers opgeleid." Tot slot maakt Yorick Haan nog een opmerking over een aspect van het verkeer en vervoer, die vooral de oudere Schiedammers zal interesse- ren. Het is de bedoeling dat er een proef komt met gratis openbaar vervoer voor inwoners van 65 jaar en ouder. Voorwaarde is wel dat het inkomen van betrokkenen onder de 120 procent van de bijstandsnorm ligt. Speerpunten Handhaven inzet dagelijks onderhoud openbare ruimte Meerjarenonderhoudsplannen openbare ruimte Dierenwelzijn Gratis openbaar vervoer 65+ met laag inkomen Wethouder Yorick Haan focust allereerst op het beheer en onderhoud van de openbare ruimte in Schiedam. Het is een veelomvat- tend terrein waar iedere bewoner en bezoeker van de stad mee te maken heeft en waar veel geld aan wordt besteed. "Er zijn al heel grote slagen gemaakt. Zo wordt nog in 2009 het herstel van de Kippenbrug tussen de Westvest en de Nieuwe Haven voltooid. Daar komt een compleet nieuwe historische brug voor in de plaats. Het is slechts een voorbeeld van het vele vaak achterstallige onderhoud dat inmiddels al is weggewerkt in de stad. We hebben een grote inhaalslag gemaakt, maar zijn er nog niet." Voor de komende maanden heeft wethouder Haan dan ook nog een bedrag van ruim 17 mil joen euro beschikbaar voor projecten die in de pijplijn zitten. De wethouder is verheugd, dat hij kan melden dat Schiedam naast weer 'heel' ook schoner wordt. "We hebben een fundamenteel nieuwe start gemaakt als het gaat om het beheer van de openbare ruimte. Toen ik aantrad als wethouder stond een ding als een paal boven water; de stad moest schoner. Het is een ingrijpende ope- ratie geweest. Hiervoor was het noodzakelijk om een gedeelte van de verzelfstandiging van Stedelijk Beheer terug te draaien. De gemeente had niet voldoende greep meer op het schoon- houden en herstellen. Eerst hebben we de stap gemaakt van budgetsturing naar kwaliteits- sturing. Nu we de regie hebben teruggepakt wordt uitvoerder Irado niet meer afgerekend op hoe vaak een straat geveegd wordt, maar op hoe schoon de straat is. Tegelijkertijd hebben we ge'inventariseerd hoe het met het onderhoud Het college van Burgemeester Wethouders heeft de gemeen- telijke begroting voor 2010 rond. Nu is het aan de politiek om zich daarover uit te spreken. Alle politieke partijen die verte- genwoordigd zijn in de gemeenteraad krijgen daartoe uitgebreid de gelegenheid volgende week tijdens de begrotingsbehande- ling. Er is inmiddels al een 'vragenronde' achter de rug. Vragen vanuit de gemeenteraad en de antwoorden van het college en de complete begroting zijn terug te vinden op www.schiedam.nl. De begrotingsboeken zijn beschikbaar bij het GIP in de Stadswinkel, Stadserf 1 Volgende week op dinsdag 10 en donderdag 12 november geven de fracties hun eindoordeel over het voorgenomen finan- cieel beleid. De bijeenkomsten over de begroting vinden plaats in de Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 en zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda van de begrotingsbehandeling luidt als volgt: Dinsdag 10 november van 16.00 tot 18.15 uur en van 19.30 tot 22.00 uur Algemene Beschouwingen in de eerste termijn, reacties van de fracties en onderling debat Reactie college Donderdag 12 november van 16.00 tot 18.30 uur en van 20.00 tot 22.00 uur Algemene Beschouwingen in de tweede termijn. reacties van de fracties Reactie college, gevolgd door stemming over moties, amende- menten en de begroting in totaal Colofon Stadskantoor Tel.: (010)219 11 11 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel: (010) 219 12 59 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 219 12 59 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam, afdeling Communicatie

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10