I Dicht bij huis Proeflessen De herfst is weer begonnen! Rollui www.mambomike.nl Natuur in onze omgeving 50% KORTING 010-42643 69 H3S Ook dit najaar hebben wij weer een waanzinnige actie! Gratis Proeflessen De cursussen starten vanaf 16 november 2009 Maml,oW,>lie 9 t/m 13 Nov.'09 Sterke Vrouwen overjongeren Geroutineerde dief aangehouden Caiway gaat helemaal digitaal Extra werk voor IRADO in de herfst Heel de maand november geven we bij iedere knippen-fdhnbehandeling gratis een coupe soleii of 5 folies met highlights weg! Wil je ook eens een ander kleurtje proberen?? Dan is dit iets voor jou! Handelsonderneming GEERRINK X0 ,^*41 i i J? I Tel. 06-41286319 Salsa 'Mambo 0n2' - Bachata - Merengue - Cha Cha Cha De Sterke Vrouwen van Schiedam praten zondag- middag 8 november met en over Schiedamse jongeren in Bibliotheek Noord aan het Bachplein. De SVP roept vrouwen op dit keer vooral ook hun dochters mee te ne- men. Deze een na laatste bijeen- komst, die dit keer start om 14.00 uur, begint met een presentatie van Sylvie Ver- biest over het boek Generatie Einstein. Miranda van der Ven van de Gemeente Schiedam vertelt over alcohol en jongeren en de loverboys-problematiek. De Sterke Vrouwen Ploeg is een platform voor informatie en inspiratie die tot nieuwe samenwerkingsvormen in de stad leidt. Inmiddels zijn zo'n 375 vrouwen lid. De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 28-jarige Rotterdammer aangehouden die voor nogal wat zaken gezocht werd. Naar aanleiding van een melding zijn agenten naar de Hargasingel gegaan. Hier zou een verdacht persoon in auto's kijken. Toen de politie aankwam zagen zij daar een man lopen die bij navraag nogal wat dingen op zijn kerfstok had. Caiway kondigde begin deze maand aan dat zij de extra mogelijkheden van digitale televisie volledig wil gaan be- nutten en volgend jaar, op 10 oktober 2010, stopt met het aanbieden van het analoge signaal. Caiway is inmiddels een publiekscampagne ge- start om klanten te begelei- den bij de overgang naar vol- ledige digitalisering. Per 30 november wordt het huidige aantal analoge zen- ders teruggebracht tot de 15 meest populaire zenders. Diezelfde dag zal het aanbod HD-zenders in het Basic- en HD-pakket flink worden uit- gebreid. In de herfstperiode zet IRA DO extra personeel en mate- rieel in om de straten vrij te maken van blad. Sommige straten liggen momenteel vol met bladeren, wat zorgt voor gladheid en gevaarlijke ver- keerssituaties maar ook voor verstoppingen van riolerin- gen. Dit vraagt om extra inzet van IRADO. Ook bewoners kun- nen hun steentje bijdragen door hun eigen stoep vrij te maken van blad. Als de herfst begint laten lin- des en kastanjes het eerste hun blad los. Andere bomen volgen als het kouder wordt. De tijd om van kleur te veranderen komt er weer aan! 010 4267057 Di t/m vrij van 09.00 tot 18.00 Zaterdag van 08.00 tot 14.00 Hairshop - rotterdamsedijk 250b - 3112bp - schiedam voor woning en bedrijf u\o°e0' Adri de Groot geeft dagelijks een elektronische krant uit met veel beeldmateriaal en achtergrondinformatie van de natuur in zijn omgeving (Benthuizen). Het is zeer de moeite waard om je hier gratis op te abon- neren (zie www.vogeldag- boek.nl Vorige week wer- den foto's getoond van onder andere een Inktviszwam die gefotografeerd is in de heem- tuin van Capelle a/d IJssel (zie www.heemtuin-capel- le.nl.). Nu weet ik helemaal niets van paddenstoelen, echter deze exotische ver- schijning heeft me zeer ge'inspireerd om hier meer van te weten te komen. Ge- lukkig lukte het me er eentje te vinden en er een foto van te maken. De Inktviszwam is een van de vele paddenstoe- lensoorten die in ons land kunnen voorkomen. Volgens schattingen zijn er alleen al in Nederland ongeveer 4000 soorten waargenomen. Vol gens de kenners is het vaak heel moeilijk om de soorten uit elkaar te houden en is in de helft van de gevallen een microscoop en specialisti- sche literatuur nodig om ze op naam te kunnen brengen. Gelukkig geldt dit niet voor De inktviszwam komt voor op plaatsen waar veel houtsnippers worden gebruikt. Ze verspreiden een vieze kadaverlucht. Foto: Ben van de Broek de Inktviszwam. Deze zwam komt oorspronkelijk voor in Australie en is waarschijnlijk in de eerste wereldoorlog meegekomen met de Austra- lische troepen die destijds meevochten met de geal- lieerden in Europa. De eerste waarneming in Europa da- teert van 1921. Voor het eerst is de Inktviszwam in Neder land in Drenthe verschenen. Ze komen voor op plaatsen waar veel houtsnippers wor den gebruikt. Bijvoorbeeld op paden in bossen en par- ken. Ze verspreiden een vie ze kadaverlucht. Ik moet be- kennen dat ik er niet aan heb geroken. Dat ze hierbij aas- vliegen aantrekken zal dui- delijk zijn. Door deze vliegen kunnen de sporen verspreid worden. De 4 tot 6 armen kunnen ongeveer 4 tot 7 cm lang worden en groeien uit een centrale bol die het dui- velsei wordt genoemd. Pad denstoelen kijken en foto- graferen is een hele leuke be- zigheid en ik betrap mezelf er op dat ik in de natuur op dit moment meer naar bene- den kijk dan omhoog! 5 iggr gorqntie KWALiTSITSF OV1 IKEN NERGENS GQI1 elektrische motor oop van een rollu openingstijden: di. - do. - za. van 09.00 - 14.00 uur of op telefonische afspraak. zonwering voor binnen buiten rolluiken, markiezen, zonneschermen, screens. Aleidastraat 66 31 17 DK Schiedam. VOOR MEER INFORMATIE Avt-w.qeerrink.nl Maasstad Weekbladen t6■»2n,«0# 4 november 2009 85 dansles@mambornikenl Wo. 11 nov.'09 Wijkcentrum 'De Trefterp' Marsdiep 1, Capelle a/d Dssei 20:00 - 21:00 Beginners Wo. 11 nov,'Q9 Fitness World Rembrandtstraat 3, Oud-Beijerland 20:00 - 21:00 Beginners Do 17.W09 Wijkcentrum 'De Blauwe Brug' Bachplein 590, Schiedam 20:00 - 21:00 Beginners Wijkcentrum 'Schollevaar' Mana Danneels erf 20, Capelle a/d Dssel 20:00 - 21:00 Beginners 21.15 - 22:00 InstromersMamboOn,! Wijkcentrum 'De Erker' Jan van Avennesstraat 32, Schiedam 1 20:00 - 21:00 Beginners Do. 12 nov.'Q9 Partycentrum Flamingo' Lengweg 150, Hoogvliet 20:00 - 21:00 u Beginners Bel voor info of een afspraak Openingstijden ^.rtriwe u.iWeD V SCHIEDAM> BENVANDE@GMAIL.COM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13