stad Matige alcoholconsumptie past in gezonde leefstijl Kunstmatige inseminatie: blijven liggen! 4000 m> Win een beautybehandeling! Winterland Maastricht arrangement Unieke lezersaanbieding Uniek aanbod van uw dagblad i.s.m. bet nieuwe Townhouse Hotel Maastricht*** CARAVANS i www.corolie.nl cor olie maas| goed doel stad I I I I 0909 - 50 50 344 weekbladen Uit de resultaten van dertig jaar wetenschappelijk onder- zoek blijkt dat matige en ver- antwoorde alcoholconsump tie bij volwassenen positieve effecten heeft op de gezond- heid, zelfs als men op andere gebieden (voeding, bewe- ging) al een gezonde leefstijl heeft. Ook het drinkpatroon is van invloed. Maar matige alcoholconsumptie heeft ook nadelen, onder andere een lichte verhoging van het risi- co op borstkanker bij vrou- wen. Vorige week gaf Dr. Henk Hendriks (TNO Kwali- teit van Leven) tijdens het vierde nationale Voedings- en Gezondheidscongres een overzicht van de resultaten van 30 jaar wetenschappelijk onderzoek naar de gezond- heidseffecten van matige al coholconsumptie. Hendriks: „Matige alcoholconsumptie past in een gezonde leefstijl, omdat het risico op overlij- den aan hart en vaatziekten met ongeveer een kwart wordt verlaagd en de kans op diabetes type 2 met een der- de wordt verkleind. Dit effect is onafhankelijk van het type alcoholhoudende drank (bier, wijn, gedistilleerd), het wordt veroorzaakt door de alcohol zelf. Uit onderzoek blijkt de laatste tijd steeds duidelijker het belang van een gelijkmatige spreiding van de alcoholconsumptie over de dagen van de week. Als je alcohol drinkt, is mati ge en gelijkmatige consump- tie het beste, piekgebruik wordt afgeraden. En drank- misbruik is uiteraard schadelijk." Tachtig procent van de Nederlanders drinkt zo nu en dan een glas wijn, bier of gedistilleerd. De over- grote meerderheid doet dit verantwoord: met mate (max. 1 standaardglas per dag voor volwassen vrouwen en max. 2 per dag voor vol wassen mannen). „Maar de afweging of matige alcohol consumptie in het individu- ele geval verstandig is, is 'maatwerk', gebaseerd op persoonlijke omstandighe- den", aldus Hendriks. Op de website www.alcoholenge- zondheid.nl wordt een over zicht gegeven van de weten- schappelijke onderbouwde gezondheidseffecten van matige en verantwoorde al coholconsumptie. Deze web site is een initiatief van de Stichting Alcohol Research (SAR), een samenwerkings- verband van de branchever- enigingen van producenten en importeurs van bier, wijn en gedistilleerde dranken. Vrouwen die na kunstmatige inseminatie gedurende een kwartier op hun rug blijven liggen, hebben 50 procent meer kans om zwanger te worden dan vrouwen die ge- lijk na de behandeling op- staan. Dat blijkt uit onder zoek onder vierhonderd vrouwen die een zogeheten IUI-procedure ondergingen; daarbij wordt sperma met behulp van een injectiespuit direct in de baarmoeder ge- bracht. Intra-Uterine Inseminatie (IUI) is wereldwijd een van de meest gebruikte vrucht- baarheidsmethoden, in Ne derland zou het gaan om een kleine dertigduizend behan- delingen per jaar. In een even simpel als doel- treffend onderzoek werd on- derzocht hoe het succesper- centage van deze behande ling verhoogd kan worden. Bijna 400 paren, waarvan de vrouw vruchtbaarheidspro- blemen had, deden mee aan de studie. De helft van de vrouwen werd gevraagd om na de inseminatieprocedure gedurende 15 minuten te blijven liggen met opgetrok- ken benen. De andere helft van de vrouwen werd toege- staan gelijk na de procedure op te staan. De resultaten laten zien dat de kans op zwangerschap bij de diggers' anderhalf keer zo groot was. Van hen werd 27 procent zwanger na de IUI- procedure, de vrouwen die meteen opstonden bleven steken op een 18 procent. De onderzoekers tasten nog in het duister wat de oorzaak van het verschil is, maar ra- den aan dat alle vrouwen die IUI ondergaan voortaan een kwartier zouden moeten blij ven liggen. Hoofdonderzoe- ker Inge Custers: 'Hoewel het op korte termijn tijdro- vend is en de rustperiode een druk legt op de toch al druk- bezette praktijkruimten, zal het op de lange duur zeker voordelig zijn. Hoe groter het succes bij de eerste keer, hoe minder vaak paren im- mers hoeven terug te komen voor een vervolgpoging.' In een begeleidend commen- taar bij het artikel in het Bri tish Medical Journal, wordt daarnaast gesteld dat als de studieresultaten overeind blijven, minder paren een beroep hoeven te doen op in- grijpende en kostbare proce dures als IVF. r Slaapsystemen en slaapadviezen puzzel T rrif^lTirrnrrilin Vul hier de gevonden letters in LIIIIll_ll_ll_I en bel hetwoord door via 0909-50 50 344 Zo doet u mee! Haasstad Weekbladen TX 4 november 2009 3. J V. t if !c it M t X n K mmrsservice Van 28 november tot en met 3 januari a.s. is het Vrijthof weer omgetoverd tot Winterland Maastricht. Op de bekendste kerstmarkt van Nederland staat het Finse huis van de kerstman, met een romantische schaatsbaan, het reuzen- rad, de kerststal, kerstwinkels, Gluhweinkraam- pjes en veel meer. Maastricht is ideaal om uw kerstinkopen te doen en om er even 2 dagen tussenuit te'zijn. Nieuw: Townhouse Hotel Maastricht*** In oktober opende dit compleet nieuwe design- hotel haar deuren. Een nieuw hotelconcept; ouderwets gezellig en tegelijk innovatief. Deze sfeervolle 'Maastrichtse huiskamer' in een designachtige omgeving, combineert ouderwetse gezelligheid met innovatieve hoteloplossingen. U kunt er tot 31 maart extra voordelig komen logeren. In hartje centrum Maastricht, in het gezellige Wyck, tegenover het NS Station. Genomineerd als 'Beste Hotel Concept 2009'. Winterland Townhouse Hotel Maastricht arrangement: Logeren (een overnachting) in het nieuwe Townhouse Hotel Maastricht; Bij aankomst een warme top soep en een stadsplattegrond; Ontbijtbuffet met een glaasje champagne Shoppingvouchers met aanbiedingen in Wyck; Winterlandpakket per persoon: 2 uur entree schaatsbaan, schaatshuur, 1 top erwtensoep, 3 consumptiebonnen, entree reuzenrad en entree Grand Carrousel met uitzicht over heel Maastricht; Aanbieding geldig zondag t/m donderdag t/m 31 maart 2010 op basis van 2 personen per kamer. Niet geldig van 11 t/m 21 maart. Na 3 januari ontvangt u in plaats van het Winterlandpakket een heerlijke Maastrichtse vlaai voor mee naar huis. Adviesprijs 99,- p.p. Lezersprijs 69, p.p.* "Prijs exclusief citytax en service charge E 4,50 p.p.p.n. Weekendtoeslag vrijdag-en zaterdagnacht E10,-p.p.p.n. Toeslag voor een eenpersoonskamer E 50,- p. p. p. n. Townhouse Hotel Maastricht, Sint Maartenslaan 1,6221AV Maastricht. Voor meer info: www.townhousehotets.nl of www.winterland.nt Informatie en boeken U kunt rechtstreeks telefonisch reserveren 0900 - 74 68 357 0,35 ct pm) 043 3211111 boekingscode Maasstad Winterland of reserveer online op www.weekendmaastricht.nl/maasstad Voor nieuwe of gebruikte caravans REGREATIE Weg en Bos 1 Bergschenhoek (Ind.terrein Weg en Land) Tel. 010-5217118 Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakemaat.nl (Verstand van stapen weekbladen inbezit- neming ingebeeld meisje rivier in Spanje kannibaal 1 parasiet tamme loot een rang lager geven kansbriefje lerland advies geven betaalmiddel losgeraakte draad nimmer groente oude lap vangtouw 2 treiteren toezicht houden op beieren open terrein blessure T spijslijst reisweg limonade- siroop graanpakhuis omroep finish 5 mytholo- giscne vrouw T aanvankelijk Noach rijtoer nijver edelman 3 tonen voordat 4 klooster- zuster 6 i it n t r.c Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvat ri'vt -rn.f fro 1 1 a 11 T s ontvangen automatisch schriftelijk bericht. waarde In de moderne lifestylewinkels van Face Your Beauty werken uitsluitend de beste professionals, die zich gespecialiseerd hebben in permanent ontharen, aanpak van cellulitis en huidverjonging. De Elos- en Velasmooth methoden zorgen ervoor dat de huid weer vitaal wordt door verbeterde bloedcirculatie en aanmaak van collageen. Dat zorgt voor elasticiteit, waardoor rimpels en plooien minder worden en de huid strakker. Het gaat het bij Face Your Beauty niet om chirurgische ingrepen. De winnaar mag een beautybehandeling t.w.v. 450,- uitkiezen. Kijk voor meer informatie op www.faceyourbeauty.nl Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 4 t/m dinsdag 10 november 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans.. De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 38 is: gloeilamp. Een driedaags Brabantse Gastyrijheid arrangement is gewonnen door: Earn. J. Harte, Zuidland. f§)2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25