|ui£IN ROTTERDAM® Kraaijkamp jr. en Purcell samen in 'Geknipt om te leren' Podium journaal Theater Win Kaarten! Dansen op James Brown Tante Patent en de heer De Sot dit seizoen weer terug in het theater de Doelen Johnny Kraaijkamp jr. en Celine Purcell spelen de hoofdrollen in de toneelko- medie 'Geknipt om te leren'. Annemarie Oster vertaalde het oorspronkelijke stuk 'Educating Rita' en de regie is in handen van Caroline Frerichs. Johnny Kraaijkamp jr. speelt Frank, een professor in de li- teratuur, die letterlijk en fi- guurlijk vastzit. Teleurge- steld in het leven en zijn werk bekijkt hij zijn mislukte huwelijk en pogingen om dichter te worden door een whiskyglas. Tegelijkertijd wil kapster Rita (Celine Purcell) haar leven veranderen. Ze gaat een studie volgen, maar weet weinig van literatuur. Ze denkt dat Macbeth de lo- kale kroeg runt en Hamlet een gerecht met eieren en kaas is. Celine Purcell was in het theater te zien in musicals als 'Titanic de Musical', "The Sound of Music', 'My Fair Lady' en 'Les Miserables'. In 'Geknipt om te leren' maakt ze haar toneeldebuut. „Ik wilde altijd al graag in een toneelstuk spelen, maar ik durfde niet zo goed. Bij mu sical heb je altijd nog de gro- te trap, het orkest en de jurk om je achter te verschuilen. Nu hebben we dat niet, dus als het publiek wegloopt, ligt het echt aan ons, haha." „We zijn de hele avond met zijn tweeen aan de bal", ver- telt Johnny Kraaijkamp jr. Hij was in het theater onder meer te zien in 'Wat Zien Ik!?', 'De Fantasticks' en 'Pietje Bell', en op televisie in 'Het zonnetje in huis'. „Je komt samen uit de kleedka- mer, staat samen in de cou- lissen en op het podium met elkaar als enige houvast. Dat een van de twee een keer een offday kan hebben, is uitge- sloten. Wij moeten het ma- ken en dat is best spannend." „Frank zit vast", vertelt Kraaijkamp over zijn rol. „Niet alleen in relaties, cre- ativiteit en werk, maar ook letterlijk in zijn werkkamer. Hij is geen narrige man, maar zijn leven moet wel meer kleur krijgen. Rita is direct en spontaan en daar- mee geeft ze hem ook weer een beetje glans. Dat is span nend om te zien. Het is inte- ressant wat er verandert tus- sen die twee mensen." „Wat er gebeurt tussen die twee grenst aan romantiek, ondanks de verschillen. Het contrast tussen twee mensen kan niet sterker zijn. Hij is sceptisch over de wereld waarin hij zit en heel vast- omlijnd. Er is maar een ant- woord voor hem. Dan komt zij en zij schopt alles onder- uit. Vanaf het begin denk je als kijker 'dit kan niet'. Het werkt omdat hij langzaam- aan van haar gecharmeerd raakt en zich openstelt." „Rita is niet dom, in tegen- deel", vindt Purcell. „Ze is alleen onderontwikkeld. Het grote verschil met 'Mv Fair Lady' is ook dat hij haar niet wil veranderen. Eigenlijk is ze goed zoals ze is. Daar komt hij langzamerhand achter." Zij verklaart het suc ces van 'Educating Rita' door het feit dat het een verhaal van alle tijden is en de ty- pisch Britse humor: „Ik ben opgevoed met die snelle Brit se humor, dus daar kan ik wel wat mee. Dat net even iets aanstippen zonder ooit beledigend te worden. Ik vind dat een grote kracht." Toneelkomedie 'Geknipt om te leren' is te zien in de vol- gende theaters. Op 6/11 Theater Het Kruispunt in Barendrecht en 12/11 Theater aan de Schie in Schiedam. De voorstelling Over soul liefde combineert de swin- gende muziek van de Godfa ther en de Queen of Soul, Ja mes Brown en Aretha Frank lin, met opzienbarende dans van getalenteerde jongeren. Het stuk brengt machoge- drag en sexy moves, ingeto- genheid en verleiding. De kleurrijke voorstelling van regisseur en choreograaf Carla van Driel zit vol met emoties en verlangens van de dansers. Op de meeslepende soulmu- ziek zijn de dansers bezig met een zoektocht naar en een ontwikkeling van zich- zelf. Over soul liefde wordt gedanst door leerlingen van Jeugtheater Hofplein en De MBO Theaterschool onder leiding van regisseur en cho reograaf Carla van Driel en is van 20 november tot en met 20 december te zien in Theater 222 in Rotterdam. Maasstad weekbladen ver- loot in samenwerking met Jeugdtheater Hofplein 10 x 2 kaarten voor 'Over soul liefde. Om kans te maken kunnen lezers mailen naar prijsvraag@maasstad.nl. Vergeet ook niet naam, adres en telefoonnummer te ver- melden. Het verhaal speelt zich af in een klein stadje waar het leven van de keurige Tante Patent nogal wordt opgeschud als zij bezoek krijgt van de heer De Sof, een woeste Batavier die op zoek is naar een offervat dat Tante Patent in haar tuin heeft gevonden. Met de talloze fantasievolle decorstukken, rekwisieten en poppen betoveren de spelers van de Firma Rieks Swarte jong en oud. In een interview spreekt Tante Pantent over de voorstelling. U gaat binnenkort weer op tournee. Waar verheugt u zich het meeste op? Het is heerlijk om met al mijn vrien- den, zoals meneer De Sof en Keesje en dokter Virus weer op stap te gaan. Maar het allerfijnst is het toch wel iets te leuks te brengen, om al die lie- ve mensen zo onbedaarlijk te horen lachen. En de ooohs en aaaahs te ho ren als mijn huisje weer wordt opge- bouwd. Wat ging er door u heen toen de Grote Sof's nachts ineens aan uw bed stond? Ik dacht dat ik droomde. Hoe komt die koe in mijn kamer? De heer De Sof heeft namelijk horens, moet u weten. Ik dacht dat het kwam door het glaasje port dat ik voor het sla- pen gaan had gedronken. Toen bleek het geen koe maar een Batavier te zijn. Maar uiteindelijk uond het u wel heel leuk dat de heer De Sof bij u was, toch? Hij had wel een beetje vreemde eet- gewoontes, maar het was heel gezel- lig! We hebben allemaal spannende avonturen beleefd. We hebben door de stad gerend op zoek naar het offervat en van alles meegemaakt Mijn motto is altijd 'wat is het leven toch gemakkelijk, als je maar ge woon doet' maar ik heb gemerkt met dat anders juist ook leuk is. Anders is gek en daarom juist leuk. Als ieder- een gewoon en aardig doet tegen el kaar dan is het leven mooi. Of het nou een Batavier of een Italiaanse pizzabakker is, wie dan ook, dan is het leven leuk en een avontuur. Dan kun je spannende dingen met elkaar meemaken. Bent u getrouwd? Ik ben niet getrouwd, maar ik heb wel een druk leven. Met mijn familie en vrienden en de gezelligheidsver- eniging. Ik ben blij met mijn tuintje en mijn poes en mag ook graag naar het oudheidkundig museum. En lek- ker thee drinken met de buurtvrou- wen Mevrouw Nopjes en mevrouw De Vries. Oja, en ik mag graag brei- en. Deze trui bijvoorbeeld heb ik zelf gemaakt. De voorstelling Tante Patent is zon dag 8 november te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam. ROTTERDAM) Opnieuw terug in de tijd met Deja Vu in de Kuip. Op 7 november barst het jaren '60, '70 en '80 muzikale spektakel weer los. Een feest van de coverbands. Denk disco, denk Rolling Stones, Cree- dence Clearwater Revival en sprankelende soul. LmmmmJ WWW.ROTTERDAMUITBURO.Nl_ BURO 010 217 17 17 www.dedoelen.nl Schouwburgplein 50. Kassa: ma t/m za 12-18 uur; vr tot 19 uur; telefonisch 10-18 uur vr 6/11* GZ 20.15u zo 7/11 GZ 20.15u za 7/11 JZ 10-16u zo8/ll GZ ll.OOu zo8/ll EFZ 14.30u zo8/ll GZ 20.15u zo8/ll JZ 20.15u ma 9/11 EFZ 20.30u di 10/11 JZ 20.15u 010 484 33 33 Promenadeconcert R'dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yannick Nezet-Seguin Simone Lamsma, viool. Ned. Concertkoor; Lex Bohlmeijer, presentatie. *Landelijke opening Klassieke Muziekweek 2009 €29 - 7 23e Nationaal Concours St. Jong Muziektalent Nederland. Vrij entree! Zondagochtendconcert Amstel Quartet Niti Ranjan Biswas. 11,50 Music Matters Talents, Pam Feather, zang Noahs Ark. 10 - 5 NBE Ashton Brothers A Midsummernight's Dream. 19 - 7 Ensembles van Codarts spelen Copland, Barber Gershwin. 12 - 7 Lunapark o.l.v. Arnold Marinissen o.a. Stravinsky, Eno, Reich. 19 - 7 Quatuor Ysaye m.m.v Pascal Roge piano. Franck, Faure, Dvorak. 41 - 32 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-za 5-14/11 20u Brigitte Kaandorp is met Zo weer ouderwets goed op dreef! (Trouw) zo-ma 9-10/11 20u Jorgen Raymann: hilarische show familyman wegens succes terug 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-za 5-7/11 20u The Blues Brothers Engelstalige feel good musicalshow, naar de gelijknamige film zo 08/11 15u Tante Patent Familievoorstelling gebaseerd op het verhaal van Annie M.G. Schmidt. 8+ di 10/11 20u Jeans Back in Town Show vol pop- en soulnummers vertolkt door jonge talenten Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). ROTTERDAM) Johnny Kraaijkamp jr. en Celine Purcell spelen de hoofdrollen in de toneelkomedie 'Geknipt om te leren' Foto: Roy Beusker Maasstad Weekbladen TX 4 november 2009 97 ROTTERDAM) WIN KAARTEN! Op stap met een woeste Batavier Tante Patent is terug! De theaterhit van 2007, gebaseerd op het gelijknamige verhaal van Annie M.G. Schmidt, gaat over de warme vriendschap tussen een keurig dametje en een onge- remde Batavier. Dit hilarische theaterspektakel voor alle leeftij- den is op zondag 8 november te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam. 'Het leven is zo gemakkelijk, als je maar gewoon doet', is het motto van Tante Patent. ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27