Dicht bij huis Oost tegen betaald parkeren Keuze bij de buurt gelegd B&W wil VVK en Spaland toch naar Harga verhuizen Catelijne de Groot wederom lijsttrekker van het A0V Colofon maas stad Historische wandeling Noche Espanola Krantnetel Griezelen in Oost raziliaans en Frans erkin Filmhuis Een deskundige VW-gids leidt belangstellenden zater- dag 7 november rond in Schiedam tijdens een histo rische stadswandeling. Een kaartje voor de stadwan- deling kost tien euro. De wandeling start om 10.30 uur in de hal van het Stads- erf. Het Theater aan de Schie wordt zaterdag 21 november omgetoverd tot een Spaanse Arena waar kan worden ge- noten van muziek en dans met een Spaanse inslag. Aanvang is 20.15 uur, kaar ten kosten tien euro. Zie 00k www.sintradboud.nl weekbladen Gratis AFHALEN Bij deze adressen Stadserft Hainan today Dam 37-45 Zelf denken ze dat het parkeerprobleem in de wijk met een paar simpele aanpassingen e verhelpen is. Ongeveer een jaar geleden werd wethouder Haan daarom uitgenodigd om eens in de wijk te komen kijken. Enkele lewoners namen hem mee naar de plekken waar in hun ogen snel en goedkoop extra jarkeerplaatsen aangelegd zouden kunnen worden. ,De wethouder stond hier helemaal achter", vertelt bewoner Wim van Wijk. „Aan het eind van het bezoek beloofde hij ons dat er linnen enkele maanden een oplossing zou zijn voor het probleem." Omdat de bewoners maar niets hoorden, na men ze zelf contact op met de gemeente en tot hun schrik en verbazing hoorden ze dat er met hun voorstellen zo goed als niets werd gedaan en dat de gemeente de oplossing in een heel andere hoek ging zoeken: name in betaald parkeren. Dat zou namelijk al zi vastgelegd in de kadernota 'Parkeren Oost'. „Wij werden gevraagd mee te dra in een bureaucratische molen van een klan bordgroep van bewoners die het exacte bied van het betaald parkeren zou vast len. Na de invoering van het betaald par ren, ongeveer medio 2010, zou er pas sproken kunnen worden over overige O] singen. Kortom: Ergens in 2011 of later za pas tijd zijn om te praten over onze oploss die in 2008 is voorgedragen", zegt Van Wi Toch stelde de klankbordgroep het ger leerd parkeren gebied vast, zodat een sp le parkeerenquete de wijk ingestuurd worden.. De bewoners denken echter dat de gemee met het oog op de ontwikkeling van Sc veste, waar een Urban Entertainment Cen zou komen, per se betaald parkeren wi doorvoeren. Maar nu dat centrum helemaal van de is lijkt de noodzaak tot betaald parkeren lemaal weg te zijn. „We geven steeds aan dat we verwachten dat door aanleg van extra parkeerplaatsen en het invoeren van een bestelbusjesver- bod, er weer voldoende parkeergelegenheid zal zijn in de wijk", zegt Van Wijk. De gemeente heeft echter een enquete uit- geschreven waarin naar de mening van de wijkbewoners wordt gevraagd over het in voeren van betaald parkeren. In een deel van de wijk, tegen het centrum aan, is al enige jaren geleden gereguleerd parkeren ingevoerd. In September heeft het College besloten 00k in het gebied dat binnen de invloe sfeer van Schieveste ligt gereguleerd par ren in te voeren. Voor het deel van random de Boerhaavelaan is dus de men van de bewoners gevraagd. „We hebbe bewust voor gekozen de keuze voor we niet gereguleerd parkeren bij de buurt te leggen. Bij de enquete hebben we de dige achtergrondinformatie verstrekt, zoc iedereen een goed afgewogen mening geven", aldus wethouder Haan. can 'Echtpaar trekt ten strijde tegen zinloze woorden'. Groot nieuws in het AD gisteren, maar in feite gewoon verkap- te reclame voor een boekje dat het echtpaar Cathelijne de Busser en Arjen Ligtvoet heeft geschreven. Het echtpaar, aan het fotootje te zien niet het vrolijkste stel op aarde, heeft zelfs een heuse Top Tien samengesteld van 'vaag taalgebruik'. Op 1: 'doe je ding', gevolgd door 'gewoon een stukje' op 2 en 'wees proactiefop 3. Ik heb geen idee wat er zo erg is aan deze uitdrukkingen, laat staan dat je je er samen zo druk om maakt dat je er zelfs een compleet boek aan gaat wijden. Ligtvoet en De Busser vinden het echter vaagtaal en bestrijden het. Waarom? vraag ik mezelf hardop af zou je je zo druk ma- ken over taal. Als ik uit mijn tijd aan de Utrechtse Rijks- universiteit een ding heb overgehouden is het dat er geen 'foute taal' bestaat. Natuurlijk; het is aardig als je de werkwoorden goed verbuigt en de meeste moeilijke woorden zijn eenvoudig in een woordenboek of groen boekje te checken. Als hier op de redactie een perbericht binnenkomt waarin gerept wordt over een mooie 'Fleyer' moet ik alleen maar glimlachen en huldig de schrijver om zijn moed. Blijkbaar is het geen taalvirtuoos maar hij of zij laat zich er niet door kisten en schrijft toch dapper een bericht aan de pers. Liever een spontaan bericht van zo'n lezer dan een boekje van een stel zuurpruimen dat een beetje verheven zit te doen over goed en fout taalgebruik. Als mijn dochter van 10 me wel eens vraagt of het nou 'een aantal mensen is' of 'een aantal mensen zijn' is, ver- wijs ik vrijelijk naar mijn Utrechtse docenten die mij leerden vooral niet te star om te gaan met taal omdat het 'een levend ding' is. Waren onze voorouders niet zo vrij geweest spraken we nu nog Nederlands in de trend van 'hebban olla uogala nestas hagunnan hinase hi(c) (a)nda thu uuat unbidan uue nu' (lie eeuw). Dat noem ik nou vaag taalgebruik. Het college stelt voor de voetbalverenigingen VVK en SC Spaland uiterlijk 1 augus- tus 2013 gelijktijdig te ver huizen naar sportpark Har ga- Beide verenigingen spelen nu op sportpark Kethel maar groeien daar duidelijk uit hun jasje. Ook het parkeren in de buurt zorgt voor pro- blemen. Waar de verenigingen pre- cies moeten komen op Harga wordt nog nader onderzocht. Het besluit hangt samen met het voornemen van de raad om in Schiedam tot twee multifunctionele, openbaar toegankelijke en kwalitatief hoogwaardige sportparken te komen. Als de raad op 10 december instemt met het voorstel, zal op basis van on- derzoek en in overleg met al le betrokken verenigingen de herstructurering van sport park Harga worden uitge- werkt. Wethouder Daskalakis is er- van overtuigd een juist voor stel te doen: „We hebben al le varianten bekeken en ge- zien de beperkte capaciteit, het ontbreken van groeimo- gelijkheden op Kethel en de voortdurend terugkomende hoge investeringen moeten we beide verenigingen naar Harga verhuizen. Dit park heeft straks voldoende capa citeit om zoweFWK als SC Spaland te huisvesten". Onthoofde mummies, duivelse moeders en andere griezelfi- guren. Meer dan 150 verklede kinderen en hun ouders liepen afgelopen vrijdag mee in de jaarlijkse Halloweenoptocht door Schiedam-Oost. De bewonersvereniging en SWS Wel- zijn kiezen elk jaar een ander deel van de wijk voor deze grie- zelige maar bovenal gezellige optocht. Kinderen konden een button ophalen waarmee ze op verschillende adressen snoep konden halen. Elk jaar komen er meer uitdeelpunten bij. FOTOlCAROLINE STEENBERGEN het Filmhuis draait don- erdag 5 november de film nha de Pass, een Brazili- ns werk. Braziliaanse regisseur alter Salles brak interna- onaal door met The Motor- cle Diaries. Hij is begon- n als documentairemaker dat is duidelijk te merken Linha de Passe. De stad ao Paulo met 20 miljoen in- oners vormt de achter- ^rond van de verhalen en jroblemen van verschillende lersonages. Vrijdag 6 en za- erdag 7 november draait La lie du RER. Een drama ge- >aseerd op een gebeurtenis 2004 die Frankrijk korte d in rep en roer bracht. aarten kosten 7,50, reser- eren via: 473 30 00. Cathelijne de Groot is tijdens de algemene ledenvergade- ring van het AOV wederom unaniem gekozen tot lijst trekker van de partij. Hoewel De Groot pas 46 jaar jong is, is zij al vijftien jaar actief voor het AOV en zit ze sinds 1998 in de gemeente- raad.. Tijdens de vergadering werd I ook een voorlopige kandida- i tenlijst opgesteld en zijn de j eerste drie kandidaten direct verkozen: Catelijne de Groot, i Harry Dekker en Wilma van der Ven - Van Katwijk.. j Het AOV bezet tijdens de ge- I meenteraadsverkiezingen I van maart 2010 lijst 7. De overige kandidaten op de kandidatenlijst van het AOV Schiedam voor 2010 zullen eind november definitief be- kend gemaakt worden. Om dat het AOV een partij is voor jong en oud, zal het jongste lid van het AOV als eervolle hekkensluiter de kandidatenlijst gaan onder- steunen. Het AOV is een partij voor alle leeftijden en de visie is dat 'de jongere van vandaag straks de oudere van morgen is'. De komende tijd zal het AOV op gezette tijden aandacht gaan vragen voor diverse za- ken die voor het AOV speer- punten voor de toekomst zijn. Maasstad Weekbladen XQ 4 november 2009 S 82 www.mijnmaasstad.nl Prins Hendrikkade 16a Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4699 500 Fax. 010 4699 519 e-mail: infoimaasstad.nl Bezorging: Bezorqinq Maasstad B.V. e-mail: bezorqinqimaasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Commercieel directeur F. de Roon Verteqenwoordiqer J. van Merwijk, tel. 0610 920979 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandaq 16.00 uur Redactie: tot maandaq 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweqimaasstad.nl Chefredactie: E. Meijer. tel. 010 4699 518 Fotoqrafie: tel. 010 4699 500 Vormqevinq: Kees van der Wilt Uitqever: PLM BV Alle auteursrechten en databank- rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitqave worden uitdruk- kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PLM BV, c.q. de betreffende auteur. Valeriusstraat 3 Groenelaan 53 Geuzenplein 7 PtaoarlrtC.vji.l4Mf Mgr. Nolensiaan 460 Wykyctam Debtor Jan van Avennestraat Tataksl Lange Kerkstraat 26 Tfebtoptaccfc Hot van Spaland 6 Tatok* Parkweg 404 Boertiavelaan 79 Lange Kerkstraat 86 St. ludninastraat 96a Vooral's avonds is het moeilijk een parkeerplaatsje te vinden in Schiedam Oost. Betaald park ost volgens de bewoners echter niets op. Foto: Roger van der Kraan Waarom niet luisteren naar simpele oplossin- gen maar per se betaald parkeren invoeren in een wijk die daar zelf helemaal niet om zit te springen? De bewoners in Oost zitten er maar elijk mee in hun maag. KARIN MOERMAN SCHIEDAM> SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3