Gemeenteberichten, -rf a Centrum Beeldende Kunst Schiedam feestelijk geopend Kindermuzieksprookje Wijkoverleg Schiedam Spaland/ Sveaparken Geen markt op vrijdag 13 november gemeente Schiedam ffff f *PmI Wethouder Menno Siljee heeft zaterdag 31 oktober het Cen trum Beeldende Kunst feestelijk geopend. Onder grote belangstel- ling hebben hij en kwartiermaker Esther Didden tevens de nieuwe coordinator van het CBK, Annerieke Kooi, welkom geheten. Door middel van een kunstuitleen met een interessante kunstcollectie, een servicebureau voor kunstenaars en bedrijven en door het initieren van participatieprojecten in de stad wil het CBK kunst zichtbaar maken in de stad. Er kan nog gestemd wor- den op de drie gevelontwerpen voor de entree van de tijdelijke locatie van het CBK in de Boterstraat. Het CBK zal haar werkzaamheden bij gereedwording van het cultuurver- zamelgebouw in het Wennekerpand voortzetten. Wethouder Siljee had overigens een druk weekend. Vrijdag sloot hij de Groten van Schiedam af. Dit thema- jaar is succesvol verlopen. Tot aan het einde van het jaar vinden er nog enkele activiteiten plaats in het kader van het aan de Groten van Schiedam verbonden thema 'Sterke Vrouwen'. Zo is er nog een glossy in de maak, heeft het Suikerzoetfilmfestival een heuse Sterke Vrouwen locatie en het archief komt aan het einde van het jaar met een tentoonstelling over de rui'ne van Huis te Riviere. Zondagmiddag 8 november om 15.00 uur vindt een 'kindermu zieksprookje' voor alle leeftijden plaats. Club Ghazal speelt 'Tsaar Saltan'. Pas maar op met wat je wenst, straks gebeurt het ook nog..., daar komen de personages in het sprookje 'Tsaar Saltan' van de Russische schrijver Poesjkin wel achter. Gelukkig loopt het allemaal goed af, maar niet zon- der slag of stoot, want ze gaan eerst spannende avonturen beleven. Voor iedereen die zeker weet dat sprook- jes soms echt gebeuren, wordt dit een onvergetelijk muzikaal avontuur. Wilt u het concert bijwonen dan kunt u kaarten bestellen (en be- talen) via de vernieuwde website www.westvest90.nl of verkrijgen bij VVV Schiedam, Boekhandel J.S. van Leeuwen en Post Scriptum in Schiedam. Ook kan dit direct voor aanvang in de kerk, mits niet uit- verkocht! Toegang: 7,50; 6,50 (met kor- ting); jongeren t/m 18 jaar 2,50. Prijzen inclusief reserveringskosten, koffie of thee voor aanvang van het optreden. Wet bodembescherming Ontwerpbeschikking (Gustoweg 71/ Nieuw-Mathenesserstraat 73 en Gustoweg 73-79) Onderwerp Op grond van artikel 39d van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de afdeling Projecten van de gemeente Schiedam voor de locatie Gustoweg 71/Nieuw-Mathe- nesserstraat 73 en Gustoweg 73-79 (postcode 3113 AE en 3113 AC), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie L nummers 4031 en 4077 (geheel) en nummers 4078 en 3706 (gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrek- king tot het verzoek in te stemmen met een nazorgplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken be kend dat zij naar aanleiding van de melding voornemens zijn te besluiten: - in te stemmen met het nazorgplan onder het stellen van voorschriften; - de gemeente Schiedam verantwoordelijk is voor het uitvoeren van het nazorgplan; - de locatie de volgende gebruiksbeperking kent: o het in stand houden, onderhouden alsmede waar nodig het herstellen van de aangebrachte isolatie- voorzieningen, te weten de leeflaag, de folies, de peilbuizen en de gesloten verhardingen; o verbod op het onttrekken van grondwater; o het melden van wijzigingen in het gebruik van de bodem of (graaf)werkzaamheden die de contactmo- gelijkheden met de verontreiniging doen toenemen aan het bevoegd gezag Wet bodembescherming; Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 4 november 2009 gedurende 6 we- ken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donder- dag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. De ontwerpbeschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www. schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun zienswijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan bur gemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op; 010-2191 796. Wbb-code; DC060600143 en SC060600370 Openbare vervoersvoorzieningen Hoofdstraat Burgemeester en wethouders van Schiedam; Gelet op; De bepalingen in de Wegenverkeerswet 1994, het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (BABW) en de Algemene wet bestuursrecht, Overwegende dat; Voor bord L3, bushalte, geen verkeersbesluit nodig is zoals bedoeld artikel 15 van de Wegenverkeerswet 1994. Op grond van de Algemene Wet bestuurs recht artikel 1:3 moet wel een besluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van het bord L3 omdat dit is gericht op een rechtsgevolg, Besluiten: 1. in het algemeen belang van het verkeer; Ten behoeve van het openbaar busvervoer een halteplaats in toegankelijke vorm aan te leggen in de Hoofdstraat ter hoogte van molen de Nolet en in de Hoofdstraat ter hoogte van pand nr. 149 t/m 173. Een en ander overeenkom- stig bij de in het besluit gevoegde tekening 'Bushalte ter hoogte van molen de Nolet' met tekeningnummer 1109162-T-VO-SI-001 en tekening Bushalte ter hoogte van pand nr. 149 t/m 173' met tekeningnummer 1109162-T-VO- SI-002. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders (adres: postbus 1501, 3100 EA, Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1. naam en adres van de indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar 5. een volmacht, indien het bezwaar niet door de belanghebbende maar door een ander, namens hem, wordt ingediend Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver- wijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron- dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981,3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 4 november 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 19 november 2009 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering, - nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Standpiaats Op grond van artikel 5.2.3.2 APV Schiedam 2008 is een vergunning ver- leend voor het innemen van een commerciele standpiaats voor de woensdag en zaterdagen van 10. 00 uur tot 18.00 uur, met een verkoopwagen aan in de Rozenbrugersestraat, nabij de Westerhavenbrug, voor het verkopen van gebakken vis en overige visproducten. Verzenddatum besluit 21 oktober 2009. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden te gen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vastgoed en Grondzaken, tel. 010 - 2191762. Op vrijdag 13 november 2009 vindt er geen markt plaats in Schiedam in verband met de voorbereiding op de nationale intocht van Sinterklaas op 14 november. In overleg met de marktcommissie zijn diverse alternatieven on- derzocht. De beste oplossing bleek uiteindelijk het niet door laten gaan van de markt op die dag. Wethouder Menno Siljee benadrukt dat de markt erg belangrijk is voor Schiedam. "Een maatregel als deze neem je dan ook alleen als het niet anders kan. De marktlieden krijgen ter compensatie korting op hun stageld. De intocht van Sinterklaas trekt naar verwachting veel bezoekers naar de stad. Dat is goed voor het imago van de stad en de ondernemers." sTT«

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6