Burgemeester Verver-Aartsen met toenemende aandacht voor Schiedam Wethouder Siljee: solidariteit staat ook in deze voorop gchtedaftiJifes rB? Week 45 Woensdag 4 november 2009 Speerpunten Speerpunten m fff- cfi "Ik ben blij met de toenemende aandacht voor Schiedam. Onze stad verdient dat ook. Kijk maar naar de nationale intocht van Sinterklaas over anderhalve week op zaterdag 14 novem ber. jk ben er trots op dat Schiedam is verkozen boven de vele gemeenten die jaarlijks naar dit evenement meedingen." Volgens burgemeester Verver heeft het organiseren van een derge- lijke grootschalige activiteit een duidelijke meerwaarde. "Het is goed voor het imago van onze stad, het is goed voor de economie van de binnenstad en het vergroot de betrokkenheid van de Schiedammers. Dat is belangrijk, want we hebben hier zoveel mensen met bijzondere kwaliteiten. Ik maak me sterk voor alle initiatie- ven die die kracht van de stad naar voren halen. Daarvan zie je er steeds meer. Kijk maar naar de activiteiten van 'De Sterke Vrouwenploeg' bijvoorbeeld en naar het toenemend aantal Schiedammers die bereid zijn om mee te praten, te denken en te doen." "De basisvoorwaarden moeten daarbij helemaal op orde zijn," stelt de burgemeester nadrukke- lijk. En dan denk ik als eerste aan veiligheid en het gevoel van veiligheid. Op dat gebied hebben we al veel bereikt en zullen we ook in 2010 nog de nodige stappen zetten. Ik denk dan bijvoorbeeld aan de komst van het Veilig- heidshuis Waterweg Noord. Hierin werken de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maas- sluis, jeugd- zorginstellingen, politie en justitie op een locatie samen aan opsporing, vervolging, berechting en hulpverlening." Een ander actiepunt is, vertelt mevrouw Verver, de ontmanteling van hennepkwekerijen. "In 2009 zullen er meer dan vijftig hennepkweke- Doorpakken op de binnenstad. Ondanks moeilijke tijden vindt het college het van groot belang om te investeren in het centrum van Schiedam. "We zetten stevig in op het verbeteren van het investeringsklimaat en op het aantrekken van nieuwe ondernemers en bezoekers, met name ook vanuit de eigen stad" Dat zegt verantwoordelijk wethouder Menno Siljee. Als concrete punten noemt hij het rea- liseren van het Wennekerpand, waarin allerlei culturele functies komen en het opknappen van de Koemarkt. Daar verdwijnen o.a. de beton- nen palen, er komt meer groen en de terrassen krijgen meer ruimte. Het ontwikkelen van de binnenstad gebeurt daarnaast door het versterken van de detailhan- del, kwaliteitsverbetering van het toeristisch rijen worden ontmanteld. Dat worden er in 2010 naar verwachting nog meer. In de begroting zijn hiervoor extra middelen beschikbaar gesteld. De aanpak is succesvol. Ik kan nog verschil- lende andere activiteiten noemen; zoals het project Watch Out om jongeren op te leiden'tot beveiliger en steward, het cameratoezicht op de Koemarkt en het terugdringen van huiselijk geweld. En net als vorig jaar is er weer een actieplan om de jaarwisseling in Schiedam een feestelijke gebeurtenis te houden." Ook als het gaat om de gemeentelijke dienst- verlening zal in 2010 weer een slag worden gemaakt. Burgemeester Verver: "We werken toe naar het Klant Contact Centrum, dat op gemeentelijk, provinciaal en landelijk niveau wordt ontwikkeld. Het is de bedoeling dat alle Nederlandse gemeenten vanaf 2015 de toe- gangspoort zullen zijn voor de gehele publieke dienstverlening. Alle vragen aan de overheid worden dan gestroomlijnd en klantgericht door de gemeente beantwoord, via de balie, de telefoon, per brief of e-mail. Maar wij willen de Schiedammers al in 2010 in alle opzichten beter kunnen bedienen. We zullen het komend jaar daarom versterkt inzetten op goede communicatie tussen de gemeente en de Schiedamse burgers. De digi- tale informatievoorziening zullen wij verder verbeteren. Op het programma staat o.a. het moderniseren van de website www.schiedam. nl en het introduceren van de Schiedam-mail, waarmee Schiedammers aan de hand van een vooraf opgegeven profiel op maat worden gei'n- formeerd. De gemeente zal kortom in 2010 nog zichtbaarder worden in Schiedam." Dienstverlening Veiligheid: - Watch Out - Interventieteam en aanpak hennepkwekerijen - Huiselijk geweld product en het stimuleren van aansprekende evenementen. Naast bijgesteld toeristisch beleid komt er ook een Cultuurbrief, waarin aandacht zal worden besteed aan de inzet van cultuur als middel voor de economische ontwikkeling. Er moeten meer toeristen naar de Jeneverstad komen, die er overigens langer kunnen blijven dan nu het geval is. Niet alleen de gemeente moet investeren in een groeiend bezoekers potentieel, maar ook het bedrijfs- leven en de maatschappelijke instellingen. "In de binnenstad gaat het Wennekerpand een belangrijke culturele functie vervullen", aldus Siljee. "In dit gebouw zullen het Jeugdthea- ter, het Filmhuis en het Centrum Beeldende Kunsten een plek krijgen. Ook is er ruimte voor een aantal nieuwe ateliers van kunstenaars en een dansschool. Schiedam krijgt hierdoor een prachtig cultuurverzamelgebouw; een plek waar creativiteit en cultuur elkaar ontmoeten. Maar ook in de wijken zal de aandacht voor cultuur een plaats krijgen, zie bijvoorbeeld het project Nielantis." Wethouder Siljee heeft nog een belangrijk onderdeel in zijn portefeuille, de gemeentelijke financien. Daarin worden duidelijke keuzes gemaakt: "Ik wil er niet omheen draaien, we moeten simpelweg bezuinigen. We ontkomen er niet aan, maar hebben wel duidelijke keuzes gemaakt. Solidariteit met de mensen die het minder goed hebben in deze samenleving staat wat ons betreft juist in deze moeilijke tijden voorop. We doen er alles aan om de Schiedam mers en zeker de minima zoveel mogelijk te ontzien. Als gemeente zullen we de perso- neelskosten verder omlaag brengen, maar ook van de gesubsidieerde instellingen zullen we een offer vragen. Er dienen keuzes gemaakt te worden, ook in de toekomst!" De lasten voor de burgers worden met terug- houdendheid verhoogd Inzet binnenstad blijft gehandhaafd Cultuur, ook in de wijken De financien worden verder op orde gebracht, waarbij bezuinigingen onvermijdelijk zijn

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8