Gemeentebericht Wethouder Groene: alle wijken tellen mee, alle Schiedammers tellen mee Wethouder Daskalakis: ontwikkeling alle Schiedammers stimuleren m lMuO mut gemeente Schiedam Week 45 Woensdag 4 november 2009 Speerpunten I cfi Speerpunten i i M M 'A i M ilJ ±.3t i. i m "Als ik het heb over de begroting voor 2010, kan dat niet zonder even terug te blikken." wethouder Maarten Groene doelt dan op de Stadsvisie Schiedam 2030 die onlangs is vastgesteld. "Daarmee is de koers voor onze stad voor de komende jaren uitgezet. We heb- ben niet eerder bij zo'n belangrijk verhaal met zoveel Schiedammers gesprekken gevoerd. Het is een verhaal voor alle Schiedammers, het is een verhaal voor alle delen van de stad, het is een verhaal voor toekomstige Schiedammers: voor nieuwe generaties, en voor mensen, die graag naar Schiedam komen verhuizen. Niet altijd groots en meeslepend, dat verwachten Schiedammers niet, maar wel zorgen dat de Schiedammers van vandaag ook in de toekomst goed in Schiedam kunnen wonen, onderwijs krijgen, hun boterham verdienen en goede zorg ontvangen. De Stadsvisie wordt door de meeste politieke partijen gesteund. Daarmee kunnen we dus samen verder aan de slag, om te beginnen met deze begroting." Over de aanpak van buurt 15 in Oost wordt al enige jaren gepraat. Daarvoor komen vanaf volgend jaar ook echt middelen vrij. De tijd van actie breekt dus aan! Ook voor winkelcen- trum Hof van Spaland en het Bachplein zijn de plannen vergevorderd. In 2010 gaan we volgens wethouder Groene 'het verschil maken': "Het zijn investeringen die ertoe doen. Daamaast gaat ook een aantal andere projecten daadwerkelijk de uitvoering in. Ik denk dan aan de facelift voor het Wilhelminaplein en het Dwarsplein in Zuid en de opknapbeurt voor het Fabriplein in West. Juist deze pleinen hebben een geweldige uitstraling naar de omliggende wijk." Een kleiner, maar wel bijzonder project betreft de aansluiting van Schiedam op Midden- Delflland. Over deze 'Schiedamse Poort' kan de wethouder al wat concreter zijn. "Er worden diverse maatregelen genomen tussen het open gebied aan de noordkant van de stad en het oude dorp Kethel. De fietsroute wordt compleet ge- maakt, en andere maatregelen worden genomen. Voor Schiedammers moet het aantrekkelijker worden op de fiets er op uit te trekken. Omge- keerd zien we graag dat toeristen op de fiets Schiedam hier binnen komen." Als wijkwethouder noemt Maarten Groene het van groot belang dat de afgelopen jaren steeds meer activiteiten samen met bewoners worden opgepakt, of dat bewoners gewoon het voortouw nemen: "We hebben daarmee een beweging in gang gezet om Schiedammers te laten meeden- ken, beslissen en werken. Dat is een beweging die onomkeerbaar is. Nadat we daarmee in Nieuwland, Groenoord en Oost voluit aan de slag zijn gegaan, zullen we die werkwijze ook in de andere wijken doorzetten. Hiervoor zijn gelukkig de budgetten beschikbaar. Immers: alle wijken tellen mee!" aldus Maarten Groene. Uitvoering wijkvisie Oost Schiedamse Poort met Midden-Delfland Mdernisering en uitbreiding Hof van Spaland Herstructurering bedrijventerreinen "Het gemeentebestuur zet breed in als gaat het om de persoonlijke ontwikkeling van de Schiedammers. De begroting voor 2010 wijdt hieraan een flink hoofdstuk onder de titel Sociale Infrastructuur. Ons beleid is gericht op het stimuleren van de ontwikkeling van de allerkleinsten tot en met de zorg voor de oudste Schiedammers. Belangrijk is dat iedereen zo lang mogelijk zelfstandig kan functioneren en meedoen in de samenleving". Verantwoordelijk wethouder Christine Daska lakis heeft een veelzijdig werkterrein met een uitgebreid programma voor 2010. Hierin staan de doelen omschreven op het gebied van onder wijs, jeugdbeleid, maatschappelijke ondersteu- ning, gezondheidszorg, integratie, sport, enz. Het gaat bijvoorbeeld om het realiseren van een kwalitatief goede school- en leeromgeving voor kinderen, die extra aandacht nodig hebben. Of om het voorkomen van een maatschappelijk isolement van inwoners. Of om de zorg voor mensen in Schiedam die niet aan het werk kunnen. Een paar zaken wil de wethouder graag toelichten. "Sport vind ik erg belangrijk. Iedereen moet zijn leven lang kunnen sporten en bewegen. Dat is goed voor de gezondheid en het welbevinden van mensen. Door een intensieve samenwerking met verschillende partijen scheppen we voor elke Schiedammer een passend sportaanbod. Met partijen bedoel ik welzijnsinstellingen, het onderwijs, sportver- enigingen en sport- en buurtwerk. Er is bijzondere aandacht nodig voor de jeugd om kennis te maken met de sport. Op termijn wil het college multifunctionele, openbaar toegankelijke en hoogwaardige sportaccom- modaties en sportparken (Sportparken van de Toekomst) realiseren. We geven voorrang aan het verbeteren van de buitensportvelden en de kwaliteit van binnensportaccommodaties, als- mede de samenwerking tussen de Schiedamse zwembaden". Een ander onderdeel van de Sociale Infrastruc tuur, waar wethouder Daskalakis de aandacht op wil vestigen, is het jeugdbeleid. Er zijn verschillende activitejten gepland, varierend van het toezicht houden op de kwaliteit van de kinderopvang tot het voorkomen van jonge- renoverlast. De wethouder over de inzet op jongeren:"Wij zullen het professioneel jonge- renwerk uitbreiden. Dat leidt tot meer inloopu- ren voor jongeren in de wijkcentra, en de ont wikkeling van drie huiskamerprojecten en meer rondes van het ambulant jongerenwerk. Denk bij het laatste aan een mobiel jongerenteam. Verder wordt in Schiedam-Noord een jonge- renvoorziening gebouwd van waaruit jongeren op professionele wijze begeleid worden en met een passend aanbod van activiteiten". Sport Sociaal-cultureel werk Jongerenvoorziening Noord Huiskamerprojecten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9