Gemeenteber PvdA: Samen werken aan toekomst stad CDA: Onvermijdelijke keuzes Fractie Hamerslag: 't Kan altijd beter elkom i Publiek welkom bij behandeling begroting 1 gemeente Schiedam Week 46 Woensdag 11 november 2009 In deze kolommen geven de politieke partijen, die in de Schiedamse gemeenteraad zijn vertegenwoordigd, hun mening over de Begroting 2010. EP- rfl CDA Schiedam Op donderdag 12 november van 16.00 tot 18.15 uur en van 19.30 tot 22.00 uur 3 n 1 De partijen over de begroting De PvdA wil ook in 2010 met Schiedammers samen werken aan de toekomst van onze stad. Wijkontwikkeling waaronder de wijkactieplannen, cultuur en sport in de wijk, ontwikkelen van het cultuurhuis Wenneker, het armoedebeleid, kwijtschelding afvalstoffen- heffing, jongerenvoorzieningen, jongerenwerk. De Poort naar Midden Delfland, de Stadsvisie zijn voor- beelden waarmee we aan de slag gaan of blijven. Woonlasten beperken, investeren in de stad, bezuinigingen indien en waar nodig zijn realistische uitgangspunten. Mario Stam, fractievoozitter Zoals veel Schiedammers de gevolgen van de economische crisis ervaren, zo doet de gemeente dat ook. Het CDA Schiedam is tevreden dat ondanks de crisis een sluitende gemeentelijke begroting voor 2010 gemaakt kon worden. Helaas kon dit pas na het doen van forse ingrepen zoals het verhogen van de OZB en het verlagen van subsidies voor instellingen. De inkomsten zullen de komende jaren verder dalen, wat betekent dat er nog zware, maar onvermijdelijke keuzes gemaakt moeten worden om ook de uitgaven te verlagen. Voor het CDA geldt dat de investeringen die de gemeente doet, een zo ruim mogelijk maatschappelijk rendement, voor zoveel mogelijk Schiedammers moet hebben. Dat is ons primaire toetsingskader voor de keuzes die ons de komende jaren te wachten staan. Voor 2010 wil het CDA extra aandacht vragen voor: Bestrijding van nadelige gevolgen van de toenemende werkloosheid Doorgaan met particuliere woningverbetering Handhaving van regels en toezicht in de buurten. Gelijke, en daarmee eerlijke verdeling van budgetten over alle wijken Vinger aan de pols bij de uitvoering van de WMO Het tegengaan van verrommeling en verloedering in de stad Maximale inzet om het Vlietlandziekenhuis voor onze stad te behouden Ad Hekman, fractievoozitter Het gaat de goede kant op in Schiedam, maar het kan natuurlijk altijd nog beter. De afgelopen jaren is er fors ingezet op het verbeteren van de stad op veel fronten. Zo wordt er flink gei'nvesteerd in de binnenstad, in het verbeteren van het dagelijks onderhoud in de stad en in het wegwerken van achterstallig onderhoud aan fietspaden, wegen en groen. Het armoedebeleid is verbeterd, er is een nieuwe insteek voor de wijkenaanpak en er is nieuw volkshuisvestingsbeleid, parkeerbeleid en milieu- en klimaatbeleid. Dat kan gelukkig ook nog in tijden dat het er economisch niet zo rooskleurig uitziet. Natuurlijk moeten we ons niet in slaap laten sussen, maar blijven opletten... omdat het altijd beter kan. We blijven wakker en blijven voorstellen doen over waar en hoe het beter kan, daarbij hebben we wel inbreng van de Schiedammers nodig. Alleen samen met de inwoners kan de politiek de stad op een goede manier besturen. Frans Hamerslag, fractievoorzitter Het college van burgemeester en wethouders heeft de begroting voor 2010 rond. Nu is het de beurt aan de gemeenteraad om zich hierover te buigen. Alle politieke partijen die vertegenwoordigd zijn in de raad krijgen daartoe uitgebreid de gelegenheid. Dat gebeurt deze week tijdens de begrotingsbehandeling. Er is inmiddels al een 'vragenronde' achter de rug. Vragen vanuit de gemeenteraad en de antwoorden zijn terug te vinden op www.schiedam.nl. Gisteravond zijn de algemene beschouwingen (de eerste termijn) begonnen. Hierop hebben de ffacties gereageerd en volgde een onderling debat. Ook kwam het college met een reactie. volgen de algemene beschouwingen in tweede termijn, plus de readies van de ffacties en de reactie van het college, gevolgd door de stemming over moties, amendementen en de begroting in het totaal. Deze bijeenkomst over de begroting vindt plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor (eveneens Stadserf 1 Belangstellenden zijn van harte welkom, want de zitting is openbaar. De begrotingsboeken zijn in te zien of af te halen bij het GIP in de Stadswinkel aan het Stadserf.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10