Gemeenteberich ill GroenLinks: Andere keuzes maken! SP; Kans op eerlijk verdelen SP. www.schiedam.nl Maasstad Deze sprankelende fullcolour special verschijnt 18 november! Uw reservering ontvangen wij graag uiterlijk 12 november. Rabobank T 010-4699 528 F 010-4699 539 T 010-4699 531 E ta@maasstad.nl gemeente Schiedam Week 46 Woensdag 11 november 2009 GroenLinks vindt dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen en maakt andere keuzes dan het college. Bezuinigen op voorzieningen voor de Schiedam- mers zoals welzijn en de bibliotheek, is een slechte zaak. Subsidies die naar allerlei instellingen gaan zorgen voor het cement in de Schiedamse samenleving en daar moet dus juist niet op bezuinigd worden. Waarom wordt niet gesneden in het omvangrijke ambtelijke apparaat? Een apparaat dat in 2009 weer veel papier heeft geproduceerd met veel goede voornemens, maar dat dit jaar er slecht in slaagt voornemens in daden om te zetten. Gelukkig is het niet allemaal kommer en kwel en GroenLinks is blij met een aantal dingen die het college wel heeft bereikt. Zo is een aantal wegen, pleinen en fiets- paden verbeterd, is het Hof van Spaland opgeknapt en ziet de Hoogstraat er wat beter uit. Er komt gratis OV voor ouderen met een smalle beurs en de gemeente heeft een stevig armoedebeleid. Maar er moet nog een heleboel gebeuren. GroenLinks wil in 2010 in ieder geval dat: Juist in de periode van economische crisis het Schiedamse armoedebeleid wordt voortgezet. De subsidies aan belangrijke welzijns- en cultuurinstellin- gen in stand blijven. De gemeente zich fors blijft verzetten tegen de aanleg van de A4 tussen Delft en Schiedam die ontzettend veel belastinggeld kost maar de files niet oplost. De gemeente meer gaat bouwen voor de Schiedammers met de smalle beurs. Er gestart wordt met de bouw van een jongerencentrum met poppodium in Noord. Bij een begroting hoort keuzes maken. Er is altijd te weinig geld voor alle ideeen. Daarnaast moet alles eerlijk verdeeld worden. De voorliggende begroting geeft ons die kans. Ik kan trots zijn op het gevoerde beleid waar het gaat om het bewaken van de belastingdruk op de burgers. De zwakkeren in de samenleving hebben hun ondersteuning behouden. De gemeentelijke organisatie is beter uitgerust om de taken waar ze voor staat uit te voeren. Er werken nu minder tijdelijk ingehuurde krachten voor de gemeente en meer deskundigen in vaste dienst. Ook financieel is de boek- houding bijgewerkt. De gemeente stimuleert de aanleg van Groene daken. De particuliere woningbouwverbetering werkt nog steeds met succes aan het onderhoud van de huizen in de oude wijken. Ook sociaal laat de gemeente zien dat het leren sporten van jongeren een gunstig effect heeft op hun omgeving. Ik ben blij dat er dan toch eindelijk iets terecht komt van "gratis" openbaar vervoer voor ouderen, en dat er nu eindelijk een begin wordt gemaakt met een jongeren- voorziening in Noord. Teleurstellend is het dat de SP de sloop in de stad niet heeft weten te beperken. Ook de leegstand van bedrijfspanden is nog onaanvaardbaar hoog. De fietsverbinding tussen bedrij- venterrein's Gravenland en Rotterdam Noordwest, via de Polderdwarsweg is er nooit gekomen. Schiedam heeft niet de extra bomen gekregen die we nodig hebben om onze lucht te zuiveren. De sociale kaart van Schiedam is nog niet af. (Met behulp van dit document is het mogelijk de sociale hulpverlening efficient uit te voeren). Arm and de Boer, fractievoorzitter GROEN Schiedam De gemeente eindelijk begint met het herplanten van bomen die de afgelopen jaren zijn gekapt. De gemeente samen met Woonplus stevig doorpakt met het nemen energiebesparende maatregelen in de woningen, ook in de bestaande bouw. Kinderen veilig naar school kunnen fietsen over afgeschermde fietspaden. De gemeente het voorbeeld geeft bij duurzaam bouwen zodat de belasting van het milieu tot een minimum beperkt wordt. De gemeente zorgt voor minder vervuilde lucht in de meest vieze straten van Schiedam, zodat Schiedam in 2010 niet meer voorkomt in de lijst van 100 meest vieze straten in Nederland. De Lange Haven autovrij wordt gemaakt. Sportpark Kethel behouden blijft. Ed Gloudi, fractievoozitter I I gseRotterdam Met o.o.; Jan Smit 12 JANUARi 2010 AHOY ROTTERDAM Belle Perei Gerard Jolmg RabobanK I Colofon Stadskantoor Tel.: (010)219 11 11 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 219 12 59 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 219 12 59 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam, Bureau Communicatie

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 12