LoopBaan Eerst voelen, dan kopen Vergrijzing is ook een kans Hoe houden we onze dorpen vitaal? "Winkelier, laat je zien op internet" Ervaren planner m/v B' Volgens het Hoofdbedrijfschap Detailhandel zou elke ondernemer in de detailhandel aanwezig moeten zijn op het internet. Dat hoeft dan niet altijd in de vorm van een webwinkel, de site kan ook dienen om bezoek naar de winkel te trekken. Je bent toe aan een nieuwe tv, dus ga je naar de winkel en laat je verleiden door die leuke aan- bieding en de argumenten van de verkoper om toch vooral dat apparaat te kopen. Toch bekij- ken steeds meer consumenten, inmiddels vier op de den, eerst eens op interne wat er zoal te koop is. In feite doen bijna alle internetters dat. Uiteindelijk blijkt de winkel overtuigender, want in drie- kwart van de gevallen waar orientatie in de winkel plaats- vond, leidde dat tot een aan- koop, tegenover zesdg procent bij intemetorientatie. Vooral bij consumentenelektro- nica, computers, auto's, interi- eur, witgoed en huishoudelijke apparatuur wordt de aankoop na een orientatie op internet uiteindelijk toch in de winkel gedaan. De belangrijkste reden daarvoor is de wens het product te kunnen zien en voelen. Uiter- aard is ook de prijs of een aan- bieding in de winkel is een re den om naar de winkel te gaan. Met name diensten zoals tic kets, reizen en verzekeringen worden in toenemende mate vooral via het internet gekocht. Dat blijkt uit onderzoek van Blauw Research in opdracht van Thuiswinkel.org en het Hoofdbedrijfschap Detailhan del. De concurrende tussen web- winkels en gewone winkels is echter minder sterk dan het lijkt, want beide verkoopkana- len hebben een duidelijk eigen functie en worden gebruikt in een slimme combinade. Wei is er een trend zichtbaar waarbij de koper die zich online orienteert, dat ook laat volgen door een onlineaankoop. Dat gebeurt vooral als producten op internet goedkoper zijn en de behoefte om het te zien minder sterk is, dus met diensten als de verkoop van tickets en reizen doen het goed op het web. Er bestaan grote zorgen over de vergrijzing. Ons land telt op dit moment zo'n 1,7 mil- joen 65-plussers; over dertig jaar zijn dat er volgens de de- mografen meer dan 4 mil- joen. Die getallen spelen na- drukkelijk mee in de discus- sie over de AOW-leeftijd, maar dan als probleem. Toch biedt het groeiend aan- tal ouderen ook kansen, met name voor de Nederlandse vrijetijdsindustrie. Sasja van As houdt zich bij de ABN/AMRO vooral bezig met de vrijetijdsindustrie. In een zogenaamde sociodemo- grafische studie wijst ze erop dat - hoewel de eerste baby- boomers in 2011 met pen- sioen gaan - maar weinig ondernemers op de moge- lijkheden daarvan inspelen. Grote kansen liggen er vol gens haar overigens ook bij de bij de groeiende groep derde generatie allochtonen. Volgens Van As moeten on dernemers zich vooral rich- ten op het segment jonge ou deren van 65 tot 75 jaar. De ze groep is nog actief en heeft aansluiting met attracties en arrangementen. Hoewel de studie geen rekening houdt met levensstijl, vallen drie zaken op. De senior wil com fort, een klein beetje bele- ving en waar voor zijn geld. Het is echter allerminst een- voudig om de senior binnen te halen; deze wil namelijk niet op zijn leeftijd worden aangesproken. Je bent geboren en opge- groeid in een hartstikke leuk dorp, maar voor de middelbare school moest je al een flink eind fietsen en werk is er helemaal niet te vinden. Uiteindelijk ver- huis je toch naar een plek waar wel werk is en waar de voorzieningen beter zijn. Veel dorpen hebben te ma- ken met het wegtrekken van jongeren. Met als ge- volg dat er steeds minder voorzieningen als winkels, scholen en goede openbaar vervoer overeind blijven. En dat is funest voor de achterblijvende en vergrij- zende bewoners. De vraag is dus: Hoe kun nen ouderen op het platte- land leven met een afne- mende mobiliteit en ver- dwijnende voorzieningen? Is het wegtrekken van jon geren tegen te gaan? En, hoe is het (tijdelijke) huis- vestingsvraagstuk, veroor- zaakt door de nieuwe ar- beidsmigratie uit Midden- en Oost-Europa, slim op te lossen zodat de sociale in- tegratie van deze nieuwe- lingen in de lokale gemeen- schappen succesvol ver- loopt? Met andere woorden, hoe kunnen dorpen vitale ge- meenschappen blijven waar mensen bereid zijn zich voor elkaar in te zet- ten? Een vraag waar de on- derzoekers van MOVISIE hun tanden in hebben ge- zet. In het rapport 'Dorpen onder druk' zien ze als op lossing dat woningcorpora- ties op het platteland moe ten juist investeren in de sociale woonkwaliteit van dorpen. En dat in weerwil van de het politieke stand- punt dat de corporaties zich juist primair op huis- vesting dienen te richten. Maasstad Weekbladen XQ woensdag 11 november 2009 XQ13 Internet moet. foto: ed dewaerhei^ Drukkerij JB&A van Driel is een dynamisch groeiend bedrijf met circa 55 werknemers. Drukkerij JB&A van Driel kan voorzien in een breed scala aan offset drukwerkproducten en diensten. Door d^ innovatieve kijk op alle bedrijfsprocessen kan er voor elke klant een creatieve oplossing gevonden worden. Drukkerij JB&A van Driel valt binnen een grafische groep met een viertal locaties verdeeld in Zuid- Holland. Alle individuele bedrijven beschikken over hun eigen expertise. Het doel is om zich als gerenommeerde groep in de markt te plaatsen zonder zichzelf of de individuele klant uit het oog te verliezen. Voor onze drukkerij zijn wij opzoek naar een ervaren planner. Functie-inhoud: Inplannen van drukorders over acht drukpersen; Verantwoordelijk voor de juiste en tijdige productie van alle drukorders; Controle op juiste vervaardiging met ruime afwerkmogelijkheden; Coordineren van de werkzaamheden van het drukkerij-, binderij- en expeditie team. Functie-eisen: Afgeronde MBO opleiding of aantoonbaar MBO werk- denkniveau; Ervaring in de grafische branche als planner is een must; Kennis van het softwareprogramma Drumis is een pre; Een vloeiende beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift; Uitstekende communicatieve en sociale vaardigheden; Enthousiast, flexibel, organisatorisch en servicegericht. Wij bieden: Een fulltime dienstverband; Een uitdagende functie in een expansief bedrijf; Een veelzijdige werkkring binnen de dynamische grafische branche; Een enthousiast team met duidelijke doelstellingen. Indien u geinteresseerd bent in deze functie dan kunt u uw sollicitatiebrief met Curriculum Vitae sturen naar Drukkerij JB&A van Driel t.a.v. R. Hooijmeijer Bergambachtstraat 2, 3079 DA Rotterdam of naar ronald@ driei.nl Acquisitie naar aanlekfing van deze advertentie wordt niet op prijs gestgld. Senioren .willen waar voor hun geld, foto: ed dewaerheut

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13