I Sinterklaas krijgt een heus palei Onafhankelijk en persoonlijk advies? LEEGVERKOOP i.v.m.V E R H U I Z I N G OP DE GEHELE COLLECTIE Broersvest 135 Schiedam Sinterklaas in de Teerstoof Sintliedjes zingen in de Grote Kerk Zanger B0b hM Sint binnen met medley SCHOENEN II Als St. Nicolaas op 14 no vember weer is vertrokken, kunnen de kinderen vanaf 14.00 uur nog sinterklaas- liedjes zingen in de Grote Kerk. Organist Aijen Leistra zorgt voor de begeleiding aan het grote orgel. Op weg naar huis nog even uitrusten en lekker meezin- gen? Loop dan even de Grote Kerk binnen. Alles wordt op dit moment uit de kast getrokken om van het Stedelijk Museum een waar paleis voor de Spaanse bisschop te maken. Sint re- sideert van 14 november tot en met 5 december in zijn Schiedamse paleis en ieder- een mag in deze periode een kijkje komen nemen.. Overal mag rond worden ge- keken, dus grijp je kans! Naast de meest spannende kamer, de inpakkamer, waar alle cadeautjes opgestapeld staan, kun je 00k een kijkje nemen in de keuken van Sin terklaas en in de Peperno- tenfabriek. In de knusse paleiskamer woont, slaapt en werkt Sin terklaas. Hier kun je hem een handje geven en is Foto- piet aanwezig om de kinde ren samen met Sint op de fo- to te zetten.. De Schilder-, Knutsel- en Spelletjespieten zorgen ervoor dat niemand zich hoeft te vervelen. In hun atelier kun je tekenen, knut- selen en leren hoe je cadeau tjes in de schoorsteen moet gooien. Het Sinterklaaspa- leis is open voor publiek op zaterdag 14 november van 14.30 tot 17.00 uur, woens- dag 18 november van 13.30 - 16.00 uur, woensdag 25 no vember van 13.30 - 16.00 uur, zaterdag 28 november van 10.00 - 16.00 uur, zon- dag 29 november van 12.00 - 16.00 uur, woensdag 2 de cember van 13.30 - 16.00 uur en zaterdag 5 december van 10.00 - 14.00 uur. Op andere dagen is het pa leis gereserveerd voor groe- pen en scholen. Wie een af- spraak wil maken kan con tact opnemen: info@sinter- klaaspaleisschiedam.nl Theater Potdoosie brengt 00k dit jaar de Sint weer naar de Nieuwstraat Zondag 15 november komen de buurvrouwen Dotje en Lotje van het Schiedamse Theater Potdoosie traditie- getrouw naar Jeugdtheater De Teerstoof om zich voor te bereiden op het grote Sinter- klaasfeest. En 00k dit jaar besluit Sinterklaas zelf maar eens een kijkje te nemen, om een oogje in het zeil te hou- den. De Sint is namelijk heel be- nieuwd of Juffrouw Dotje en Lotje nog net zo ondeugend zijn als in andere jaren. De vriendinnen hebben verteld dat ze een mooi toneelstuk hebben gemaakt, maar het zouden Dot en Lot niet zijn, als dat toneelstuk zonder malligheden tot een goed einde wordt gebracht. Alle kinderen kunnen voor de voorstelling hun schoen zetten bij de open haard. Zondag 15 november, 12.00 en 14.30 uur. Kaarten voor kinderen 4,50 voor vol- wassenen 5,50. Reserveren via de VW: 473 30 00 teerstoof@vwschie- dam.nl De 13-jarige Schiedamse zanger Bob Offenberg is ge- vraagd om Sinterklaas zater dag in te halen met een spe- ciale Sinterklaasmedley. Op het grote podium op het Hoofd zal hij vanaf 11.15 urn- klaarstaan en met de naar verwachting duizenden aan- wezige kinderen een aaneen- schakeling van Sintliedjes Iglllll I zingen. JSgS- Bob vindt het best spannend, verklaart zijn manager. „Hij heeft natuurlijk wel eens op- getreden tijdens de intocht van Sinterklaas, maar deze komt 00k op TV en wordt door miljoenen kinderen be- keken; da's wel even andere koek." Bob is deze week al druk in de weer met het repeteren van het Sinterklaasrepertoi- re. lh' UunmhekM Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 Hypotheek adviseur SI Maasstad Weekbladen XO 11 november 2009 85 Sinterklaas woont in de tijd dat hij vanaf 14 november in Neder- land verblijft niet in een gewoon huis, maar in een heus paleis. Natuurlijk is dit 00k te bezichtigen, maar wie een kijkje wil ne- men moet zich vooraf wel even in de huisregels verdiepen. Je gaat tenslotte niet bij zomaar iemand op visite. Het Sinter- klaaspaleis is te vinden aan de Hoogstraat 112. Schiedam heeft zo'n perfect Pietencorps dat Sinterklaas er de stad bijna op uit heeft gekozen voor zijn intocht. Naast het elitecorps uit Madrid lopen er zaterdag 120 Schiedamse pieten mee die door de NPS inmiddels geroemd zijn om hun mooie, actuele kleding. Normaal gesproken lopen er tijdens de intocht van Sinterklaas altijd een stuk of negentig pie- ten mee. Dit jaar kunnen er alleen al op Pakjesboot 12 tachtig pieten meevaren. Neem zater dag dus genoeg tasjes, zakken of doosjes mee om al het snoep- en strooigoed in te stoppen. FOTO: ROGER VAN DER KRAAN 31 *m&T www. hypoth eker.nl KORTING

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17