Lezersservice IJsselland Ziekenhuis start zorgprogramma gebroken heup Strandwandeling op de afdeling Geriatrie 4000 m2 C& A Thermen Holiday Schiedam Win een vakantiecheque! Out of this World... 2e persoon 70% KORTING op de sauna-entree! CARAVANS stad (CjyjThermen holiday® Unieke lezersaanbieding www.corolie.nl F IF IF IF IF IF IF IF I ^u' ^ier gev°n(ien 'etters 'n 0909 - 50 50 344 De herfst is begonnen. Natte dagen, gure wind en het vallen van de bladeren doen u verlangen naar de weldadige warmte van de sauna. Bij Thermen Holiday ontvangen wij u graag in de weldadige warmte van onze uitgebreide faciliteiten. Kortom, kom snel genieten van een 5-sterren dagje holiday! SPECIAAL VOOR DE LEZERS^ VAN MAASSTAD WEEKBLADEN bjm Uw voordeel 19,95 etiriji) j j Q 3 V05 maas stad Vanaf 1 november 2009 wor- den alle patienten met een gebroken heup in het IJssel land Ziekenhuis behandeld volgens het nieuwe Zorgpro gramma Heupfractuur. Het programma is ontwikkeld om de zorg voor deze patien ten naadloos te laten aan- sluiten; er is een optimale route voor de zorg afgespro- ken vanaf het moment dat een patient op de Spoed Eis- ende Hulp wordt binnenge- bracht tot en met de revali- datie. Door de multidiscipli- naire en transmurale aan- pak, gerichte patientenvoor- lichting, minder complica- ties en een kortere ligduur kan een patient snel weer te- rug naar dezelfde thuissitu- atie als voor de breuk. In het IJsselland worden jaarlijks ongeveer 300 mensen met een gebroken heup geope- reerd. Door deze patienten snel na hun opname te ope- reren, al in een vroeg stadi um naar de thuissituatie te kijken, gerichte voorlichting te geven, vaste afspraken in te plannen en kort na de ope- ratie met passende revalida te te starten, kunnen zij sneller terug naar hun eigen thuissituatie. In het zorgpro gramma werkt het IJsselland Ziekenhuis intensief samen met thuiszorgorganisaties en met de revalidatie-units van Rijckehove (De Zellingen) en Anthonius Binnenweg (Lau rens). Hierdoor is het pro gramma binnen en buiten het ziekenhuis goed op el- kaar afgestemd. Het dossier dat op de SEH wordt aange- maakt gaat met de patient mee naar de vervolgzorg. De samenwerking wordt door alle betrokken organisaties als uniek en waardevol erva- ren. In het zorgprogramma hoort goed voorlichtingsma- teriaal. Naast een map die de patient bij opname ontvangt en waarin het zorgprogram ma stap voor stap wordt uit- gelegd en die met de patient mee naar huis gaat, is een voorlichtingsfilm gemaakt. Deze wordt op de Spoed Eis- ende Hulp getoond aan de patienten en familie waar- voor het zorgprogramma is ontwikkeld. De film laat zien wat een patient meemaakt van het moment van binnen- komst op de SEH tot het ont- slag naar huis met thuiszorg of naar de revalidatie-units in Rijckehove en Antonius Binnenweg. Zo wordt helder wat te verwachten valt. De korte film is 00k te bekijken op de website van het IJssel land Ziekenhuis www.ysl.nl. De nieuwe verpleegafdeling Geriatrie van het Havenzie- kenhuis lijkt helemaal niet op een ziekenhuis. Tot in de tail is rekening gehouden met de behoeften van geria- trische patienten. Lichte ka- mers, warme kleuren en een gezellige huiskamer zorgen voor een huiselijke sfeer. Steriele gangen zijn er niet. Wanneer patienten de benen strekken, hebben ze het ge- voel dat ze een mooie wande- ling langs het strand maken. Op de wanden in de gang van de afdeling Geriatrie is een enorm duinlandschap zicht- baar; een uniek concept in Nederland. 'Het duinland schap geeft patienten het ge- voel dat ze buiten zijn. Men- sen die (beginnend) demen- terend zijn, voelen zich vaak rusteloos en lopen daardoor veel in het rond. Het duin landschap geeft hen een vrij- er gevoel', vertelt teamleider Yvette Plantz. De kamers zijn helemaal af gestemd op geriatrische pa tienten. 'Iedere kamer heeft zijn eigen themakleur. Een kleur is nou eenmaal makke- lijker te onthouden en beter zichtbaar dan een kamer- nummer. De drempelloze vloeren daarentegen hebben allemaal dezelfde kleur, om- dat patienten kleurverschil nogal eens verwarren met de aanwezigheid van een drem- pel. Hierdoor kunnen val- partijen ontstaan', vertelt Yvette. 'Niet alleen de vloe ren, maar 00k de wasbakken zijn rolstoelvriendelijk. Pa tienten zijn daardoor niet af- hankelijk van de verpleging voor hun persoonlijke ver- zorging. Bijzonder is 00k dat we de kamers kunnen ver- lichten tot het niveau van dagverlichting buiten. Dit heeft een gunstige invloed op het dag/nachtritme van ou- dere mensen.' Net als thuis hebben patienten op de afde ling Geriatrie een eigen woonkamer. Het is een knus- se ruimte met sfeervolle ver- lichting, comfortabele stoe- len, een televisie met sur round geluid (voor slechtho- renden) en kasten vol boe- ken en spelletjes. Drie keer per dag eten de patienten ge- zamenlijk aan tafel. Yvette: 'Ouderen zijn goed af in het Havenziekenhuis. Niet al leen met de nieuwe verpleeg afdeling, maar 00k met het deskundige multidisciplinair team dat klaar staat. V. -WV - Voor nieuwe of gebruikte caravans cor oiie r Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard GOED DOEL puzzel - - - Zo doet u mee! Maasstad Weekbiaden TX 111 november 2009 Q| Actie is geidig t/m 28 ffebruari 2010 (m.u.v. 19 t/m 30 dec.) in Schiedam en niet geldig i.c.m. andere acties, batienkaarten, avondtarief en arrangementen. Max. 4 pers. per bon. Reserveren voor ultsluitend saunabezoek alleen via de website. Gelieve sauna voltarief te reserveren. Tegen inlevering van de voucher bij aankomst wordt de korting verrekend. Actiecode: 20090218 Prinses Beatrixlaan 10-3121 JN Schiedam 0900 - 9355 0,45 ct min.) www.thermenholiday.nl B0VAG ONDERHOUD SCHADESERVICE RECHEATIE Weg en Bos 1 Bergschenhoek (Ind.terrein Weg en Land) Tel. 010-5217118 Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 Mel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakemaat.nl ^Verstand van slapen weekbiaden voleinding informatieve film arbeidstijd- verkorting uitroep van verbazing groef deel van een fiets land in Afrika omslacj van een tijd- schrift voornaam- woordelijk bijwoord vogel T mond (informeel) dlkwijls tijdelijk openbare weg tropische vrucht militair verdrag ingeval kern van een vrucht souvenir T papegaai vrucht- beginsel par exempte v verbarde huid smalle opening spiraal drugssigaret 1J'en bel het woord dooc via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Bij Canvas Holidays staat uw luxe bungalowtent of stacaravan compleet ingericht klaar op een van de bijna 100 aangesloten topcampings in binnen- en buitenland. Alie campings zijn voorzien van vele faciliteiten, waaronder kinder- en activiteitendubs. Gaat u voor het ultieme kampeergevoel in een tent of ziet u meer in een luxe chalet? Met deze vakantiecheque van Canvas Holidays heeft u het voor hetkiezen! Geldig in 2010 m.u.v. 3 juli t/m 5 September. Kijk voor meer info op www.canvasholidays.nl of bel 0900 - 8824 0,20 p.m.). Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 4 t/m dinsdag 10 november 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 39 is: fonkelen. Een Zinzi sieradenset is gewonnen door: Fam. C. Verna naaren, Schiedam. |©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25