Podium journaal Hans Liberg: 'Met muziek maak je veel vrienden' I Ali B en zijn publiek in het oude Luxor Ali B op tournee met 'Wie Ali zegt, moet B zeggen' Win Kaarten! Ko van Dijk opnieuw in het theater Theater Eigenlijk wilde Hans Liberg maar een paar voorstelling spelen van zijn jubileumpro- gramma 'The best of 25'. Het bleek echter zo leuk dat het uitgroeide tot een tournee. Van 17 tot en met 21 novem ber speelt hij 'The best of 25' in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Het komt zoals het komt, is het motto van Hans Liberg. Hij is geen planner. Natuur- lijk zijn er dingen in zijn vak die hij graag nog zou willen doen: in Carnegie Hall spe len, met bepaalde orkpsten of met violiste Janine Jan- sen. „Maar ik word er niet ongelukkiger van als het niet gebeurt. Ik ga gewoon door en hoop dit te kunnen blijven doen in goede gezondheid." Optreden doet hij al 26 jaar met veel succes. De lijst met prijzen is lang en bevat on der meer een Emmy-Award en hij is Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. „Die koninklijke onderschei- ding vind ik bijzonder. Dat wordt in Nederland nog wel eens gebagatelliseerd, maar in het buitenland wordt daar veel waarde aan gehecht." Liberg speelt veel in het bui tenland. Met name in Duits- land is de 'pianokomiek' populair. De afwisseling in talen vindt hij niet lastig: „Ik kan de talen inmiddels door elkaar spelen, kwestie van 'vlieguren' maken. Mijn hoofdbestanddeel is muziek, dat is overal hetzelfde. En bij het1 s&fri^efl Tilb ik al in mijn achterhoofd dat ik iets Een van de belangrijkste Ne derlandse acteurs staat op zondag 15 november cen- traal in de Rotterdamse Schouwburg. Een oude han- delsreiziger draait eindeloos langspeelplaten vol inter views met Ko van Dijk. Lang- zaam maar zeker wordt de man Ko van Dijk en raakt hij zijn eigen bestaan kwijt. Met zijn zoon, die hem regelma- tig opzoekt en dit spel' meespeelt, haalt hij herinne- ringen op aan een geadop- teerd verleden en komen de mooie rollen van Ko van Dijk weer tot leven. Ko van Dijk is een van de be langrijkste Nederlandse ac teurs van de 20ste eeuw. Van Dijk speelde een enorme hoeveelheid rollen op toneel, in televisieseries, speelfilms en hoorspelen. Daarnaast werd hij 00k bekend door de openhartigheid over zijn persoonlijke leven, Ko! wordt gespeeld door Titus Muizelaar, John Leddy, Daan Schuurmans en Lieke Rosa Altink. Lezers kunnen kaarten win- nen voor de voorstelling Ko!. Stuur een mail met naam, adres en telefoonnummer naar prij svr aag@ maasstadnl in meerdere talen ga spelen." „Het publiek is overal het zelfde. Waar ik 00k kom, overal zit in principe hetzelf de soort mensen in de zaal. Er zijn wel verschillen, maar dat maakt voor het spelen niet uit. Zo merk je dat pu bliek in Duitsland de muziek heel belangrijk vindt. Ze kennen veel meer klassieke componisten dan in Neder land. Veel componisten ko men daar natuurlijk 00k vandaan. Daar zouden ze echt niet zonder muziek kun nen leven." 'The best of 25' werd samen- gesteld uit nummers uit zijn shows van de afgelopen 25 jaart ljnaaf wel 'gerecycled, gepimpt, "gefenoveerd, om- gebouwd en in een nieuw jasje gestoken'. „Bepaalde nummers werken nog steeds, anderen niet meer. Tijdens try-outs bleek dat sommige dingen moesten worden aangepast. Ook zijn bepaalde nummers die ik normaal met een groot or kest doe, aangepast voor het strijkkwartet waarmee ik nu op tournee ben." Na 26 jaar vindt Hans Liberg het nog steeds heerlijk om op het toneel te staan: „Er is niets leuker dan mensen amuseren. Met muziek maak je veel vrienden. Mensen hebben humor nodig in het leven en dus heb je een dui- delijke functie als je ze dat laint geven. Nadelen zijn er naruurlijk ook, zo ben ik er altijd mee bezig. Ik kan het geen moment loslaten. Ben altijd opzoek naar nieuwe dingen en nieuwe num mers." Niet alleen klassieke muziek, maar echt alles kan in zijn show terechtkomen. „Ik ben geen klassieke pianist, maar ben opgegroeid met Hilver- sum III en jazz. Ik volg nog steeds alles, ook doordat ik kinderen heb. Dat varieert van de ringtone van Nokia tot Duitse schlagers en Britse bandjes als Arctic Monkeys en Franz Ferdinand. Alles kan mij in principe inspire- ren." Van 17 tot en met 21 novem ber speelt Liberg 'The best of 25' in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Maasstad WeeKbladen TX 11 november 2009 97 De kindervoorstelling Het Circus is zondag 15 november om 14.15 uur en 16.00 uur te zien in de Grote Zaal van de Doelen. Het Rot- terdams Philharmonisch Orkest speelt muziek van onder ande- ren Stavinsky en Sjostakovitsj. Remko Vrijdag (De Vliegende Panters) vertelt hierbij het, door hem zelf geschreven, verhaal over een mysterieus meisje, een circusdirecteur en een prins. Er was namelijk eens een prins die eigenlijk liever ontdekkings- reiziger had willen zijn. Reizen maken! Avonturen beleven! In het paleis vond hij het maar een saaie boel. Elke dag was precies het- zelfde. Op een dag wandelt een clown het paleis binnen. Hij ver telt spannende verhalen over acrobaten, wilde dieren en circus- muzikanten. Als de prins toch eens samen met hem zou kunnen ontsnappen. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.rpho.nl of de kas- sa van de Doelen: (010) 2171717. 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag van 12-18 uur. do-za 12-14/11 20u Brigitte Kaandorp Zo Het is weer piesen in de broek van het lachen (Volkskrant) zo 15/11 20u Frans Bauer Live in Concert VIII Wees er snel bij voor de alleriaatste kaarten di-za 17-21/11 20u Hans Liberg 'The best of' 25 jaar muziekcabaret 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. wo-vr 11-13/11 20u DeSpooktrein Thrillertheater met o.a. Hetty Heyting, Laus Steenbeeke en On no Innemee 20u Hard Gras on tour Enerverende (voetbal)theateravond van 90 min zonder verlenging za 14/11 zo 15/11 20u Spirit of Mexico Show vol dans en live muziek uit alle windstreken van Mexico ma 16/11 20u Sara Kroos Boheems Perspremiere van haar nieuwe cabaretvoorstelling di-wo 17-18/11 20u Ali B Wie Ali zegt moet B zeggen Tweede humoristische show van rapper Ali B Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). VINCENT WERNKE ROTTERDAM) ROTTERDAM) WIN KAARTEN! 'Pianokomiek' Hans Liberg: „Er is niets leuker dan mensen amuseren." Foto: Thomas Mayer Ali B gebruikt zijn 'Mocro Flavour' volgende week om een ge- zellig feestje te bouwen in het oude Luxor Theater. Een feestje waar iedereen voor is uitgenodigd. Want de theatershows van Ali trekken een gemeleerd publiek. Zijn doel is om met humor en muziek de kloof tussen allochtoon en autochtoon, maar ook tussen jong en oud te dichten. „We leven in Nederland al veel te Ali B en vrienden staan dinsdag 17 november en woensdag 18 november in het oude Luxor Theater veel langs elkaar heen." in Rotterdam. JAAP PROOST ROTTERDAM) Normaal komt het publiek naar het theater om een artiest op het podium te zien. Maar wie Ali B over de bezoe- kers van zijn shows hoort praten, weet dat deze artiest naar het theater komt voor het publiek. Want Ali B is trots op zijn fans. „Autochtoon en allochtoon, jong en oud, bij mij in de zaal zit van al les wat." Plezier staat voorop bij de Marokkaanse tieners, Hollandse grijs- aards en ouders met jonge kinderen die op de voorstellingen van Ali B af- komen. „De sfeer is altijd gezellig en gemoedelijk. Bij mij zijn er geen kloven tussen bevolkingsgroepen of genera- ties," zegt de rapper. Wie denkt dat de theatershow 'Wie Ali zegt, moet B zeggen' een rapconcert is, heeft het mis. „Tuurlijk rap ik wat van mijn bekende nummers, maar je moet niet denken dat een concert is. Ik vertel namelijk ook veel grappige ver halen, je kan het cabaret noemen." Ali B staat niet alleen op het podium. Tijdens de show wordt hij ondersteund door rapper Gio en Brownie Dutch. „We combineren rap met zang. Die cross-over is leuk om te doen." De theatershow zit naast muziek ook vol comedy. Maar al die grappen zet- ten de toeschouwer wel aan het den ken. Want aan de hand van zijn eigen leven vertelt Ali herkenbare verhalen. Over de relatie met zijn moeder, de zoektocht in de pubertijd en het onbe- grip tussen de verschillende bevol kingsgroepen. Maar hij heeft het ook over hoe het is om beroemd te zijn. Rode draad in de voorstelling is de ont- wikkeling die een mens in zijn leven maakt. „lk doe dit aan de hand van be paalde periodes. Zo vertel ik over de transformatie van kind naar puber en van puber naar volwassene. Zo laat ik bijvoorbeeld het verschil zien tussen hoe kinderen en pubers dansen. Kinde ren hebben de grootste lol en trekken zich nergens wat van aan. Pubers zijn op diezelfde dansvloer veel meer bezig met wat anderen van ze denken." Ali B heeft zin om weer naar Rotter dam te komen. „Rotterdammers zijn een goed publiek omdat Ze altijd hard lachen. Ik stond laatst in Theater Zuid- plein en ik heb het daar echt volop naar mijn zin gehad." Daarnaast is Rot terdam een grote stad waar veel cul- turen naast elkaar wonen. „Dat kan wel eens conflicten opleveren. Het is goed om daar eens hard om te la chen." Ali B staat samen met rapper Gio en dj Brownie Dutch met de theatershow 'Wie Ali zegt, moet B zeggen' op dins dag 17 november en woensdag 18 no vember in het oude Luxor Theater in Rotterdam. Kijk voor meer informatie het bestellen van kaarten op de websi te www.luxortheater.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27