Mexico: Expected/Unexpected Ondernemers en gemeentebestuur ontmoeten elkaar Herfstbladeren en stormresten Schiedam Centrum In contacten met burgers stelt de gemeente zich formeei en afstandelijk op. gemeente Schiedam EH Van 7 november 2009 tot en met 31 januari 2010 is in het Stedelijk Museum Schiedam de tentoonstel- ling Mexico: Expected/Unexpec ted. Actuele allianties in de kunst te zien. Vrijdag 6 november hield burgemeester Verver-Aartsen de openingstoespraak. De expositie bestaat uit werk van 46 internationaal befaamde kunstenaars uit alle delen van de wereld. Uit de collectie van ruim 1.300 werken van Isabel en Agusti'n Coppel, hebben Monica Amor en Carlos Basualdo een tentoonstelling samengesteld. Foto's: Jan van der Ploeg 0 Ja, er ligt een behooriijke drempel onder de deur van het gemeentehuis 0 Nee hoor, de gemeente is voorkomend en vriendelijk 0 Maakt me niet zoveel uit De gemeente wil het van u weten! Ga naar www.schiedam.nl en vul de Schiedam Poil in! Sinds een paar jaar worden er bij- eenkomsten georganiseerd waarbij ondernemers, het gemeentebestuur en gemeente ambtenaren elkaar ont moeten. Na de door de ondernemers georganiseerde conferentie over de crisis is het dit keer de beurt aan de Gemeente Schiedam. De onder- nemersbijeenkomst vindt plaat op dinsdag 17 november a.s. vanaf 16.00 uur in het nieuwe bedrijfsver- zamelgebouw van de gemeente aan het Stationsplein. Ingang Spoorstraat 7 te Schiedam (Horvathwegzijde van het gebouw). Het programma ziet er als volgt uit: Ontvangst Start programma om 16.15 uur. Welkom door burgemeester W.M. Verver - Aartsen Presentatie "Werk en Inkomen" gepresenteerd door wethouder C.A.C. Daskalakis Introductie door wethouder M. Groene en presentatie door Syn- tens 'Anders ondernemen in de crisis'. Borrel De bijeenkomst wordt rond 18.00 uur afgesloten. Belangstellende ondernemers kun- nen zich aanmelden via e-mailadres d.aalberts@schiedam.nl. In de herfst verliezen bomen hun blad waardoor sommige straten vol liggen met bladeren. Als de herfst begint laten als eerst lindes en kas- tanjes hun blad los. Andere bomen volgen naarmate het kouder wordt. Het blad op de wegen zorgt voor gladheid en gevaarlijke verkeerssi- tuaties maar ook voor verstoppingen van rioleringen. Daarom zet IRADO in opdracht van de Gemeente Schie dam in de herfstperiode extra per- soneel en materieel in om de straten schoon te maken. Ook u kunt als bewoner een steentje bijdragen, bij- voorbeeld door uw stoep te vegen en deze bladvrij te houden. De herfst is ook een periode van storm. Tijdens zulke weersomstan- digheden verliezen bomen massaal hun blad en breken takken af. Na een storm rukt IRADO met man en macht uit. Zij geven dan eerst priori- teit aan het oplossen van onveilige si- tuaties. Wegen en fietspaden worden dan vrijgemaakt van gebroken tak ken en eventueel omgewaaide bomen worden verwijderd. Daarna volgt de reguliere aanpak van het blad. Voor meer informatie over herfst bladeren en/ of stormresten kunt u contact opnemen met het klanten- centrum van IRADO via telefoon- nummer 010-262 1000. Het wijkoverleg van de wijk Centrum zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 17 november 2009 Locatie: Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ingang tuinzijde Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering, - kredietoverzicht, - nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Hiiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het onttrekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens worden bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die een of meer kamers verhuren- zijn verplicht over een zogenaamde ont- trekkingsvergunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief- jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens- dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen Verzonden d.d. 27 oktober 2009 Adres: Galileistraat 23, 3112 PA voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaap- plaatsen; Adres: Rotterdamsedijk 86 A, 3112 BG voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen; Adres: Rotterdamsedijk 86 B, 3112 BG voor het omzetten van een zelfstan dige woonruimte in vier (4) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen. Verleende onttrekkingsvergunningen Verzonden d.d. 3 november 2009 Adres: Rotterdamsedijk 86 A 1, 3112 BG voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen; Adres: Nieuwe Maasstraat 31 A, 3114 TC voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal twee (2) slaapplaatsen; Adres: Zalmstraat 3, 3114 NX voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaap plaatsen; Adres: Voltastraat 11B, 3112 ML voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaap plaatsen; Adres: Burgemeester Knappertlaan 232 B 2, 3117 JB voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaatsen; Adres: Burgemeester Knappertlaan 232 B 1, 3117 JB voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen. (Nb. Dit betreft een rectificatie. Op 17 September 2009 is een onttrekkingsvergunning verleend m.b.t. het adres Burgemeester Knappertlaan 232 B; dit huisnummer bestaat niet en moet zijn: Burgemeester Knappertlaan 232 Bl). N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden be sluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver- zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Aanvraag Exploitatievergunning Cafe Terminus, Rubensplein 26b, 3116 BR Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 (exploita tievergunning) ten behoeve van de overname van een horecabedrijf te we ten een cafe, in het pand met adres Rubensplein 26b, 3116 BR Schiedam. De aangevraagde openingstijden van het horecabedrijf zijn: maandag t/m donderdag 12.00 uur tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 12.00 uur tot 02.00 uur en zondag van 14.00 uur tot 22.00 uur. Er is geen terras. Vanaf 11 november 2009 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente-Jijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswij- zen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van 'zienswijze horecabedrijf Rubensplein 26b'. -JHJB

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4