Alle informatie over intocht Sinterklaas 14 november: Mantelpakjesavond Nationale intocht van Sinterklaas in Schiedam T" Zaterdag 14 november vindt de Nationale intocht van Sinterklaas plaats in Schiedam. Bijgaand treft u hierover alle informatie en een losse routekaart aan die u uiteraard voor publicatie kunt gebruiken. Alle informatie is tevens de vinden op www.sintstadschiedam.nl. ROUTE Sinterklaas en zijn Pieten komen zaterdag 14 november om 10.30 uur aan in Schiedam voor de Nationale intocht. Onderweg komt Sinterklaas langs diverse optredens. Na de tocht door de stad, opent Sinterklaas het Sin- terklaaspaleis aan de Hoogstraat 112. ledereen is van harte welkom om de Sint te komen begroeten in Sintstad Schiedam! Onderstaand een over- zicht van de plekken waar dat het beste kan: 10.30 - 13.30 uur: Het Hoofd Maasboulevard Niemand minder dan presentator Ha kim zet samen met De Grote Power- Pieten Sinterklaasshow vanaf 10.30 uur de boel op stelten. Sinterklaas komt op deze locatie langsgevaren. Pakjesboot 12 wordt omringd met een spectaculair programma op het water met onder meer een grote vloot schepen. Daarna kun je de intocht live volgen via een groot scherm. Wordt er op het Stadserf net zo hard gezongen als op Het Hoofd? Ook is er een show met Schiedamse zang- en danstalenten. Laat je schminken, drink warme chocolademelk en eet een lekker broodje. 10.30 - 13.30 uur: Stadserf Sinterklaas beeindigt zijn tocht door Schiedam om 13.05 uur op het Stad serf. Maar iedereen is hier al vanaf 10.30 uur welkom! Samen met jullie en De Grote PowerPieten Sinter klaasshow zorgt Joris Lutz dat ie dereen lekker opgewarmd is voor de komst van de Sint. Hij krijgt daarbij de hulp van een aantal Schiedamse zang- en danstalenten. Je kunt de intocht en de toer die de Sint af- legt hier live volgen via een groot scherm. 11.15 uur: Buitenhavenweg Sinterklaas en zijn Pieten komen de sluis uitgevaren en gaan de Bui tenhavenweg op. Je kunt aan de hele Buitenhavenweg langs de kant plaatsnemen. 12.00 uur: Lange Haven/Ontvangst door burgemeester/Vismarkt In Schiedam zet Sinterklaas voor het eerst dit jaar voet op Nederlandse bodem. Dit doet hij vlak voor de Appelmarktbrug waar burgemeester Verver hem als eerste een hand mag geven en hartelijk welkom zal heten. lets verderop, op de Vismarkt, vindt een spetterende show plaats: twintig kinderen zullen een speciaal voor Sinterklaas ingestudeerde trampo- linedemonstratie geven. 12.25 uur: Zakkendragershuisje Over de Lange Haven loopt Sin terklaas met een bonte stoet Pieten richting het Zakkendragershuisje. Je kunt langs de Lange Haven Sin terklaas komen toezwaaien. Bij het Zakkendragershuisje heeft de ge- meente een leuke verassing voor hem in petto: hij mag een tochtje maken met de fluisterboot! Dat is wel heel iets anders dan de stoom- boot. Bij het Zakkendragershuisje wordt Sinterklaas nog op een mooi optreden getrakteerd. 12.30 uur: Schie Korte Haven Vlaardingerstraat Dam Schie Brede Marktsteeg Met de fluisterboot vaart de Sint met zijn Pieten over de Korte Haven waar hij weer aan wal stapt. Daarna loopt hij richting de Westvest en slaat hij de Vlaardingerstraat in. Via de Dam, Schie en de Brede Marktsteeg loopt hij richting het Stadhuis op de Grote Markt. 12.50 uur: Grote Markt Lange Kerkstraat De burgemeester wacht Sinterklaas op in haar kamer in het oude Stad huis op de Grote Markt. Uiteraard is er ook hier een leuk optreden voor hem geregeld. Daarna loopt de hele stoet via de Lange Kerkstraat en het Land van Belofte naar het eindpo- dium op het Stadserf. 13.00 uur: Land van Belofte 13.05 uur: Stadserf Op het Stadserf beeindigt Sinter klaas zijn tocht door Schiedam. Vanaf 10.30 uur is de intocht hier al live te volgen. De PowerPieten zingen en springen en iedereen mag meedoen! Wanneer de Sint en al zijn Pieten het podium opkomen, breekt het feest los. Voor gehandicapten is een beperkt aantal plekken gereserveerd op Het Hoofd en voor het eindpodium op het Stadserf. BEREIKBAARHE1D Schiedam is goed bereikbaar. Van- wege de te verwachten drukte, raden wij aan om met het openbaar vervoer te komen naar de Nationale Intocht van Sinterklaas in Schiedam op za terdag 14 november 2009. Dat kan ook prima, want de Brandersstad is als geen andere stad zo goed te be- reiken per trein, tram, bus en metro. Wij raden aan vooral met de metro te reizen. De metro rijdt frequent en vanaf metrostation Schiedam Cen trum is het slechts vijf a tien minuten lopen naar het centrum van alle festi- viteiten. Voor locatie Het Hoofd uit- stappen bij metrostation Vijfsluizen. Vanuit hier rijden pendelbussen. SINTSTAD SCHIEDAM Sint woont van 14 november tot en met 5 december in zijn paleis in Schiedam. Het Sinterklaaspaleis staat in de Hoogstraat (nummer 112) en iedereen is hier meer dan wel kom. Het paleis wordt op 14 no vember geopend. Naast de meest spannende kamer, de inpakkamer, waar alle cadeautjes opgestapeld staan, kun je ook een kijkje ne- men in de keuken van Sinterklaas en in de Pepernotenfabriek. In de knusse paleiskamer woont, slaapt en werkt Sinterklaas. Hier kun je hem een handje geven en maakt Fotopiet een foto van jullie. De Schilder-, Knutsel- en Spelletjespieten zorgen ervoor dat niemand zich hoeft te ver- velen. In hun atelier kun je tekenen, knutselen en leren hoe je cadeau tjes in de schoorsteen moet gooien. Er vinden tot en met 5 december meer dan 30 Sinterklaasactiviteiten plaats in Sintstad Schiedam. Een compleet overzicht hiervan is te vin den op www.sintstadschiedam.nl. SCHIEDAM OP DE TELEVISIE Schiedam komt de komende tijd ge regeld op de televisie tijdens onder meer de Sinterklaasjournaals die door de NPS worden uitgezonden: De NPS doet op zaterdag 14 novem ber live verslag van de Nationale Intocht in Schiedam op Nederland 1 en Nederland 3 van 12.00 tot 13.15 uur. Het Sinterklaasjournaal is van 11 november tot en met 5 december te zien op Ned. 1 en Ned. 3 om 17.40 uur (herhaling 7.35, 12.35 en 14.00 uur op Ned.3). Op Nederland 1 is de uitzending te zien met doventolk. Evenementenvergunning Landelijke Intocht Sinterklaas 18 november 2009 Aanvang 19.30 uur\ Grote Kerk De historische binnenstad van Schie dam herbergt een groot aantal mo- dewinkels met bijzondere collecties. De Schiedamse binnenstadonder- nemers presenteren op 18 november a.s om 19.30 uur hun modecollectie in een bijzondere sfeervolle ambi ance: de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Tot circa 22.00 uur wordt u getrakteerd op een prachtige show. Burgemeester Verver verricht de opening. De Schiedamse mantelpakjesavond is een knipoog naar het klassieke mantelpakje en bedoeld als Sinter- klaascadeautje aan de stad en past in het uitgebreide aantal activiteiten van Sintstad Schiedam. Op een 20 meter lange catwalk showen profes- sionele modellen in de Grote- of St. Janskerk dames-, heren en kinder- kleding en accessoires van zo'n 40 winkels uit de binnenstad. Mirjam Geldof van MG Fashion Consultancy is de organisator van de modeshow. Zij is onder meer styliste en personal shopper en dus bekend met het brede aanbod in de stad: "En juist dat brede aanbod zie je op die woensdagavond terug op de catwalk: van Nederlands tot Brazili- aans, van sjiek tot sportief. Ook de opticiens en bijouterieen doen mee. De modeshow laat zien hoe groot de variatie aan winkels is." De profes- sionele modellen van bureau Dyon Caractere showen de kleding in de feestelijk aangeklede kerk waar ook diverse stands aanwezig zijn van on der meer een schoonheidsspecialist en een nagelstudio. Gasten worden verwelkomd met een heerlijk glas Prosecco en krijgen een goodiebag mee naar huis. De toegang is geheel gratis, dus laat u verrassen met leuke tips voor de feestdagen. Deelnemers o.a.: Alja Mode, Mitzi Mode, Quasar, Casa, Stripes, Verroux, The Hype, Promiss, Ici paris, M&S, Livera, Yezz, Didi, M&C Bodyfashion, La Lunia, Andrea Modas Brasil, FashionBrasil,ArcelBruidsmode,Van Es, Superstar, Yeltje, Verkade, Goed Zo tweedekans kleding. Blue Station, Avere Lifestyle, Sport 2000, Design, Almost Art, Co-operatie woon- en werkkunst, parfumerie Douglas, LagpSj Maddie's Fashion, BoTi BooTs, BijoU Brigitte, Pearl, Silco f Pfftf Door de burgemeester is een vergunning verleend aan de Dienst Sport en Recreatie Schiedam voor het houden de Landelijke Intocht van Sin terklaas in Schiedam op 14 november 2009 (opbouw vanaf 10 november, afbouw van 14 november tot en met 16 november 2009). Vanaf 11 november 2009 ligt een afschrift van de vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Binnen zes weken kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaar- schrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aan- geven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester van Schiedam een be zwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de voorzieningenrechter zijn wel kosten verbonden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6