Gemeentebericht ■Pill! Groot Schiedams Dictee succesvol verlopen Commissie voor beleidsonderzoek Wijkoverleg Schiedam Woudhoek gemeente Schiedam ,raf Het vierde Groot Schiedams Dictee is woensdagavond 4 november af- genomen in de Aleidazaal van het Schiedamse Stadskantoor. In een voile zaal luisterden en schreven 81 deelnemers het dictee over vrouwe Aleida. Het dictee was georgani- seerd door Bibliotheek Waterweg. Er zijn vele prijzen uitgereikt en er is meer dan 5000,- aan sponsor- gelden opgehaald voor het goede doel: de bestrijding van Polio. Het dictee zorgde voor voldoende discus- sie en voer voor leuke gesprekken. Onder het strenge toeziend oog van Foto's: Greet van Norde, Bibliotheek Waterweg de jury bestaande uit Burgemeester W.M. Verver - Aartsen (voorzitter), Julia van Weijen, Tonny de Slechte en Anke Bodewes werd er druk Rein Leentfaar, die deelnam als niet- Schiedammer, had met slechts twee fouten het minste aantal fouten. Het gemiddelde aantal fouten per deelne- geschreven en gezwoegd. De heer mer kwam uit op 21. Ideeen voor onderzoek? Laat het de Rekenkamercommissie weten! De Rekenkamercommissie Schie- dam-Vlaardingen ondersteunt de ge- meenteraden van de beide gemeen- ten. De commissie doet onderzoek naar verschillende dingen: Zijn de doelen van het beleid gehaald? Vindt de uitvoering van beleid efficient plaats? Wat merkt de burger er van? Besteedt de gemeente het geld aan de zaken waar het voor bedoeld is? Op dit moment wordt onderzoek gedaan naar subsidiebeleid in Vlaar- dingen en naar wijkontwikkeling in Schiedam. Heeft u een onderzoeksidee? Elk jaar stelt de Rekenkamercom missie een onderzoeksprogramma op, het afgelopen jaar voor 2009 en 2010, waarin staat welke onder- zoeken worden uitgevoerd. U kunt hierover meedenken! De commissie stelt uw ideeen zeer op prijs. Het kan natuurlijk zijn dat u een onderwerp geschikt acht voor onder zoek, maar dat u van mening bent dat "daar toch wel niet voor gekozen zal worden". Niets is echter minder waar. Het onderzoek dat de commis sie in 2008 heeft gehouden naar het re-integratiebeleid is op voorstel van een inwoner van een van de gemeen- ten gedaan! Daarom roept de Rekenkamercom missie ook dit jaar weer inwoners en in de gemeente Vlaardingen en/of Schiedam werkzame organisaties op om suggesties voor onderzoekson- derwerpen (vergezeld van een mo tived ng) voor 30 november 2009 bij haar in te dienen. De voor deze datum ontvangen suggesties worden betrokken bij het eventueel bijstellen van het onderzoeksprogramma voor het jaar 2010. Suggesties die op een later tijdstip worden ontvangen, want een onderwerp kan het hele jaar wor den ingediend, worden beoordeeld bij het onderzoeksprogramma voor een daaropvolgend jaar. Indieners krijgen schriftelijk bericht over wat er met hun suggestie wordt gedaan. Wilt u eerst eens orienterend over- leggen met de commissie? U kunt daarvoor een afspraak maken met de voorzitter. U kunt voor het ma ken van een afspraak contact op- nemen met de ambtelijk secretaris van de commissie door middel van het telefoonnummer 010-219 1045 of per e-mail j.pegtel@schiedam.nl. Natuurlijk kunt u over uw suggestie ook met de ambtelijk secretaris van de commissie spreken. Op schrift gestelde suggesties voor onderzoeksonderwerpen moeten worden gericht aan: Rekenkamer commissie Schiedam-Vlaardingen, p/a Postbus 1501, 3100 EA Schie dam. Tot nu toe zijn er elk jaar meer ideeen dan de commissie in onderzoek kan nemen. Om tot een goede keuze te komen beoordeelt de commissie alle ideeen aan de hand van de volgende criteria: - het onderzoek levert informatie op waarover de gemeenteraad en het college nog niet beschikt; - het onderwerp draagt risico's van ineffectiviteit of ondoelmatigheid in zich; - het onderwerp is actueel en heeft een groot maatschappelijk en/of financieel belang. - het onderwerp raakt direct of indi rect het belang van de burger; - het onderzoek moet zoveel mogelijk leiden tot concrete verbeteringen en/of het bevorderen van het lerend vermogen van de organisatie. Hoe hoger het onderzoeksidee op de criteria scoort, hoe groter de kans dat de commissie het oppakt. Let wel! De Rekenkamercommissie vervult niet de functie van ombuds man en onderzoekt geen individuele klachten. Daarvoor bestaan binnen de gemeenten aparte regelingen. Het moet gaan om een zaak waarvoor de gemeente verantwoordelijk is, die veel mensen raakt "en waarvan het idee bestaat: dat zou toch beter kunnen! Kortom, de commissie is gei'nteresseerd in onderwerpen waar- bij de gemeente in het beleid en de uitvoering iets kan leren: Schiedam en/of Vlaardingen hebben er uitein delijk baat bij. De commissie stelt in december 2009 het Onderzoeksplan 2010 2011 vast. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats- vinden op: Datum: Dindag 24 november 2009 Locatie: LET OP!! Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Presentatie actieplan jongerenoverlast Noord door Eveline van Malkenhorst - Verslag bijeenkomst 13 oktober 2009 - Mededelingen vanuit de gemeente/ stand van zaken langlopende kwesties - Stand van zaken wijkbudget Voer informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling: telefoon 010-219)023. Wijzigingsprocedure artikel 3:6 Wro, project Notenbalk Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een wijziging van de bestemming is aangevraagd voor: Het omzetten van de bestemming 'Maatschappelijke doeleinden' in de bestemming 'Woningen en/of Maatschappelijke doeleinden' ten behoeve van het project Notenbalk De locatie ligt aansluitend op de Jan Damenstraat in de wijk Groenoord in deelgebied Groenoord-Midden waarop het bestemmingsplan 'Groenoord 2003' van toepassing is. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de ge meenteraad op 13 September 2004 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 26 april 2005. Het perceel heeft de bestemming "Maatschappelijke doeleinden". Het omzetten van de huidige bestemming in de bestemming 'Woningen en/of Maatschappelijke doeleinden' kan door middel van het vol- gen van een wijzigingsprocedure waarin het bestemmingsplan voorziet. Ingevolge artikel 4.1, lid 3, sub c, van de voorschriften behorende bij het be stemmingsplan 'Groenoord 2003' zijn Burgemeester en wethouders bevoegd overeenkomstig het bepaalde in artikel 3:6 van de Wet ruimtelijke Ordening het plan te wijzigen, voorzover de wijziging betrekking heeft op het wijzigen van de gebieden op de plankaart aangegeven als gebied 2 en 3 onder de in het bestemmingsplan opgenomen voorwaarden. Het voornemen tot toepassing van de wijzigingsbevoegdheid ligt gedurende 2 weken, met ingang van donderdag 12 november 2009 tot en met woensdag 25 november 2009, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk zienswijzen tegen de aanvraag indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage 1 RVV met onderbord: Besloten op 9 november 2009: Jan van Avennesstraat, voor pand nr. 49b (3117 PP) Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti- veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981,3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 11 november 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert Standplaatsvergunning Op grond van artikel 5.2.3.2. APV - Schiedam 2008 is een vergunning verleend voor het innemen van een commerciele standplaats op maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 17.00 uur, met een verkoopwagen aan de Gustoweg, in de groenstrook gelegen tussen de Gustoweg en de Maas- dijk, voor het verkopen van snacks etc. Verzenddatum besluit4 november 2009. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden te gen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Voor inzage in de stukken en nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vastgoed en Grondbedrijf, tel. 010 - 2191762. m i.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8