DJ Dennis van der Geest sluit jaarlijks sportfeest af Jazeker KOOP NU EEN HALVE SEIZOENKAART BIJ SPARTA ROTTERDAM Mooreblack naar finale coverbands Honderdste marathon voor goed doel Politie controleert op snelheid Inbrekers aangehouden op sportveld Bankleed (deei 3) De Schiedamse band Moore- Black heeft de tweede halve finale van The Clash of the Cover Bands 2009 gewon- nen. Zeven topcoverbands zorg- den vrijdag 13 november voor een zeer spannende halve finale van The Clash of the Cover Bands in Muziek- cafe Plan C. De finale vindt zondag 13 december plaats eveneens in Plan C. Zaal open: 19.30 uur, entree tien euro. Karel Leeuwangh hoopt zon dag 13 december zijn tooe marathon te voltooien. Om zijn marathonjubileum een speciaal tintje te geven, pro- beert de atleet van av Fortu- na met deze loopwedstrijd geld te verdienen voor de Stichting Mitrata die in Nep al onderwijsprojecten steunt. Leeuwangh loopt de looe marathon in Spijkenis- se. Met de organiserende club av Spark heeft de Schie damse veteraan afgesproken dat van atleten die dit vooraf aangeven, 4,00 euro van het inschrijfgeld naar Mitrata gaat. Op 13 december kan in Spijkenisse naast een mara thon 00k een halve mara thon, 10 en 5 kilometer gelo- pen worden. De politie heeft vrijdag gedu- rende de dag op de's Grave- landseweg op snelheid ge- controleerd. Maar liefst 66 bekeuringen werden er uitgeschreven. De hoogst gemeten snelheid is 96 km/u. Verder zijn er be keuringen uitgeschreven voor het niet dragen van de gordel, rijden zonder rijbe- wijs en niet handsffee bellen. De politie heeft opnieuw drie verdachten van inbraak op heterdaad aangehouden. Za- terdagnacht konden al drie verdachten van inbraak in een supermarkt worden aan gehouden, in de nacht van zondag op maandag rond 03.00 uur kreeg de politie melding van een inbraak in een voetbalvereniging aan de Olympiaweg. Toen een on- herkenbare politie-auto aan kwam rijden, zagen agenten twee mannen rennen over het pad bij de velden. Toen de agenten uitstapten om ze staande te houden, verstop- ten ze zich in een dug-out. Hier werden ze aangehou den. Gelijktijdig kwamen an- dere politieauto's aanrijden. Een auto die bij het hek had gestaan, reed de agenten te- gemoet. Zo kon de bestuur- der worden aangehouden. De dienst Sport en Recreatie heeft vrijdag 27 november Theater aan de Schie afge- huurd voor de jaarlijkse hul- diging van de Schiedamse sportkampioenen. Ook wor den op dit Sportgala de Schiedamse sportman/vrouw, de sport- ploeg en het sporttalent van 2009 bekendgemaakt. Deze week werden de genomi- neerden voor de verschillen- de sportprijzen bekendge maakt. In de categorie sport- teams maken de korfballers van Harga, de cricketers van Excelsior'20 en de vrouwen- hockeyers van Spirit kans op de ereprijs. Harga werd in de 3e klasse zowel zaal- als veldkampioen en Excelsi- or'20 is landskampioen in de hoofdklasse en won de pre- stigieuze Twenty20-compe- titie. Spirit werd kampioen in de 2e klasse. Nominaties bij de individuele sporters werden gegeven aan bokser Nouchka Fontijn, bowler Carmen Haandrikman en ta- feltennisser Britt Eerland. Fontijn won het NK boksen en ontpopt zich als een be- langrijk kandidaat voor de Olympische Spelen in 2012, Haandrikman werd Euro- pees kampioen bij de junio- ren en Britt Eerland is Ne- derlands kampioen onder 15 jaar en won de jeugd Top 12. Kanshebbers op de titel ta lent van het jaar zijn veldrij- der/ATB-er/wielrenner/du- atleet/triatleet Luke Ver- burg, judoka Nicole Garcia- Rios en voetballer Luc Cas- taignos. Verburg is Neder- lands kampioen in 4 discipli nes, Garcia-Rios selecteerde zich als jeugdjudoka voor het senioren NK en Feyenoorder Luc Castaignos ging met Oranje naar het WK tot 17 jaar in Nigeria. Een evaluatie van het Sportgala van 2008 leerde Sport en Recreatie dat tijdens de huldigingsavond de focus op de Schiedamse sporters moet liggen. „Het randprogramma moet op de sporters zijn afgestemd en niet andersom", zegt organi- sator Ronald Ultee. Voor het showprogramma zijn zanger Bob Offenberg en de dansers van Groove Kings vastge- legd. DJ Dennis van der Geest draait op het afsluiten- de feest. Wie het sportgala wil bijwo- nen kan gratis toegangskaar- ten bestellen via: sport@ schiedam .nl de Column van Cees Risseeuw www. hypotheker. nl Graag wil ik met deze column mijn verhaal afronden rondom het 'jaar van de bank'. Ik vind dat er een oplos- sing moet komen voor alle mensen die blijven zitten met een torenhoge hypotheekschuld. Deze groep kan niet meer verhuizen vanwege hun hypotheekschuld en dit heeft een negatief effect op de doorstroming op de woningmarkt. Ik heb de volgende oplossing bedacht: Als (alle) banken en verzekeringsmaatschappijen een budget samenstellen voor alle gedupeerden, kunnen deze hypotheken worden over- gesloten. Hier is echter een voorwaarde aan verbonden, het verschil tussen de waarde van de woning en de (te hoge) hypotheekschuld moet versneld worden afgelost. Een voorbeeld: De hypotheekschuld bedraagt 260.000,- en de marktwaarde van de woning is circa 200.000,-. In dit geval zal de nieuwe geldverstrekker een hypotheek moeten afsluiten waarbij er minimaal 60.000,- in versneld tempo dient te worden afgelost. Dit is mogelijk op basis van een spaarhypotheek, zodat er 100% zekerheid is dat de aflos- sing ook gerealiseerd kan worden. Op deze manier worden alle gedupeerden geholpen en kunnen zij hun financiele situatie verbeteren. De oude hypotheek met bijbehorende polis zal worden beeindigd. Volgens mij is dit de oplossing voor alle gedupeerden, het is noodzakelijk om een plan samen te stellen. Als er namelijk niets gebeurt, kunnen de gedupeerden op lange termijn in gcote financiele problemen komen. En dan blijven we in de toekomst kampen met de gevolgen van deze periode. Natuurlijk zul je in dit voorstel goede afspraken moeten maken, het is een overeenkomst die beide partijen zullen moeten nakomen. Het belangrijkste is dat de hypotheekschuld minder wordt, alleen dan los je het probleem op. Daarnaast moeten we ook kritisch kijken naar het huidige hypotheeksysteem. Standaard circa 10% kosten koper betekent dat je als starter direct al met een hoge schuld begint. Dit is niet zo erg als de huizenprijzen stijgen, maar wel vervelend als dit niet gebeurt. U kunt u reactie mailen naar C.Risseeuw@hypotheker.nl ACHT WEDSTRIJDEN VOOR SLECHTS 75 EURO! Maak de ontknoping van de Eredivisie mee en zie toppers op Het Kasteel tegen o.a. Ajax en AZ. Prijzen vanaf 75,- Jeugd t/m 18 jaar en 65+ vanaf 50,- Ga naar WWW.SPARTA-ROTTERDAM.NL of kom naar de Fanshop in het Sparta Stadion. ■Maasstad Weekbladen J- - |lX8°noVember2009 Cj i Nominaties sportgala bekend SCHIEDAM> De vrouwenhockeyers van Spirit zijn genomineerd voor de titel sportteam van het jaar vanwege het kampioenschap in de 2e klasse. Archieffoto: Roger van der Kraan Cees Risseeu w Schiedam Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 SO Fax: (010) 473 83 30

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10