Korfballers gestart met zaalcompetitie Hermes DVS sterkste in derby met Victoria '04 Shannon Groen breekt ellebogen Scyedam veilig ZVV koploper Winst VST Sportflitsen Holy is kampioen en promoveert Garcia-Rios wint niet op NK Asmuss en Van Opstal winnen Juventus-vrouwen goed op weg Turnvereniging Leonidas- Dovido werd zaterdag opge- schrikt door het bericht dat Shannon Groen bij een trai ning in Nieuw Vennep beide ellebogen heeft gebroken. De Vlaardingse turnster moest na haar val een nacht naar het ziekenhuis maar is in- middels weer thuis. Door een 1-6 overwinning op Argus in de te match van de degradatiepoule zijn de tafel- tennissers van Scyedam me- teen verzekerd van een lan- ger verblijf in de eredivisie. De wedstrijdzwemmers ZV- Vlaardingen gaan na 2 voor- ronden aan kop in ZRO com- petitie. Na de afgelopen 2 jaar als 2e te zijn geeindigd, wil trainer Marcel Hartman nu de regionale titel in de wacht slepen. De dammers van Van Stigt Thans hebben gewonnen van CEMA/De Vaste Zet, 13-7, maar blijven 3e op de rang- lijst en moeten hopen op een misstap van koplopers VBI en Witte van Moort. De zaalcompetitie is met wisselend resultaat gestart. De Vlaardingse te klasser KW ging als enige met de winst aan de haal. A1 was dat met hangen en wurgen. In het begin van de thuiswed- strijd leek het een makkie te worden voor KW tegen kz Danalden. Maar de Vlaar- dingers hadden het vizier niet op scherp. Danalden kwam daardoor terug in de wedstrijd en op voorsprong. Bob van der Lely en de inge- vallen Leon Klop stelden echter alsnog de zege veilig voor KW, 11-9. In de 2e klasse lukte ssc Harga 00k niet weg te lopen van tegen- stander ACKC terwijl de Schiedammers duidelijk de betere waren. Het fysiek spe- lende ACKC dwong een ge- lijkspel af, 14-14. Promoven- dus Harga toonde zich blij met het punt maar had toch het gevoel dat er meer in ge- zeten had. Spirit trof zater dag 'angstgegner' Reeuwijk en had wederom geen ant- woord op het solide spel van deze tegenstander, 7-14. Spi rit had domweg tevel kansen nodig om tot scoren te ko- men. ODI verloor van Maas- sluis 5, 13-16, vooral door veel afstandsschoten. SCHIEDAM> Rick Ehlert en zijn assistent Richard Marengo oordeelden na afloop dat hun jonge ploeg niet de beste van het prille seizoen speelde. „Toch hadden we vandaag 00k gewoon kunnen winnen. Ik vond ons gelijkwaardig aan Heerle maar juist in de slotfase scoorden wij de belangrijke punten niet en Heerle wel." Voor het publiek viel er in de Regioklasse C-wedstrijd heel wat te genieten die in hoog tem po over en weer golfde. Zowel DWS als Heerle slaagden er niet in een de- finitief gat te slaan en deden weinig voor elkaar onder zoals 00k uit de ruststand bleek, 11-11. Na afloop was de vreugde over de winst groot bij Heerle. Die ontlading was 00k Ehlert en Marengo niet ontgaan. „Het is mooi dat zij ons als een belangrijke concurrent zien maar wij zijn zmeer met ons zelf bezig. Vorig jaar draai- den wij een half seizoen goed mee en daarna werd het minder. Dit seizoen willen wij dat beter doen en als wij dan bovenin meedraaien en kans maken op promotie is dat mooi mee- genomen." De beide trainers zien de talenten van DWS nog wekelijks groeien. „Het is een hecht en leergie- rig team. Dat is heel lekker werken als trainer", zegt Ehlert. „En ze wil len altijd winnen", vult Richard Ma rengo aan. Belangrijkste doel voor het trainersduo is het jeugdig fana- tisme van het team om te zetten in meer constante prestaties. „Want als wij ons beste spel spelen kunnen wij in deze klasse van iedereen winnen." Bij de vrouwen van DWS was er za terdag minder reden voor optimis- me. In de aanloop naar de stadsder- by tegen Ventura (zaterdag om 19.30 uur in de Margriethal) blameerde het team van trainer Diana Zandwijk zich tegen het nog puntloze Schiplui- den, 19-22. De Schiedamsen openden met een voorsprong maar kwamen in de tweede helft in een dip. Met de winst op het laaggeklasseerde Oude Tonge, 9-1, zijn Bertus Meijer, Ad Tromer en Cor Vink van tafelten- nisvereniging Holy kampioen geworden in de se klasse. Het nieuwe doel is handhaven in de 4e klasse. Nicole Garcia-Rios heeft haar stunt op het NK judo geen vervolg gegeven. De 15-jarige judoka van Sportinstituut Schiedam wist zich te plaatsen voor het NK judo bij de senioren. en knappe prestatie op zichzelf maar zaterdag zat het NK er na 2 verliespartijen al op. Ondanks de snelle uitscha- keling was het NK voor Nicole Garcia-Rios een mooie er- varing. Twee boksers van het Schiedamse Mesa Sport hebben op het Haagse 'Food Fight Music All Night' hun partij ge wonnen. Desiree Asmuss versloeg de 4 kg zwaardere Sar- eetha Yue Ting nipt. Mike van Opstal bleek te sterk voor Ricardo da Cruz na een loodzware gelijkopgaande partij. De basketbalvrouwen van Juventus zijn gestart met 4 winstpartijen uit 5 wedstrijden. De Schiedammers mis- sen Daniela Boogerd (verkast naar Cady) en Linda Tiche- laar (knieblessure) maar zagen center Evelyn Vlugman en guard Delzita Dzju terugkeren. Vooral verdedigend bleef Juventus sterk. Aanvallend moet het nog beter gaan lopen. Van de twee interessante re- gioderby's die afgelopen weekeinde op het program- ma stonden ging er slechts eentje door. Opvallend ge- noeg kon er zaterdag in Vlaardingen-Holy niet ge- speeld worden tussen pro- movendus Zwaluwen en hoofdklasse-degradant Ex celsior Maassluis. Het veld van Zwaluwen bleek als een van de weinige velden in de regio onbespeelbaar. Daar door blijven voetballiefheb- bers nog even in het onge- wisse over de uitkomst van de ogenschijnlijk boeiende 'clash' tussen twee gerenom- meerde clubs. Na een her- keuring in de Broekpolder bleek dat zondag de regio- derby tussen 4e klasse top pers sc Victoria'04 en Her mes DVS wel doorging. 'Het Schiedamse Hermes DVS dat vorig seizoen degradeer- de uit de 4e klasse maar door de opheffing van de se klasse toch in de 4e klasse mocht blijven, heeft dit seizoen een opvallende gedaantewisse- ling ondergaan. De komst van de ervaren spelers Jo nathan Ramos en Wouter Fi- oole zorgt volgens voetbalin- gewijden voor meer even- wicht in het team van trainer Stanley Rieborn. De Vlaar- dingers van Victoria'04 on- dervonden de nieuwe sterkte zondag aan den lijve. In de 2e helft namen de Schiedam mers met aantrekkelijk ogend aanvallend voetbal af- stand van de winnaar van de te periodetitel, 1-3. Door de winst stelt Hermes DVS zich steeds nadrukkelijker kandi- daat voor de titel. Over 2 we- ken wacht de wedstrijd tegen koploper Oranjeplein-Post- duiven. In dezelfde klasse weet CWO zich nog altijd niet uit de onderste regionen te bevrijden. Tegen Naald- wijk werd door beide ploe- gen een attractieve aanval- lende wedstrijd afgeleverd maar met de 1-1 eindstand schoten beide ploegen eigen- lijk niets op. In de zaterdagse 4e klasse kruisten stadgenoten HBSS en WK de degens. WK bleek onmachtig iets van de wedstrijd te maken. De Schiedamse ploegen lever- den een fletse derby af zon- der winnaar, 0-0. I Maasstad Weekbladen WX 18 november 2009 93 REGIO> DWS berust in verlies na thriller Excelsior'20 (de nieuwe koplo per in de 2e klasse) huldigde voorafgaand aan de gewonnen thuiswedstrijd tegen titelcon- current DCV, 2-1, spelers Arjan Ruts en Dennis Oosterom (links). Voetbalvoorzitter Bob Donker- voort zette Ruts in het zonne- tje voor 250 gespeelde wed- strijden in Excelsior'20. Voor Oosterom staat de teller op 100. Beide routiniers speelden jjtegen het Krimpense DCV de voile 90 minuten. De handballers van DWS zijn het sei- zoen goed gestart. De Schiedammers stonden zaterdag als koploper tegen- over hv Heerle. Na een thriiler waarin DWS op de valreep verloor, 24-25, werd de koppositie verspeeld. Trainers Ehlert en Marengo baalden van het nipte verlies maar tilden er niet heel zwaar aan. „Het seizoen is pas 5 wed- strijden oud." Wouter Dijkshoorn scoort voor DWS maar het bleek niet voldoende voor de winst tegen Heerle, 24-25. Foto:R. van derKraan REGI0> Victoria'04 kwam zondag op eigen veld niet door de muur van Hermes DVS heen en moest een 1- 3 nederlaag slikken. Foto Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13