Maasstad Groei in Met Ervaringscertificaat sta je sterker Wi- oor wie steviger wil staan bij reorganisaties, ontslag of het vinden van een baan is er nu het Ervaringscertificaat. „Met mijn kappersdiploma en jarenlange werkervaring als pro- ductiemedewerker bleek ik al tussen mbo-niveau 3 en 4 te zitten. Dat hielp de overstap te maken naar m'n droombaan in de detailhandel", vertelt Nona ledema. Iedema werkte bij Nedcar totdat ze door een reorganisatie haar baan verloor. Via het mo- biliteitscentrum doorliep ze een Ervarings- certificaatprocedure. „Ik vond dat prima zolang ik maar niet terug hoefde naar het productiewerk." Het Ervaringscertificaat is een bewijs van de kennis en vaardigheden die je hebt opgedaan tijdens je werk, betaald of als vrijwilliger of stagiair. Je kunt een Er varingscertificaat aanvragen bij ruim too erkende aanbieders, zoals onderwijsinstel- lingen, kenniscentra en speciale bureaus. Dit kun je zelf doen of regelen via je werkgever (of het UWV Werkbedrijf als je werkzoekend bent). De kosten varieren tussen de 500 en 1.500 euro. Door meerdere offertes aan te vragen kun je geld besparen. Wie het Ervaringscer tificaat zelf betaalt, kan de kosten aftrekken van de belasting. Regelmatig betaalt 00k de werkgever (of kun je een vergoeding krijgen via het sectorfonds) of het UWV voor werk- zoekenden. DEPROCEDURE Kies een erkende EVC-aanbieder. Vertel je doel: sterker staan in je werk of een (andere) baan vinden. Verzamel bewijsstukken van wat je geleerd hebt in de praktijk en stop dit in je portfolio. De beoordelaars toetsen je portfolio. Je ontvangt een Ervaringscertificaat met be- oordeling en advies. Het Ervaringscertificaat helpt bij herplaat- sing, interne promotie, salarisonderhande- lingen, sollicitatiegesprekken en het vinden van een baan. Ook geeft het vaak meer zelf- vertrouwen en waardering van je collega's en baas. Op de site staat ook de lijst met EVC- aanbieders. Zie www.ervaringscertificaat.nl. tichting Kinderopvang IJsselmonde (SKOIJ) is in ruim 30 jaar uitgegroeid van een peu- terzaal tot een stichting met drie grote kinderopvanglocaties en een tiental locaties Buitenschoolse Opvang (BSO), een begrip voor de deelgemeente IJsselmonde. Directeur, Marianne van der Mey is hier vanaf 1992 werkzaam en opvallend is haar enorme passie en gedrevenheid voor een goede kinderopvang in deze deelgemeen te. Als manager en directeur bestuur weet zij in een korte omschrijving goed uit te leggen waarom het leuk werken is bij SKOIJ. „Niet alleen betrokkenheid en kwaliteit van alle (ruim 90) pedagogische medewerkers is belangrijk, maar ook de goede sfeer en betrokkenheid." De sector Kinderopvang heeft welis- waar een vaste plek verworven in onze maatschappij, maar is nog steeds een kwetsbare sector waar kritisch naar ge- keken wordt. "Het gaat uiteindelijk om het vertrouwen tussen jonge ouders die hun kleine kinderen aan ons toevertrou- wen", benadrukt Marianne. "Werken in de kinderopvang is zeer gevarieerd van babygroep op het dagverblijf tot groepen van 8 tot 12 jarigen op de BSO. Naast de wettelijke normen voor het aantal kinde ren per leidster, hanteert SKOIJ een in hoofdzaak horizontale indeling. Marianne is trots op het huidige werkkli- maat. „Veel collega's werken al tientallen jaren naar tevredenheid bij SKOIJ. Een leuke werksfeer en goede begeleiding draagt hier zeker aan bij, maar wij stimu- leren ook medewerkers in het volgen van uiteenlopende cursussen. In de kinder opvang is allereerst belangrijk dat me dewerkers iedere dag weer met een goed gevoel naar hun werk gaan, er wordt ten- slotte met kinderen en ouders gewerkt." „Werken bij SKOI'J is dan ook meer dan een baan", vervolgt Marianne, „als on- derdeel van een team en medeopvoeder van kinderen is een open instelling en respect voor de omgeving nodig. Het te- genaanbod van de SKOIJ is daarbij aan- trekkelijk: een werkomgeving met een to- lerante sfeer." SKOIJ streeft in-haar personeelsbeleid naar diversiteit in leeftijd, achtergrond en opleidingen en wil een afspiegeling zijn van de omgeving.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 15