poaium journaai Het meisje met de zwavelstokjes in De Doelen Stuk vol meezingliedjes op bekende melodieen Organisatie zoekt jonge heksen die willen meedansen in de Sprookjes Parade Theater t Het verhaal van 'Het meisje met de zwavelstokjes' staat binnenkort in De Doelen. Het kerstsprookje voor het hele gezin wordt in de kerst- vakantie van 19 december tot en met 2 januari diverse ma- len gespeeld. Buiten is het bitter, bitter koud. Op de daken ligt sneeuw en de straten zijn stil. Maar achter de ramen brandt er licht en is het warm. Het is Kerst en ieder- een zit binnen. In deze koude winternacht dwaalt een meisje door de uitgestorven straten. Terwijl alle mensen knus de kerstdagen samen vieren, moet het meisje van haar gemene stiefvader zwa velstokjes verkopen. Maar niemand wil de stokjes heb- ben. Zij heeft het zo koud dat ze een van haar zwavelstok jes aansteekt. In het licht hiervan droomt ze weg naar een warme, fijne plek. Plots verschijnt voor het meisje de Sneeuwman... kan hij haar helpen? De voorstelling is een productie van Xynix Opera in samenwerking met de Doelen. Maak kans vrijkaarten voor de voorstelling op zondag 27 december om 16.00 uur. Maasstad weekbladen ver- loot in samenwerking met De Doelen 10x2 kaarten. Stuur een mail met een naam, adres en telefoon- nummer naar prijsvraag@maasstad.nl. Don Duyns en Pieter Kramer zorgden in 2007 met 'Lang en Gelukkig' voor een glori- euze comeback van de fami- lievoorstelling van het Ro Theater. Nadat John Buijs- man vorig jaar 'Het Misver- standt' maakte, is het succes- team van 'Lang en Gelukkig' nu terug met 'Snorro, de ge maskerde held'. Met 'Lang en Gelukkig' werd de traditie van de jaarlijkse familievoorstelling van het Ro Theater nieuw leven in- geblazen. Deze voorstelling, met een glansrol van Aijan Ederveen, werd een enorm succes. Het stuk werd ge- schreven door Don Duyns en geregisseerd door Pieter Kramer. Zij tekenen 00k dit jaar voor de familievoorstel ling van het Ro Theater. De- Voor het zesde jaar op rij wordt vrijdag 11 december de magische Sprookjes Para de door de binnenstad van Rotterdam gehouden. Als een bewegend sprookjesboek trekt een mix van muziek, theater, zang, dans en vuur door de straten van Rotter dam. Aan de Sprookjes Para de doen tussen de 300 en 400 dansers en muzikanten uit Rotterdam en omstreken mee. Het begin- en het eind- punt van de parade en het slotspektakel terrein zal de ruimte random Arminius en Boijmans van Beuningen zijn. De Sprookjes Parade begint aan om 19.00 uur en het slotspektakel start om 20.30 uur. Het is de tweede keer dat een slotspektakel gekoppeld wordt aan de Sprookjes Pa rade. Alle deelnemende sprookjesfiguren maken zich op voor de grote muzikale 'betovering' door de cast van Hans Grietje De Musical. Deze vindt plaats op het po dium op de brug naar de Witte de Withstraat. 'Hans Grietje' zingen een aantal sprookjesachtige nummers uit de musical waarna het slotspektakel een swingend vervolg krijgt. De organisatie is op zoek ze keer komen zij met de 'Snorro, de gemaskerde held', een voorstelling 'met de zwier van een lasso en de scherpte van een cactus- naaldje'. Net als in 'Lang en Gelukkig' zijn er meezing liedjes op bekende melo dieen die iedereen kan mee- zingen. De gemaskerde held wordt gespeeld door Dick van den Toorn, die voor zijn vertol- king van Knoop in 'Lang en Gelukkig' de Gouden Krekel won. Bij het Ro Theater werkte hij tevens mee aan de familievoorstelling 'Ja zuster nee zuster', 00k geregisseerd door Pieter Kramer. Andere rollen in 'Snorro' worden vertolkt door onder meer Loes Luca, Marcel Musters, Gijs Naber, Merel Polat en Bart Siegers. „Snorro is in het dagelijks le ven Don Jose, een edelman", vertelt Dick van den Toorn in het programmaboek van de voorstelling. „Bijna alle su- perhelden zijn van goeden huize. Als ze iets nobels wil len doen voor de armen moeten ze zich vermommen om hun familie niet in ge- vaar te brengen. Maar je bent niet alleen een held om- dat je heldendaden verricht. Je bent 00k een held omdat je iets moet overwinnen." Snorro strijdt samen met zijn trouwe, maar babbelzie- ke paard Wervelwind tegen onrecht en corruptie tijdens het schrikbewind van de ge mene El Commandante. Maar Snorro heeft 00k een oogje op de bloedmooie Con- chita, terwijl hij als Don Jose van zijn vader moet trouwen met een ander meisje. „In ie dereen zit een Snorro en in iedereen zit een slapjanus", vindt Van den Toorn. Direc- teuren lopen thuis immers als huisvader gewoon rond een in joggingpak. „Het masker dat je besluit op te zetten, bepaalt hoe je door je omgeving wordt gezien. Maar ondanks dat je een rol speelt, ben je tot veel meer in staat dan je zelf denkt." Zo- als we gewend zijn van de RO familievoorstelling zit dit avonturenverhaal vol mee zingliedjes, spannende de- gengevechten, dartele ballet- klasjes en aanstekelijke Mexicaanse muziek van Ma- riachi Tierra Caliente. Te zien in de Rotterdamse Schouwburg 18-22 novem ber en 22 december t/m 3 ja nuari. naar 'heksen' vanaf 8 jaar die willen deelnemen aan de Sprookjes Parade. Onder be- geleiding van een professio- nele dansdocent van Pacific Enterprises Unlimited dan- sen de heksen mee in de Sprookjes Parade. Dus zoek je mooiste heksenkostuum bij elkaar, oefen je tover- spreuken en geeft je op via www.peu.nu of 010- 476.10.95. Wil je meer weten over de Sprookjes Parade, dan kun je kijken op www.peu.nu. Of wordt Hyves-vriend van de Sprookjes Parade via www.sprookjesparadepeu.hy ves.nl. Maasstad Weekbladen TX 18 november 2009 97 De voorstelling naar het beroemde sprookje Hans Christian An dersen is in de kerstperiode in De Doelen te zien. ROTTERDAM> Spectaculair slagwerk in een theatrale jas, dat is Percossa. Al meer dan tien jaar maken ze theater met percussie. Op donder- dag 10 december staan ze met hun voorstelling '10 jaar van de straat' op de planken van het oude Luxor Theater. De show per- cussieachtbaan vol humor en rake klappen. Gigantische Japanse trommels worden gecombineerd met minuscule attributes dam- pende sambaritmes wisselen af met oorverdovende stifte en hi- larische grappen staan oog in oog met ontroerende ballads. Ro Theater speelt voorstelling 'Snorro, de gemaskerde held' ROTTERDAM> ROTTERDAM> Als een bewegend sprookjesboek trekt 00k dit jaar weer een mix van muziek, theater; zang, dans en vuur door de straten van Rotterdam. Dick van den Toorn speelt de hoofdrol in de familievoorstelling 'Snorro, de gemaskerde held' van het Ro Theater. Foto: Yani&Pani

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27