Dicht bi huis Intocht Sint enorme stadspromotie SuikerZoetFilmfestival Hel p de pieten de pakjes het water te halen vanaf gedpend! maas stad 27 DKTDBER Colofon Politieke stamtafel in't Stadhuys De Schiedamse fracties van de WD, D66 en GroenLinks organiseren zaterdag 21 no vember de zesde Stamtafel. De drie fracties willen deze Stamtafel gebruiken om de Schiedammers op een ande- re manier te ontmoeten en zonder formele agenda ge- dachten en meningen uit te wisselen. Bij de vijfde Stam tafel op 17 oktober schoven drie Schiedammers aan. Er kan nu bijvoorbeeld wor den gesproken over het jon- gerencentrum Noord en het wel of niet verhuizen van WK en Spaland naar Harga. De stamtafel is van 15.00 tot 16.30 uur in het oude stad huys Gratis Wie's morgens door de ramen keek moet de moed in de schoenen zijn gezonken: regen, wind en een grijze lucht voorspelden geen voorspoedige intocht. Gelukkig klaarde het weer rond een uur of half elf weer wat op en wonder boven wonder scheen er zelfs een zonnetje toen Sint rond twaalf uur voet op Nederlandse bodem zette. De menigte in Schiedam gedroeg zich niet al- leen perfect, maar zag er 00k nog eens schit terend uit. Bij de ingang van de stad kregen alle gasten vlaggetjes van Sintstad Schiedam, terwijl 00k her en der Sintdiadeems waren uitgedeeld en in het haar gestoken. Sint kon al die aandacht wel waarderen. Hij genoot en nam alle tijd voor de Schiedamse kinders die vaak uren hadden staan wachten. De route, over Lange en Korte Haven, Dam naar het Stadserf zag er op TV schitterend uit Het grootste gratis indoor filmfestival van Nederland voor feelgood en melodrama is het SuikerZoetFilmfestival in Schiedam. Dit weekend, vanaf donderdag 19 november, vindt het voor de vijfde keer plaats. Het belooft een mooi filmweekend te wor den met oude bekenden als 'Rain man', nieuwe favorieten als 'Slumdog Millionaire' en zelfs een film die nog nooit in Nederland vertoond is, namelijk 'Alles auf Zucker' Een film was nog niet bekend: de verrassings- en toonde Schiedam op haar mooist. Ook de stoet van zakkendragers en draaiende mo- lens die achter Sint aanliep was een staaltje Schiedampromotie. Burgemeester Verver, die vooraf nog aan had gegeven best zenuw- achtig te zijn voor het hoge bezoek, bleek een perfecte gastvrouw en haakte ad rem in op de opmerking van Sinterklaas dat het wel erg hard waaide met de bekentenis dat Schie dam dat juist wel goed kan gebruiken met de hoogste molens van de wereld. Na de tocht ter paard, volgde een klein stuk- je met de fluisterboot, maar voor iedereen er erg in had was Sinterklaas alweer verdwe- nen. De nieuwe Zielepiet, geplaagd door heimwee, had Sinterklaas bijna met fluister boot en al weer naar Spanje willen varen Ge lukkig wist Sint hem op tijd te overtuigen in Schiedam te blijven, zodat het afsluitende feest op het Stadserf toch door kon gaan. Toen Sinterklaas en zijn gevolg van burge meester Verver een kom warme chocolade- melk kregen aangeboden op het stadskan- toor, vermaakten de Schiedamse pieten de boel weer ouderwets op het Stadserf. film. Met trots presenteert het festival een pas uitgebrachte film: Julie and Julia van regis- seuse Nora Ephron. De cast bestaat onder meer uit Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci en Chris Messina. Naast Julie Julia worden er nog eens 31 speelfilms en 12 korte films gedraaid op het SuikerZoet Filmfestival in Schiedam. Kijk voor het volledige programma op: www.suikerzoetfilmfestival.nl Krantnetel Kippenvel stond centimeters dik op mijn armen toen ik aan de overkant van de Lange Haven Sinterklaas zag lo- pen. De enige echte! Mijn kinderen waren al helemaal door het dolle bij de aanblik van de 'echte Amerigo' die daar al wat langer stond, maar echt: dat die statige Sint daar rondreed in mijn eigen stadje en dat alles eromheen als in een sprookje leek, deed me echt wat. We gilden met zijn alien vanaf ons balkonnetje aan de Lange Haven kei- hard 'Sinterklaaaaaas! en hij zwaaide nog naar ons ook. Een onvergetelijk moment. De intocht van zaterdag gaat de geschiedenis in als een hoogtepunt, dat staat voor mij als een paal boven water. Ik volg de stad al heel wat jaartjes op de voet en weet dat er meer dan genoeg mis gaat, maar zie het ook als er echt iets speciaals wordt afgeleverd. Natuurlijk was er de hand van burgemeester Verver in te herkennen en die van Pirn Schenkelaars; de twee mensen die ik zelf toch als het brein achter het binnenhalen van deze unieke intocht zie. Maar er moeten meer mensen in Schiedam rondlopen met een groot gevoel voor smaak en show, anders was het allemaal niet zo perfect op TV ge- komen. Zelfs cynische collega's uit Rotterdam moesten maandag bij de koffie bekennen zelden een fraaiere intocht te heb- ben gezien. „Maar waar is dat dan, waar die Sint liep?", vroegen ze. „Op de havens, antwoordde ik trots, moet je ook een gaan kijken!" En ik geloofde de Sint onmiddellijk toen ie zaterdag be- kende 'zelden een mooiere intocht te hebben gehad'. Ik stootte mijn zoontje van 8 aan en zei: 'Hoorde je dat? Sint vindt de intocht hier het allermooist', waarop hij cynisch antwoordde: „Ja, dat zegt ie elk jaar!' Maar ik geloof daar helemaal niets van. Ik heb Sint nog nooit zo zien stralen als zaterdag in Schiedam en ik ken hem toch al heel wat langer! Karin Moerman Sinterklaas is tijdens zijn reis naar Schiedam zakken vol met pakjes verloren. Des- kundigen hebben berekend dat deze zaterdag 21 novem ber aan zullen spoelen in de haven van Schiedam. De Zwarte Pieten moeten van Sinterklaas de pakjes uit het water halen en naar het Sin- terklaaspaleis brengen, maar dit kunnen ze niet alleen. Hiervoor hebben ze hulp no- dig van zoveel mogelijk kin deren. De Pieten vragen daarom of alle kinderen za terdag 21 november om 13.30 uur bij het Zakkendra- gershuisje op de Oude Sluis willen zijn om hen te helpen. De Pieten halen om 13.30 uur alle zakken met pakjes uit het water. Daarna wor den deze door de kinderen samen met de Zwarte Pieten naar het Sinterklaaspaleis op de Hoogstraat 112 gebracht. Misschien komen ze ook nog wel de Pietenband tegen die de hele middag door de stad loopt. Aangekomen bij het Sinter klaaspaleis, kunnen de kin deren gelijk het paleis zien waar Sinterklaas tot en met 5 december woont, werkt en slaapt. Ook kan er een kijkje genomen worden in de keu- ken, de Pepernotenfabriek en de inpakkamer. De Schil- der-, Knutsel- en Spelletje- spieten zorgen ervoor dat niemand zich verveelt. Open Huis kadewoningen In Schiedam Nieuwland ontwikkelt Woonplus nieuwbouw- project Over het Water met onder andere 16 kadewoningen met uitzicht over het water. Volgende maand worden deze woningen, met prijzen vanaf 299.500 v.o.n., opgeleverd. Wie wil ervaren hoe mooi de woningen zijn geworden kan het Open Huis bezoeken op zaterdag 21 november van 12.00 - 14.00 uur op de hoek Parkweg/Burgemeester van Haaren- laan. Kijk voor meer informatie op www.overhetwater.nl. Schiedamse wint schrijfwedstrijd Piet De Schiedamse Saskia Nolet heeft zondag 15 november de Schiedamse schrijfwedstrijd Zij kreeg de wisseltrofee uit handenvan Bertram Weste rn, de winnaar van 2008. De nummers twee en drie wer- den Hedwig Meesters uit Roosendaal en Annelies Ja- cobsen uit Dordrecht. Van de twintig beste verha- len is een bundel versche- nen: '...de twintig beste 2009. Dit jaar ontving de ju ry ruim 180 verhalen, dat is zo'n 60 procent meer dan in voorgaande jaren. De win- nende verhalen zijn te lezen op www.bibliotheekwater- weg.nl. De bundel is voor slechts 7,- te koop bij Biblio- theek Stadserf en Noord. Fysio- en Manuele Therapie Ramses de Wit Ook Sport- en Bedrijfsfysiotherapie. 5ehandel?ng zonder verwijsbnef Maasstad Weekbladen XO 18 november 2009 II82 www.mijnmaasstad.nl Prins Hendrikkade 16a Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4699 500 Fax. 010 4699 519 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Commercieel directeur F. de Roon Vertegenwoordiger J. van Merwijk, tel. 0610 920979 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman. tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4699 518 Fotografie: tel. 010 4699 500 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PLM BV Alle auteursrechten en databank- rechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdruk- kelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PLM BV, c.q. de betreffende auteur. SCHIEDAM> weekbladen Valeriusstraat 3 TaMuhof Boor Groenelaan 53 Stadserf 1 Vai Locum Decokay Dam 37-45 Geuzenplein 7 PtawridC.vi.Mecr Mgr. Nolenslaan 460 WpKjetouw De Erkef Jan van Avennestraat Tafcakdnplasfelbani Lange Kerkstraat 26 labakshop Partweg Parkweg 404 Boerhavelaan 79 De beelden van Sinterklaas in Schiedam waren schitterend. De stad heeft zich van haar allerbeste kant laten zien, menen de kenners. Foto: Roger van der Kraan Zeker 50.000 mensen zijn afgelopen zaterdag live getuige geweest van de intocht van Sinter klaas in Schiedam. De ontvangst in Schiedam werd door Sinter klaas zelf 'de mooiste ooit1 genoemd. SCHIEDAM) SCHIEDAM) Bij deze adressen: Lange Kerkstraat 86 """■yMmtaijrl St. Luduinastraat 96a SCHIEDAM) RutaKNCPUCtN 19a« 31)6 BP Schiedam reus toioi -426 437 3 D6- 138 3D BS5 ftAMKa.DC.Wrr®X«4AI.L,NL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3