mis- Wethouder Haan blij met snelle realisatie nieuwe Kippebrug Uitslag Schiedam Poll week 45 Wijkoverleg Schiedam Groenoord De gemeente spreekt duidelijke taal, waardoor burgers begrijpen wat besluiten inhouden. gemeente Schiedam De geheel vervangen Kippebrug is vrijdag 6 november heropend. De brug, die voetgangers en fietsers een korte en belangrijke doorgang biedt vanuit en naar het stads- centrum, was sterk verouderd. De gemeente heeft alles op alles gezet om de vervanging van de brug - een heel karwei- zo snel mogelijk ge- reed te krijgen. "We zijn er goed in geslaagd de werkzaamheden zo te plannen dat ondernemers en omwonenden niet of nauwelijks last hebben gehad van de vernieuwing. Volgens planning zou de brug in week 46 gerealiseerd zijn, maar dat lukte zelfs al vrijdag 6 november." aldus wethouder Yorick Haan. "Bovendien was de brug ruim op tijd voor de Nationale Sinterklaas- intocht klaar en dat is belangrijk voor de ondernemers in het centrum." De nieuwe Kippebrug is zo veel als mogelijk een kopie van de ou- de versie, die als cultureel erfgoed kon worden gezien aangezien deze door scheepsbouwer Gusto was ge- bouwd. Enkele onderdelen zijn zelfs hergebruikt, zoals het bewegings- Wethouder Haan voor de vernieuwde Kippebrug. Foto: J. van Kampenhout, Gemeente Schiedam. mechanisme. Projectleider Dick Boer geeft aan dat ook de leuningen na de intocht van Sinterklaas, nog geheel in de stijl van de oude brug worden gebracht. Aannemersbedrijf Gebr. Schouls B.V. uit Leiden heeft het voor elkaar gekregen om de brug binnen zes we- ken geheel te vernieuwen. In de week na de Brandersfeesten (28 September jl.) is de oude brug verwijderd en afgelopen vrijdag werd de nieuwe brug vrijgegeven. Het belangrijkste verschil met de oude Kippebrug is dat de nieuwe een doorvaarhoogte heeft van 1,40 meter in plaats van 1,10 meter. Dit om de toegankelijk- heid van de haven te verbeteren. O Ik snap't wel, maar of dat voor iedereen zo is... 0 Ik snap het niet altijd, zouden ze dat expres doen? 0 Niet zo interessant, ik heb er ook geen mening over. De gemeente wil het van u weten! Ga naar www.schiedam.nl en vul de Schiedam Poll in! "Inspraak is meestal een illusie omdat het besluit allang vaststaat" Antwoord aantal Ja, inspraak is een wassen neus 431 Nee, met de mening van de burgers wordt goed rekening gehouden 169 Ik weet niet wat ik ervan moet denken 500 Totaal 1.100 39,2% 15,4% Het wijkoverleg van de wijk Groenoord zal plaats- - kredietoverzicht, vinden op: - nieuwe aanvragen. Datum: Donderdag 26 november 2009 Locatie: Van Beethovenflat, Van beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Huseyin Kalyoncu, tel. 010-2191026 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Kennisgeving voornemens ontheffing ex.artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een ont heffing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Bouwen van een garage op het achtererf, Nassaulaan 73 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan Bebouwingsvoor- schriften voor de bebouwde Kom" bestemmingen "achtererf' Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat het bebouwingsopper- vlak van 20m2 wordt overschreden. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 20 van de Besluit ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 20 van de Besluit ruim telijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van de woning in de bebouwde kom, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen voor het bouwen van een garage ter vervanging van de carport voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een ontheffingprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 19 november t/m 30 december 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Projectprocedure artikel 3:10 Wro, project Wenneker Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een wijziging van de bestemming en bouwvergunning is aangevraagd voor: Het veranderen van het pand aan de Vijgensteeg naar een cultuur- verzamelgebouw ten behoeve van het project Wenneker De locatie ligt tussen de Vijgensteeg, Groeneweegje en Sint Anna Zuster- straat in het gebied ten noorden van het centrum waarop het bestemmings plan "Binnenstad 2003" van toepassing is. Het bestemmingsplan is vastge- steld door de gemeenteraad op 16 februari 2004 en goedgekeurd door Gede- puteerde Staten op 5 oktober 2004. Het perceel heeft hierin de bestemming "Woondoeleinden". Het omzetten van de huidige bestemming in de bestem ming "Maatschappelijke doeleinden met de functie horeca toegestaaan" kan door middel van het nemen van een projectbesluit. In het kader van de voorbereiding heeft de gemeenteraad van Schiedam op 24 September 2009 besloten om het nemen van een besluit voor de procedure in het kader van de ruimtelijke ordening te delegeren aan het college van burgemeester en wethouders. Ter uitvoering van deze procedure maken burgemeester en wethouders ingevolge artikel 3:10 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 46, lid 5, van de Woningwet bekend dat een projectbesluit en reguliere bouwvergun ning wordt voorbereid voor het wijzigen van de bestemming en het geheel veranderen van het pand aan de Vijgensteeg 2 te Schiedam naar een cultuur- verzamelgebouw. Het voornemen tot het wijzigen van de bestemming en het verlenen van de bouwvergunning ligt gedurende 6 weken, met ingang van donderdag 19 no vember 2009 tot en met woensdag 30 december 2009, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk en mondeling zienswijzen tegen het voornemen indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Vergunningen en Handhaving, post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Alleen degenen die tijdig een zienswijze naar voren brengen en die zijn aan te merken als belanghebbende, kunnen later beroep instellen tegen het pro jectbesluit en de bouwvergunning. Besproken wordt o.a.: - het verslag van de vorige vergadering. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. 45,5% Ja, inspraak is een wassen neus I Nee, met de mening van de burgers wordt goed rekening gehouden l Ik weet niet wat ik ervan moet denken

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4