ir,.i Nationale intocht Sinterklaas vlekkeloos verlopen Sinterklaas en de zwarte pieten hebben jouw hulp nodig! Groots welkom voor Sinterklaas .."7ml ..HI Het gemeentebestuur van Schiedam bedankt alle medewerkers, vrijwilligers, inwoners, ondernemers en bezoekers van Schiedam voor een fantastische Nationale intocht van Sinterklaas! Ruim 1,9 miljoen voor Nationale intocht Sinterklaas Burgemeester bedankt iedereen voor een geweldige dag gemeente Schiedam iyr De Nationale intocht van Sinterklaas in Schiedam is afgelopen zaterdag vlekkeloos verlopen. De stad werd bezocht door ruim 50.000 mensen uit Nederland en Belgie. De ge meente is na afloop overladen met positieve readies. De bezoekers en tv-kijkers waren zeer te spreken over de manier waarop Schiedam zich heeft gepresenteerd en ook het pro- gramma werd zeer leuk gevonden. Ook kwamen er veel e-mails binnen van mensen van buiten de stad. Zij gaven na het zien van de beelden aan binnenkort zeker een bezoek aan de historische binnenstad te bren- gen. Niet alleen Nederlanders heb ben van de intocht genoten. Ook uit Belgie kwamen positieve reacties. Er heeft zich geen enkel incident voorgedaan. Na afloop is de stad in opdracht van de gemeente direct schoongemaakt door Irado. Ook de tv-uitzending is geheel volgens plan verlopen. Burgemeester Verver kijkt dan ook zeer tevreden terug op de intocht. "Het was een fantastische dag. Ik wil mijn dank uitspreken aan alle medewerkers, vrijwilligers, inwoners, ondernemers en bezoekers van Schiedam. Met z'n alien hebben we voor een geweldig feest gezorgd!" En dat feest is nog niet voorbij, want Sintstad Schiedam staat nog tot en met 5 december geheel in het teken van Sinterklaas. Een overzicht van alle activiteiten is te vinden op www. sintstadschiedam.nl. Sinterklaas is tijdens zijn reis naar Schiedam zakken vol met pakjes verloren. Op zaterdag 21 november spoelen de zakken aan in de haven van Schiedam. De Zwarte Pieten moeten van Sinterklaas de pakjes uit het water halen en naar het Sinterklaaspaleis brengen, maar dit kunnen ze niet alleen! Hiervoor hebben ze hulp nodig van heel veel kinderen. De Pieten vragen daarom of alle kinderen op zater dag 21 november om 13.30 uur bij de Lange Haven willen zijn om hen te helpen. Het was even spannend, kon de Sint wel op tijd de haven van Schiedam bereiken? Op zee waaide een harde storm waardoor de stoomboot pro- blemen had en zakken vol met pakjes van boord zijn gegaan. Gelukkig is Sinterklaas met zijn Zwarte Pie ten veilig aangekomen in Schiedam. Maar nog niet alle pakjes zijn te- recht. Zakken vol met pakjes drijven nog in het water. Sinterklaas is een beetje ongerust. Hij wil alle kinderen verassen met een cadeautje maar dat kan niet wan- neer deze nog in het water liggen. Gelukkig waait de wind de goede kant op. De pakjes drijven richten de haven van Schiedam. De Pieten ver- wachten dat alle zakken op zaterdag 21 november in de Lange Haven lig gen. De Sint heeft de Zwarte Pieten de opdracht gegeven om de pakjes uit het water te halen. Maar dat kun nen de Pieten niet alleen. Daarom vragen ze hulp aan alle kinderen om hen te helpen! De Pieten halen om 13.30 uur alle zakken met p jes uit het water. Daarna brengen utle kin deren samen met de Zwarte Pieten de pakjes naar het Sinterklaaspaleis op Hoogstraat 112. Aangekomen bij het Sinterklaas paleis, kunnen de kinderen gelijk een kijkje nemen in het paleis waar Sinterklaas tot en met 5 december woont, werkt en slaapt. Ook kan er een kijkje genomen worden in de keuken, de Pepernotenfabriek en de inpakkamer. De Schilder-, Knutsel- en Spelletjespieten zorgen ervoor dat niemand zich hoeft te vervelen. Kom dus 21 november om half twee naar de Lange Haven van Schiedam om de Zwarte Pieten te helpen de ca- deautjes naar het paleis te brengen. In de periode dat Sinterklaas ons land bezoekt, zijn er ontelbaar veel activiteiten in Sintstad Schiedam. Kijk op www.sintstadschiedam.nl voor het totale programma. j?l "*i3L De Nationale intocht van Sinterklaas in Schiedam afgelopen zaterdag is bekeken door ruim 1,9 miljoen mensen. Ook de eerste vier afleverin- gen van Het Sinterklaasjournaal scoorden goed. Gemiddeld kijken daar zo'n 700.000 mensen naar. Schiedam kwam prachtig in beeld op zowel Nederland 1 als 3. Alle uitzendingen zijn terug te kijken op www.sinter- klaasjournaal.nl. Sinterklaas heeft in Schiedam voet gezet op Nederlandse bodem. Op za terdag 14 november werd de goedheiligman door vele duizenden kinderen welkom geheten. In de vroege ochtend was er nog twijfel of de intocht van de Sint wel volgens schema zou verlopen, want het woei en regende erg hard. Gelukkig klaarde het weer nog net op tijd op, zodat Sinterklaas ver- gezeld door zijn Pieten met Pakjesboot 12 een zonnig Schiedam kon bin- nenvaren. Burgemeester Verver-Aartsen verwelkomde de Sint om 12.21 uur in haar stad samen met naar schatting 40 a 50 duizend Schiedammers en bezoekers. De intocht, die leidde door een groot deel van het historische stadscentrum, was bijna anderhalf uur lang rechtstreeks te zien op Nederland 1 en 3. De kijkers konden daar ook zien, dat Sinterklaas halverwege de intocht plotse- ling ontbrak. Hij was, zonder dat hij daarvan wist, onder leiding van Zielepiet op weg terug naar Spanje. Uiteindelijk kwam alles toch nog goed, omdat Sinterklaas zelf het roer van zijn speciale Sinterklaasfluisterboot in handen nam en weer koers zette naar de rest van het gezelschap. Op het Stadserf was voor Sinterklaas en zijn ge- volg een groot podium opgesteld, waar hij werd toegezongen door duizenden kinderen. De goedheiligman maakte de indruk erg veel zin te hebben in zijn verblijf in Nederland: "Het is zover. Vanavond mogen jullie allemaal je schoen I zetten!", vertrouwde hij de menigte toe. De Hoofdpiet voegde daar nog aan toe: "Dit was een van de leukste intochten. Alles kwam samen: de zon, heel veel lieve kinderen, een prachtige stad en een leuke burgemeester' SintstadSchiedam.nl Sinterklaas heeft tijdens zijn verblijf in Nederland een echt paleis in Schie dam. Tot en met 5 december werkt hij vanuit het tot Sinterklaaspaleis om- getoverde Stedelijk Museum Schiedam op de Hoogstraat, waar kinderen met de Sint op de foto kunnen en waar nog veel meer te beleven valt. Ook de rest van het centrum van Schiedam staat de komende weken in het teken van Sinterklaas. Een overzicht van alle activiteiten is te vinden op de website www.sintstadschiedam.nl. UMf A i t Ml*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6