Gemeenteberich 1 Bob Verbiest Cultuurprijs voor stichting't Huis te Poort (5 Commissievergaderingen De gemeente wil iets van u weten! Ga naar www.schiedam.nl en lees de poll. Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam liisjii "Een belangrijk deel van de pro- grammering bestaat uit oud-klas- sieke concerten van wereldklasse. De relatief kleine omvang van de kerk komt de intimiteit van dez.e con certen ten goede en de akoestiek van het kerkgebouw wordt door zowel bezoekers als artiesten geprezen." "De doelstelling is om cultuur op hoog niveau aan te bieden waarbij de jury bewondering uitspreekt over de avontuurlijke programme ring. De Stichting bewandelt niet alleen de begaanbare paden." Uit het Juryrapport van de Bob Ver biest Cultuurprijs 2009 De vaste bezoekers van 't Huis te Poort wisten het al. De gelijkna- mige stichting presenteert in de prachtig gerestaureerde Oud-Ka- tholieke kerk op de Schiedamse Dam op informele wijze cultuur van het hoogste niveau. Zowel voor het publiek, de organisatie, als voor de optredende musici, auteurs of andere kunstenaars is een avond in 't Huis te Poort altijd iets om naar uit te kijken. Dit is ook de juryleden van de Bob Verbiest Cultuurprijs 2009 niet ontgaan, en z.ij hebben daarom besloten deze prestigieuze prijs van maar liefst 25.000 euro (en een prachtig beeld van Sjef Henderickx!) toe te kennen aan de Stichting't Huis te Poort. De prijs werd op 13 november in een feestelijke bijeenkomst in het Schiedamse Theater aan de Schie uitgereikt door wethouder Menno Siljee. Wat de stichting met het geld gaat doen moet nog worden beslist, maar vast staat dat het publiek er iets moois voor terugkrijgt. De eerstkomende activiteit - het op- treden van schrijver Bert Natter en klavecinist Menno van Delft op 27 november - zal in ieder geval een extra feestelijk tintje krijgen! www.bobverbiestcultuurprijs.nl www.huistepoort.nl Begeerte heeft ons aangeraakt Hilarisch epos over de begeerte voor een klaveciniste en haar klavecimbel Vrijdag 27 november 2009, 20.15 uur - Literaire avond met muziek Bert Natter, verteller m.m.v. Menno van Delft, klave cimbel Bert Natter (1968) heeft al heel wat boeken gepubliceerd: jeugd- boeken, kunstboeken, kookboeken en opmerkelijke combinaties daar- 25.000,00 I Menno van Delft en Bert Natter (foto: Jay Achterberg) van, met Rembrandt, mijn vader en Het Rijksmuseum Kookboek als voorlopige hoogtepunten. In 2008 verscheen zijn literaire debuut: Be geerte heeft ons aangeraakt. En het was gelijk een van de meest opmerkelijke romans van het jaar. Intriest, overvol, pijnlijk grappig en vooral de terechte winnaar van de Selexyz debuutprijs. Natter beschrijft op droogkomische en vaak hilarische wijze het tragische verhaal van Lucas Hunthgburth, die bij de vuurwerkramp in Enschede zijn beste vriend verliest. Alleen zijn werk als conservator oude muziek- instrumenten in een toonaangevend museum brengt hem enige verlich- ting in de periode van duisternis die daarop volgt. Helaas fluistert hij bij een feestelijke opening de majesteit iets onbetamelijks in het oor, wa'ar- mee zijn museale carriere wreed ten einde komt. Door een telefoontje van iemand die hem een zeldzaam en buitengewoon begeerlijk zeventiende-eeuws klave cimbel wil laten zien en wellicht verkopen, belandt de bijna veertig- jarige Hunthgburth in een Gronings gehucht. Daar trekt een stoet merk- waardige dorpsbewoners aan hem voorbij, bezoekt hij een plattelands- kermis, is hij getuige van een bizarre begrafenis en zit hij aan bij een diner dat volledig uit de hand loopt. Maar vooral maakt Hunthgburth in het dorpje kennis met een uiterst begaafde klaveciniste, minstens zo begeerlijk als het instrument dat zij bespeelt. Een verzengende liefde bloeit op. In het boek is behalve voor de hoofd- personen een belangrijke rol weg- gelegd voor het klavecimbel en de daarbijbehorende muziek. Natter vond de bekende klavecinist Menno van Delft bereid hem op zijn lite raire avonden te seconderen en het verhaal muzikaal te illustreren met een aantal passende werken. En zo komt muziek aan bod van Couperin, Rameau, Bach, Sweelinck en vele anderen. In 't Huis te Poort komen deze avond dus zowel de literatuur- als de oude-muziekliefhebbers aan hun trekken. Menno van Delft (Amsterdam, 1963) speelt klavecimbel en clavichord. In binnen- en buitenland is hij een veel- gevraagd solist en continuospeler. Sinds 1995 doceert hij klavecimbel, clavichord, basso continuo- en en- semblespel aan het Conservatorium van Amsterdam. Tot slot kunnen wij niet heen om de culinaire kant van het verhaal. De bereiding van pauw komt in het boek uitgebreid aan de orde. Het gaat te ver om deze avond pauwentongetjes te serveren, maar zeker zal worden bekeken of het mogelijk is om op deze feestelijke avond met Natters eerdere boeken in de hand enige his- torische hapjes te serveren. Kayrten in de voorverkoop 10,00, aan de zaal 12,50 Voor houders van een CJP, Pas65 of OntdekSchiedam-pas geldt een korting van 2,50 Voor donateurs van de Stichting 't Huis te Poort is de toegang gratis Kaarten verkrijgbaar bij: Boekhandel J.S. van Leeuwen, Broersvest 85, Schiedam; Boekhandel Post Scriptum, Hof van Spaland 31, Schiedam; Schiedamse VVV, Buitenhavenweg 9. Informatie en telefonische reserve- ringen: Ad van der Kouwe, tel. 06 511 721 00 of ad@manifestarotterdam.nl www.huistepoort.nl Voor de komende vergadercyclus van november/ december is een groot aantal raadsvoorstellen aan- geleverd. Naar aanleiding hiervan is besloten twee extra commissievergaderingen in te plannen. Om deze reden en omdat de kaarsjesavond op 10 de cember staat gepland, is besloten de voor 10 december geplande raadsvergadering te verplaatsen naar don- derdag 17 december 2009. Om misverstanden te voorkomen vindt u hier een overzicht van de komende vergaderingen: maandag 23 november 2009 Het Stadserf; maandag 30 november 2009 en maandag 7 december 2009 Commissie Samenleving en Bestuur; dinsdag 1 december 2009 en dinsdag 8 december 2009 Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer; donderdag 17 december 2009 Gemeenteraad. Wijzigingsprocedure artikel 3:6 Wro, project stadstimmerwerf Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een wijzi- ging van de bestemming is aangevraagd voor: Het wijzigen van de bestemming "Maatschappelijke doeleinden" in de bestemming "Woningen" ten behoeve van het project Stadstimmerwerf De locaties liggen aan de Korte Haven 129, 131, 133 en 135 nabij de hoek met de Westvest waarop het bestemmingsplan "Binnenstad 2003" van toe- passing is. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad op 16 februari 2004 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 3 oktober 2004. De percelen hebben hierin de bestemming "Maatschappelijke doeleinden". Het wijzigen van de huidige bestemming in de bestemming "Woningen met bijbehorende bestemmingen" kan door middel van het volgen van een wijzi gingsprocedure waarin het bestemmingsplan voorziet. Ingevolge artikel 29, lid 1 van de voorschriften behorende bij het bestem mingsplan "Binnenstad 2003" zijn Burgemeester en wethouders bevoegd overeenkomstig het bepaalde in artikel 3:6 van de Wet ruimtelijke ordening het plan te wijzigen onder de in het bestemmingsplan opgenomen voorwaar- den. Het voorriemen tot toepassing van de wijzigingsbevoegdheid ligt gedurende 2 weken, met ingang van donderdag 19 november 2009 tot en met woensdag 2 december 2009, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk en mondeling zienswijzen tegen het voornemen indienen bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwik keling, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 18 november 2009: Burgemeester van Haarenlaan, voor pand nr. 1393 (3117 GA) Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti- veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 18 november 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte a.i., E.R. Mangert t it i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8