Informeel afscheid Van Tilburg Mantelpakjesavond groot succes Het Ondernemersloket www.schiedam.nl Ontdek Sintstad Schiedam Laatste pakjes verwacht op zaterdag 28 november voor alle (startende) ondernemers in Schiedam Sinterklaas durft het bijna niet te vragen... In de periode dat Sinterklaas ons land bezoekt, zijn er ontelbaar veel activiteiten in Sintstad Schiedam. Laat bijvoorbeeld je gedicht maken bij de stadsdichter, doe mee aan de zakloopwedstrijd tegen Zwarte Pieten of ga op bezoek bij Sinterklaas in zijn paleis. Je leest alles over de acitviteiten op www.sintstadschiedam.nl I De stoelwarmhoudpiet in het Sinterklaaspaleis in actie. Foto: Jan van Kampenhout Pastoor Van Tilburg nam in September officieel afscheid van het comite Open Monumentendagen. Vorige week donderdag was er gelegenheid om tijdens een informele borrel afscheid te nemen. Wethouder Yorick Haan, met monumenten in zijn portefeuille, maakt hiervan gebruik. I Foto's: Jan van Kampenhout Opname Gastouderbureau Het Sprookjes- eiland in het Register Kinderopvang Met ingang van 1 September 2009 is gastouderbureau Het Sprookjeseiland aan het Bieslookveld 54 in Schiedam opgenomen in het Register Kinder opvang van gemeente Schiedam onder locatienummer 08.01. De volgende gegevens zijn opgenomen. Gegevens van het gastouderbureau: Locatienummer: 08.01 Naam: Gastouderbureau het Sprookjeseiland Adres: Bieslookveld 54 Pc+gemeente: 3124 VB Schiedam Telefoon: 010-2732670 Datum inschrijving: 1 September 2009 Kinderopvang Academia is onderdeel van Stichting Kinderopvang Academia. Deze mededeling is op grond van artikel 47 lid 2 van de Wet kinderopvang. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12:00-16:00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8:00-16:00 uur en donderdag van 8-20:00. uur. Daarnaast zijn deze gegevens ook beschikbaar via de website www.schie dam.nl. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529. Afgelopen zaterdag is Sinterklaas geholpen door een hoop bezorgde kinderen. De harde storm heeft Sinterklaas niet tegen kunnen hou- den om in Schiedam aan te ko- men, maar een hoop pakjes waren nog niet terug. Dit zou betekenen dat vele kinderen geen cadeautje konden krijgen! Gelukkig waren de pakjes gesignaleerd op zee en stond de wind de goede kant op, waardoor ze afgelopen zaterdag de haven van Schiedam in kwamen drijven. 's Nachts bleek dat het toch nog niet alle pakjes zijn. Maar gelukkig zijn er nog cadeautjes gesignaleerd op zee. Deze komen naar alle verwachting zaterdag 28 november om 13.00 uur aan. Onder leiding van de Pieten en met een hoop gesjouw kwamen afgelo pen zaterdag de pakjes veilig aan in het Sinterklaaspaleis, om daar te drogen. 's Nachts, toen iedereen al op bed lag, zijn alle pakjes geteld. Maar wat bleek: nog niet alle pakjes zijn binnen! Direct is de havendienst gebeld en gelukkig, er zijn nog pak jes gesignaleerd op zee. Sinterklaas durft het haast niet meer te vragen, maar hoopt heel erg dat er aanstaande zaterdag nog kinderen bereid zijn hem te helpen met de natte pakjes. Uitgerekend is dat er vanaf 13.00 uur pakjes in de haven zullen drijven en ook deze keer kun nen de acrobaatpieten het niet alleen. Daarom roept Sint ALLE KINDE REN uit Schiedam op om zaterdag 28 november, vanaf 13.00 uur te ko men helpen! Het verzamelpunt is bij het Zakkendragershuisje op de Oude Sluis in Schiedam. Na een goede warming-up en het zingen van haast alle sinterklaasliedjes, kunnen de pakjes naar het Sinterklaaspaleis op Hoogstraat 112 gebracht worden. Na het sjouwwerk kan iedereen het Sinterklaaspaleis bezoeken, waar Sinterklaas tot 5 december woont, ■i Foto: pr werkt en slaapt. Ook kan er een kijk- je worden genomen in de keuken, de pepernootfabriek en de inpakkamer. De Schilder-, Knutsel en Spelletjes- pieten zorgen ervoor dat niemand zich hoeft te vervelen. In de periode dat Sinterklaas ons land bezoekt, zijn er ontelbaar veel activiteiten in Schiedam. Kijk op www.sintstadschiedam.nl onder het pakje Sintstad Schie dam voor het totale programma. Woensdagavond 18 november stond in het kader van de mantelpakjes avond van Sintstad Schiedam. Op de prachtige historische locatie de Grote of St Jans Kerk aan de Lange Kerkstraat was een twintig me ter lange catwalk gebouwd, waar een compleet beeld werd gegeven van de diverse modewinkels die de Schiedamse binnenstad rijk is. De deelnemende ondernemers waren vooraf al erg enthousiast, maar door de enorme opkomst is dit en- thousiasme nog groter geworden! De grote kerk was overvol, helaas moesten zelfs bezoekers die niet meer binnenkonden naar huis ge- stuurd worden. Burgemeester Verver-Aartsen open- de de avond. Zij had twee verras- singen meegebracht; Sinterklaas die na zijn aankomst in Schiedam in het speciaal voor hem ingerichte Sinter klaaspaleis in het Stedelijk Museum verblijft enook had zij de rappertjes, groep 8 van basisschool de Kring meegebracht die speciaal voor de Foto's: Jan van der Ploeg Sint een prachtige rap hadden inge- studeerd. Na hun succesvol optreden tijdens de intocht van de Sint op de Grote Markt mochten zij nogmaals hun lied ten gehore brengen. Zowel dit optreden als de gehele modeshow werd met een groot applaus ontvan- gen. De professionele show waar modellen zowel dames-, heren- als kinderkleding showden was een lust voor het oog en daarom zeker voor herhaling vatbaar. De burgemeester heeft dan ook toegezegd van de mantelpakjesavond een traditie te willen maken. Stadserf 1 3112 DZ Schiedam 010-246 53 04 info@schiedam.nl openingstijden: maandag 12.00 uur - 16.00 uur dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 - 16.00 uur donderdag 8.00 uur - 20.00 uur 25 november 2009 nummer 47 Pagina 6 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Elndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11