Gemeentebericht 1 Wennekerpand impuls voor kunst en cultuur De raadscommissies iiftl gemeente Schiedam a r, ffl ffl Het plan voor de verbouwing van het Wennekerpand is in een vergevor- derd stadium. De oude distilleerderij op de hoek van de Vijgensteeg en de Schie gaat onderdak bieden aan ver- schillende vormen van kunst en cul tuur. "Een cultuurverzamelgebouw op die plek is een belangrijke impuls voor de directe omgeving en ook voor de hele binnenstad,"zegt een te- vreden wethouder Menno Siljee. "De bedoeling is dat het Wennekerpand de motor wordt van tal van nieuwe ontwikkelingen zoals het vestigen van mediabureaus, designers, een- manszaken, winkeltjes en horeca." De financiering van het plan is rond. Binnenkort gaat de verbouwing van start. In het cultuurverzamelgebouw komt een gevarieerd aanbod. Zo zullen het Centrum voor Beeldende Kunst en het Filmhuis het Wennekerpand nieuw leven in blazen. Naast deze bewoners biedt het pand onderdak aan een dans- school, ateliers, multifunctionele pro- jectruimten en horeca. Gerard Sparla van het Filmhuis krijgt een filmzaal met zestig stoelen in het gebouw. "Maar we kunnen ook in de grote zaal met 180 stoelen filmvoorstellingen gaan geven. Dat geeft mogelijkheden om ons zowel op ons vertrouwde pu- bliek voor arthouse-films als op een breder publiek te richten". Maandag 30 november 2009 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur Voorzitter: dhr. H. van der Hoeven Secretaris: dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2191043 E-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 1 december 2009 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikke- ling en Beheer Voorzitter: dhr. E.M. Gloudi. Secretaris: dhr. Fl.C. Jansson, tel. 010-2191042 E-mail: hc.jansson@schiedam.nl Maandag 7 december 2009 20.00 uur Commissie Samenleving en Bestuur Voorzitter: dhr. R.A. Oosthof Secretaris: dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2191043 E-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Dinsdag 8 december 2009 20.00 uur Commissie Ruimtelijke Ontwikke- ling en Beheer Voorzitter: dhr. H. Flofland Secretaris: dhr. Fl.C. Jansson, tel. 010-2191042 E-mail: hc.jansson@schiedam.nl Tijdens de commissievergaderin- gen komen onder andere aan de orde Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 30 november 2009 Sportpark Kethel De voetbalverenigingen VVK en Spaland zijn gevestigd op het sportpark Kethel. Zij kampen met een tekort aan velden en te beperk- te parkeerruimte. Er moet iets ge- beuren: uitbreiding en verbetering van het sportpark of huisvesting van de verenigingen op een an dere locatie. Vanwege de bodem- gesteldheid van het sportpark acht het college investeringen in het sportpark niet voldoende rendabel. Daarom wordt voorgesteld om de verenigingen te verhuizen naar het sportpark Harga. Commissie Ruimtelijke Ontwikke- ling en Beheer d.d. 1 december 2009 Nota bedrijventerreinen De gemeente heeft ambities als het gaat om de locale werkgelegenheid. Bedrijventerreinen spelen daarin een cruciale rol. De nota bedrijventerreinen geeft kaders aan voor de toekomstige ontwikkeling van de Schiedamse bedrijventerreinen in relatie tot het woon- en leefklimaat in de stad. Daarbij komen onder meer revitali- sering, herstructurering en verdich- ting aan de orde. De nota is een aanvulling op de Stadsvisie Schiedam 2030. Dit onderwerp is tevens aan de orde gekomen in het programma van Het Stadserf van 23 november 2009. De nota wordt aan de raad ter be- sluitvorming voorgelegd. De com missie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Economische agenda: de Detail- handelsnota 2010-2020 en de Nota Wijkeconomie 2009-2015 Deze nota's vormen bouwstenen voor de op te stellen Economische Agenda. De detailhandelsnota brengt de Schiedamse winkelconcentraties in beeld en gaat in op het functioneren ervan. Op basis van deze nota kan naar de toekomst worden gekeken en naar de ondersteunende rol die de gemeente kan spelen. De nota wijkeconomie legt een verbinding tussen woonwijken en bedrijfsactiviteiten. Kleinschalige bedrijvigheid kan een positieve in- vloed hebben op de dynamiek en levendigheid in woonwijken. De nota gaat nader in op maatregelen om het ondernemerschap te stimu- leren en een goed vestigingsklimaat in de wijken te bevorderen. Deze nota's zijn eveneens aan de orde gekomen in het programma van Het Stadserf van 23 november 2009. De nota's worden aan de gemeente raad ter besluitvorming voorgelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Landschapsontwikkelingsper- spectief Midden-Delfland 2010 Alle betrokken gemeenten en par- tijen hebben een gezamenlijke vi- sie opgesteld, dat Midden-Delfland groen en open moet blijven. In het plan wordt verder aangegeven waar economische, ruimtelijke en recreatieve ontwikkelingen in het Midden-Delflandgebied wenselijk en mogelijk zijn om de functie van authentiek landschap en "groene binnentuin" van de stedelijke om geving te kunnen vervullen. Het voorstel wordt aan de gemeen teraad ter besluitvorming voorge legd. De commissie adviseert daar over aan de gemeenteraad. Perspectief Kethelpoort; Schiedamse Poort met Midden- Delfland De Schiedamse Poort van en naar Midden-Delfland is een initiatief- voorstel dat de gemeenteraad in juli 2007 heeft aanvaard. Het voorstel, dat nu aan de gemeenteraad ter besluitvorming wordt voorgelegd is een uitwerking van het initia- tiefvoorstel en dient als basis voor de verdere ontwikkeling van (de) Kethelpoort. In dit voorstel krijgt een aantal plaatsen, waar het stedelijk gebied overgaat in het landelijk gebied van Midden-Delfland, een bijzondere inrichting. Met fietspaden, beweg- wijzering, verblijfsplekken, horeca en informatievoorzieningen worden deze gebieden "poorten" tot het landelijk gebied en tot de stad. Dit onderwerp is uitgebreid aan de orde geweest in een bijeenkomst van Het Stadserf van 7 September 2009. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Nota's van Uitgangspunten Spaland en Woudhoek In de vergadering van de commis sie ROB van 1/2 juli 2008 heeft de portefeuillehouder de commissie toegezegd, dat het college eerst de uitgangspunten voor bestemmings- plannen aan de commissie voorlegt voor een eerste beoordeling. De burgers worden bij de ver- volgstap, het concept voorontwerp van een bestemmingsplan, in de gelegenheid gesteld hun mening te uiten. De nota's worden ter beoordeling aan de commissie voorgelegd. Commissie Samenleving en Bestuur d.d. 7 december 2009 Om 19.45 uur wordt in de Aleidazaa! een korte film vertoond over jeugd- werkloosheid en werkmakelaars. Nota gezondheidsbeleid gemeen te Schiedam 2009-2012 "Ieder- een gezond in Schiedam? De wet schrijft voor dat gemeenten elke vier jaar een nota vaststelt over het lokale gezondheidsbeleid. Het Rijk bepaalt ook aan welke onder- werpen aandacht moet worden be- steed. Er zijn vijf speerpunten voor het lokale beleid: roken, diabetes, overgewicht, schadelijk alcoholge- bruik en depressie. Voor elk van de speerpunten zijn tevens doelen geformuleerd. De nota wordt aan de gemeenteraad ter besluitvorming voorgelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Actieplan Jeugdwerkloosheid 2009 30 arbeidsregio's krijgen van het kabinet in 2009, 2010 en 2011 extra geld voor het bestrijden van jeugd werkloosheid. Een van die regio's is Rotterdam-Rijnmond. Schiedam ontvangt in 2009 een bedrag van 335.000,-. Voorwaarde is dat er een actieplan wordt geschreven, waarin maatregelen en beoogde re- sultaten zijn opgenomen. Dat zal voor 2010 en 2011 ook moeten ge- beuren, wil de gemeente aanspraak kunnen maken op extra middelen. Het actieplan Jeugdwerkloosheid 2009 wordt aan de gemeenteraad ter besluitvorming voorgelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeenteraad. Verordeningen WWB-WIJ 2010 De nieuwe Wet Investeren in Jonge- ren (WIJ) houdt in dat gemeenten jongeren die een uitkering aanvra- gen moeten proberen aan werk of scholing te helpen, of een combina- tie daarvan. In afwachting van een verordening, die voor de uitvoering van deze wet nodig is, zijn er tij- delijke uitvoeringsregels gesteld. Omdat de uitvoering van de WIJ sterk overeenkomt met de toepas- sing van de Wet werk en bijstand (WWB) heeft het college gekozen de verordeningen WIJ en WWB te combineren. Met de vaststelling ervan kunnen de tijdelijke regels WIJ worden ingetrokken. Het voorstel wordt aan de gemeen teraad ter besluitvorming voorge legd. De commissie adviseert daar over aan de gemeenteraad. Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer d.d. 8 december 2009 Om 19.15 uur geeft de heer C. Coppens namens de Stichting Centrummanagement Schiedam een presentatie over reclameheffing en ondernemersfonds Nota Grondbeleid 2010-2014 'Opmaat tot een kansrijk vernieuwend Schiedam' In een Nota Grondbeleid geeft de gemeenteraad kaders aan waarbin- nen het college (en de ambtelijke organisatie) het grondbeleid kun nen uitvoeren. Volgens de "Financiele verordening Schiedam 2009" biedt het college de gemeenteraad ten minste eens in de vier jaar een (bijgestelde) nota grondbeleid aan. De thans voorliggende nota gaat uit van actief en passief beleid, dat wordt omschreven als: "Uitgaande van de locatie, de eigendomssitua- tie, het programma, de kwalitatieve eisen en de financien wordt daar waar toereikend een passief (faci- literen) grondbeleid toegepast en daar waar nodig en mogelijk actief beleid toegepast. Met toereikend wordt bedoeld conform de eisen en de wensen van de gemeente". In de nota wordt ingegaan op de te- korten op de grondexploitaties waar de gemeente mee is geconfronteerd, met name wordt aandacht besteed aan het risicomanagement en het weerstandsvermogen en op de mo gelijkheden, die de gewijzigde Wet ruimtelijke ordening (Wro) biedt om regie te voeren over toekom stige locatieontwikkelingen door de gemeente en particulieren. Het raadsvoorstel bevat ook be- palingen om het op 5 juni 2008 vastgestelde erfpachtbeleid voort te zetten. Het voorstel wordt aan de gemeen teraad ter besluitvorming voorge legd. De commissie adviseert daar over aan de gemeenteraad. Verbeterplan grondexploitaties 2009-2010 Het verbeterplan grondexploita ties 2009-2010 is bedoeld om te voorkomen, dat de gemeente in de toekomst opnieuw wordt ge confronteerd met een tekort op de grondexploitaties. Het rapport is tevens een reactie op het (vertrou- welijke) rapport van Deloitte van 14 mei 2009, dat als titel draagt "Evaluatie opvolging aanbevelin- gen verbeterplan Deloitte 2007". Het verbeterplan gaat nader in op de tot nu toe uitgevoerde acties en de daarmee gemoeid zijnde kosten. Het voorstel voor het verbeterplan grondexploitaties 2009-2010 wordt aan de gemeenteraad ter besluit vorming voorgelegd. De commissie adviseert daarover aan de gemeen teraad. Ondernemersfonds Binnenstad en reclamebelasting Een ondernemersfonds is bedoeld om de binnenstadsactiviteiten eco- nomisch te versterken. De reclamebelasting dient tot voe- ding van het ondernemersfonds. Over het voorstel is overleg ge- voerd en instemming bereikt met de Stichting Centrummanagement Schiedam. Voorafgaand aan de vergadering geeft de heer C. Coppens namens de Stichting Centrummanage ment een presentatie over reclame heffing en ondernemersfonds. Het voorstel wordt aan de gemeen teraad ter besluitvorming voorge legd. De commissie adviseert daar over aan de gemeenteraad. Deze openbare commissievergade- ringen vinden plaats in de Aleida- zaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de ge meenteraad over stukken die in de raadsvergadering aan de orde ko men. U kunt de vergaderingen van de raadscommissie bijwonen en bij raadsvoorstellen het woord voeren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de commissiesecretarissen. JJULii

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 12