Dicht bij huis M. Polderman Zwaar, zwaarder, zwaarst Kaarten voor Huis Anubis vliegen de deur uit Nieuwe serie Drinkgelach DrieMaasStede zoekt vrijwilligers Straatnamenboek voor de burgemeester V/erso verkozen tot 'Gezinsauto van het Jaar 2010'. Op een gezonde manier langer doorwerken Dit jaar is het de twaalfde keer dat Unicef de Nationale Spreekbeurtactie organiseert en de achtste keer dat basis- school Kethel mee heeft ge daan. Dit jaar is een bijzon- der jaar, omdat het Verdrag voor de Rechten van het Kind 20 jaar bestaat. De leerlingen uit de groepen 7 en 8 hielden een spreek beurt voor hun eigen groep over de kinderrechten. Ze konden hiervoor dankbaar gebruik maken van het vele materiaal dat Unicef be- schikbaar stelde. Ook tijdens het SchoolTV weekjournaal stonden de kinderrechten de gehele week centraal. Unicef hoopt met de Nationale Spreek beurtactie kinderen te infor- meren over kinderrechten. „Bovendien zorgt deze edu- catieve actie ervoor dat kin deren actief aan de slag gaan met kinderrechten", vindt men bij Unicef. De Nationale Spreekbeurtactie richt zich op de midden- en boven- bouw. Dit jaar was zoals gezegd een speciaal jaar voor de spreek beurtenactie omdat het Ver drag voor de Rechten van het Kind precies 20 jaar bestaat. Pas in 1924 werden er voor het eerst internationale af- spraken gemaakt over de rechten van kinderen. In dat jaar nam verpleegster Eglan- tyne Jebb het initiatief tot de eerste Verklaring over Kin derrechten, omdat zij tijdens de Eerste Wereldoorlog had gezien dat kinderen het zwaarst onder oorlog te lij- den hadden. In 1989 nam de Algemene vergadering van de V.N. het Verdrag voor de Rechten van het Kind aan. Het Theater aan de Schie heeft nog een paar kaarten beschikbaar voor de twee voorstellingen van Het Huis Anubis die woensdag 9 de- cember om 16.00 en 19.00 uur te zien zijn.. De bewo- ners van het huis gaan tij dens de voorstelling op zoek naar de legende van het Spooktheater. Exact 100 jaar geleden is hier een grote brand geweest en de legende zegt dat dit el- ke 100 jaar opnieuw zal ge- beuren. Dat is dus vandaag! Als er allemaal spookachtige dingen gebeuren en de klok steeds harder gaat tikken, ra- ken de vrienden ervan over- tuigd dat niemand anders dan zij de brand kunnen voorkomen. Kaarten reserveren voor de ze' voorstellingen kan via de kassa of telefonisch van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur op nummer 2 467 467. Online reserveren kan via: www.theateraandeschie.nl. Toegang 22,50. Kijk voor meer informatie op www .theateraande- schie.nl. In het jenevermuseum be- gint zondag 29 november een nieuwe reeks Drinkge- lag-bijeenkomsten. Er wor den bekende liedjes gezon- gen en uiteraard de nodige borreltjes gedronken. Het Drinkgelag begint om 14.00 uur, de toegang tot het Proeflokaal van het museum is gratis. Verpleeg- reactiverings- centrum DrieMaasStede, is op zoek naar vrijwilligers voor verschillende activitei- ten. Te denken valt aan onder- steuning bij de wandelclub, het rolstoeldansen en het rolstoelvervoer van en naar de therapie. Voor meer info: 427 8 1 23. De schrijver van Het Nieuwe Straatnamenboek, W. P. Rook, overhandigt zaterdag 28 november het eerste exemplaar van zijn boek aan burgemeester Verver. Dit vindt plaats bij boekhandel Post Scriptum in het Hof van Spaland om 10.00 uur. Het nieuwe boek is een verbeter- de uitgave van die uit 1989. Schiedam, Laari van Bol'es 2,010-4703800 TOYOTA Today Tomorrow Toyota eigenlijk? Als voorbeeld wordt vaak de stratenmaker genoemd, die op jonge leef- tijd begint en zwaar lichame- lijk werk verricht. Het Cen traal Bureau voor de Statis- tiek heeft in 2007 onder- zocht wat we zoal onder zwaar werk verstaan. Er wordt over lichamelijk zwaar werk gesproken als er veel spierkracht nodig is of als het werk in een ongemakke- lijk houding moet worden verricht. Ook het blootstaan aan lawaai of trillingen wordt als fysiek zwaar be- stempeld. Maar een baan kan ook zwaar vallen als er sprake is van een grote psychische be- lasting. Bijvoorbeeld bij wer- <ken onder een hoge tijdsdruk of wanneer je gewoon teveel op je bord krijgt. Pesten en regelmatig blootstaan aan geweld en intimidatie kun nen het werk geestelijk zwaar maken. Het CBS stelde vast dat ruim eenderde van de werkenden aangaf te maken te hebben met psychisch hoge werk- druk. lets minder dan een derde vond zijn of haar werk fysiek zwaar. Hoger ge- schoolden (managers, artsen en juristen) klaagden vaker over de hoge werkdruk en la ger geschoolden (bouwvak- kers en agrariers) over zwaar werk. Het wordt allemaal nog erger als je in je werk met beide factoren te maken hebt: het is zowel lichamelijk als geestelijk zwaar. In die categorie scoren de verzor- eende beroeoen het hooast. Het besluit is gevallen: we moeten doorwerken tot 67 jaar. Pas dan mag je stoppen en krijg je AOW. Met wetge- ving wil het kabinet ook de leeftijd voor een pensioen- uitkering verhogen. Er is nog flink verzet, maar het is niet aannemelijk dat het plan van tafel gaat. Veel hangt af van de invul- ling. Bijvoorbeeld de uitzon- dering voor zware beroepen. Zware beroepen, wat zijn dat Het kabinet wil de werkgevers financieel prikkelen om werknemers op tijd minder zwaar werk te laten doen. Er komen wettelijke maatregelen om langer op een gezonde manier doorwerken te stimuleren. Maasstad Weekbladen XO 125 november 2009 185 C.b.s. Kethel doet mee aan actie Unicef Acht leerlingen van basisschool Kethel hebben afgelopen vrij- dag een spreekbeurt gehouden over '20 jaar kinderrechten in de wereld'. Zij deden dit in het kader van de Nationale Spreekbeurtenactie van Unicef waaraan dit jaar in totaal ongeveer 6000 kinderen tussen de 8 en 12 jaar mee hebben gedaan. Minister Hirsch Ballin van Justitie heeft afgelopen week het Veiligheidshuis Waterweg Noord geopend in bijzijn van burgemeester Verver en burgemeester Karssen van Maassluis. In een veiligheidshuis werken diverse instanties samen om bijvoorbeeld de zogenoemde veelplegers de hulpverlening te geven die ze nodig hebben. De verschillende partijen, waaronder politie, het Openbaar Ministerie, het Arrondissementaal Justitieel Beraad, Reclassering Nederland en Maatschappelijke Dienstverlening werken nu al samen, maar het veiligheidshuis moet gezien worden als de versterking van een weg die eerder al is ingeslagen. Foto: Bart Bos 451H Prijs vanaf 24.990,- indusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Leaseprljs vanaf 489,- per maand (Toyota Financial Services) op basis van full operational lease, 48 maanden en 20.000 km per jaar, exclusief BTW, brandstof en 75% bonus/malus. Afgebeeld Verso 1.8 Panoramic 31.630,-. Wijzigingen voorbehouden. De Toyota Verso is niet voor niets onlangs verkozen tot 'Gezinsauto van het jaar 2010'. Hij biedt ruimte aan zeven personen. Daarbij hoef je niet op rijplezier in te leveren want de Verso heeft een heel sportief karakter en is bovendien van alle gemakken voorzien. Ook z'n zuinigheid en veiligheid werken in z'n voordeel. Kom'm snel bij ons bewonderen. Brandstofverbruik (2004/3/EC) varieert van 5,61/100 km (17,9 km/1) t/m 7,01/100 km (14,3 km/1), CO2146 -178 gr/km. Zorgberoepen behoren tot de zwaarste. foto: ed dewaerheut

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 33