L Lezersservice EilfilN 4t- 4000 m> V Onstuimig herfstweer boosdoener bij hoofdpijn Goede weerstand van belang, juist nu Grijp je kans op een baan tijdens Banenbeurs 010 Win een kookworkshop voor twee! Iff' IN iwl lEIxl/Mlfl luitr CARAVANS www.corolie.nl r stad puzzel V L 0909 50 50 344 sp n 96 Slaat rustig najaarsweer in- eens om en stuiteren de kin- deren vervolgens door het huis omdat er onstuimig herfstweer in aantocht is? Dan ligt hoofdpijn, volgens het Pijnstiller Infocentrum, vaak op de loer. Zeven van de tien mensen krijgen hoofd pijn bij een plotselinge om- slag van het weer. Dat blijkt uit een Amerikaans onder- zoek. Weersfactoren die hoofdpijn uitlokken zijn onder andere dalende luchtdruk, toene- mende bewolking, stijgende vochtigheid, temperatuur- wisselingen en toenemende wind. Typisch herfst! Van al deze factoren is dalende luchtdruk het meest van in- vloed. Maar hoe komt dat? In het najaar, vanaf half ok- tober, kan de luchtdruk van dag tot dag snel veranderen en worden in de regel de laagste waarden van het jaar gemeten. Wanneer de lucht druk snel daalt, zet de lucht in onder andere bij- en voor- hoofdsholten uit waardoor er meer druk op bloedvaten komt te staan. Dit kan hoofdpijn tot gevolg hebben. Uiteraard lost het drukpro- bleem zich uiteindelijk van- zelf op. Je lichaam stelt zich erop in of de luchtdruk gaat weer omhoog. Duurt het te lang of heb je er te veel last van, dan helpt een eenvoudi- ge pijnstiller je er vanaf. An dere oplossing bij onstuimig herfstweer? Intensief kau- wen op kauwgum, waardoor je veel speeksel maakt en goed blijft slikken, kan in lichte gevallen van hoofdpijn het ei van Columbus zijn. www.uitburo.nl/rotterdam buro de Doelen nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Heel Nederland heeft het erover. De Mexicaanse griep. Speciale doelgroepen en ou- deren worden er tegen in- geent. Het grootste deel moet het echter zonder die extra bescherming doen. En dan komt het aan op een goede weerstand om je zo goed mogelijk tegen deze griep te beschermen. Maar hoe zorg je in deze tijd dat de weerstand optimaal is? En welke rol spelen vitamines hierin? Als je gezond en gevarieerd eet krijg je dagelijks voldoen- de vitamines en mineralen binnen. Maar slechts een derde van de Nederlanders eet dagelijks een vers bereide warme maaltijd, aldus het onderzoek 'hoe gezond eet Nederland' van het Vitamine Informatie Bureau. Ondanks een kleine verbetering de af- gelopen jaren halen de mees- te mensen niet de richtlijn van twee ons groenten en twee stuks fruit. Het gemid- delde ligt op 120 gram groente en een stuk fruit. Vitaminesupplementen kun- nen een goede aanvulling zijn als de situatie daarom vraagt. Lukt het (tijdelijk) niet om gezond te eten dan is het gebruik van een supple ment het overwegen waard, 00k om bijvoorbeeld de weerstand op niveau te bren- gen. Let op: vitamines zijn nodig voor je weerstand, maar genoeg is genoeg. Leef je gezond en eet je goed en gevarieerd, dan zorgen extra vitamines niet voor extra weerstand. Algemeen is bekend dat vita- mine D voor sterke botten zorgt. Dat deze vitamine 00k heel erg belangrijk is voor een goede weerstand is wat minder bekend. Sommige groepen krijgen onvoldoen- de van deze vitamine binnen, 00k al eten ze iedere dag ge zond en gevarieerd en ko- men ze iedere dag in de bui- tenlucht. Voor hen is het no- dig om extra vitamine D te nemen in de vorm van een supplement. Op www.vita- mine-info.nl kun je een vita mine D test doen, om te kij- ken of je extra vitamine D nodig hebt. 1. Gezond eten en alle weer- standsvitamines binnenkrij- gen 2. Voldoende slaap 3. Bewegen 4. Naar buiten 5. Stress vermijden Op vrijdag 4 december is de Van Nelle Ontwerpfabriek het decor zijn van werk- zoe-ikenden en werkgevers. De eerste editie van Banen beurs 010, het grootste ba- nenevenement in de regio groot Rotterdam als het gaat om banen op een niveau tot hbo, pakt die dag stevig uit met tientallen organisaties uit de wijde regio. De deuren zijn voor bezoe- kers geopend van 10.00 uur 's ochtends tot maar liefst 18.00 uur's avonds. Op die manier kunnen 00k scholie ren en baanveranderaars met gemak een kijkje komen nemen. De drempel om langs te komen is laag. Naast een gratis entree hoeven be- zoekers niet vooraf aan te melden middels een (voor)registratie. Zo krijgt echt iedereen een gelijke kans op een betere toekomst. Brassband Brotherhood 4Real zal Banenbeurs 010's ochtends op een spectaculai- re wijze openen met veel mu ziek en dans. Rond 9.50 uur begint de band met de show voor de ingang van de Van Nelle Ontwerpfabriek, waar- na de stoet naar binnen zal gaan voor een 'openings- rondje'. ENQRMEJRLEIHEM Ook uniek zijn de enorme pleinen die voor de Rotter- damse haven en industrie (Mainportplein) en Zorg en Welzijn (Zorg en Welzijn- plein) zullen worden neerge- zet. Op deze pleinen kunnen werkzoekenden kennis ma ken met diverse aspecten die deze sectoren te bieden heb ben. Het accent zal vooral liggen om de enorme diversi- teit, beeldvorming van de mogelijkheden en je voorbe- reiden op de grote vraag die in deze sectoren aanwezig is. Iedereen is van harte wel- kom om een bezoek te bren- gen aan Banenbeurs 010 op vrijdag 4 december tussen 10.00 en 18.00 uur in de Van Nelle Ontwerpfabriek. Deze locatie is goed bereikbaar vanuit Rotterdam Centraal en Schiedam met buslijn 38. Uitstappen ter hoogte van halte Beukelsbrug. Meer informatie en een over- zicht van de vele aanwezige bedrijven is terug te vinden op www.banenbeursoio.nl cor olie Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard Kwakernaat GOED DOEL CENTER Zo doet u mee! tj Maasstad Weekbladen TX f 125 riovember 2009 V—mmmmJ WW\ 010 217 17 17 www.dedoelen.nl Schouwburgplein 50. Kassa: ma t/m za 12-18 uur; vr tot 19 uur; telefonisch 10-18 uur GZ=Grote Zaal, JZ=Jurriaanse Zaal, WBZ=Willem Burger Zaal, EFZ=Eduard Flipse Zaal, DC=Doelencafe do 26/11 t/m zo 28/1120.15u I zo 29/11 GZ 14.15u Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Fabien Gabel; Antoine i Tamestit, altviool. Berlioz Harold en Italie, Franck Symfonie in d. 45 - 7 do 26/11 EFZ 20.30u Harmen Fraanje Quartet 19 - 7 vr 27/11 EFZ 20.30u Michael Simon trompet band - latin jazz. 19 - 7 za 28/11 EFZ 11 u Zelf muziek maken! (6+) - The voice, i.s.m. SKVR. 8 - 5 zo 29/11 GZ 11 u Zondagochtendconcert Liesbeth List. 11,50 wo 2/12 JZ 12.45-13.15u Lunchconcert Rubens Kwartet m.m.v. Arjan Jongsma, marimba. Vrij entree! wo-do 2-3/12 GZ 20.15u Traditioneel Korpsconcert Marinierskapel der Koninklijke Marine 17,25/€ 15,25 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-vr 26-27/11 20u Theo Maassen Zonder pardon Een subliem cabaretprogramma (NRC) za 28/11 20u Cameretten Grote finale van het oudste cabaretfestival van Nederland zo 29/11 15u Carmen.TV Hartveroverende balletbewerking van Bizet's opera door Kiev Ballet ma 30/1120u Soweto Gospel Choir The Best of Gospel Inspirerende en opzwepende show di 1/12 20u Sterren aan de Maas Finale Spetterende talentenjacht R'damse scholieren 010 484 33 33 Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. De kassa is elke dag geopend v www.luxortheater.nl i 12-18 wo-vr 25-27/11 20u Cameretten allerlaatste voorronden van het oudste Nederlands cabaretfestival za-zo 28-29/11 14u/20u Au, au, au... me rug allerlaatste voorstellingl Het Echt Rotterdams Theater op zijn best Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). VIJF TIPS OM DE WEERSTAND OP PEILTE HOUDEN: ROTTERDAM) Voor nieuwe of gebruikte caravans BOVAG ONDERHOUD SCHADESERVICE RBCRIATII Weg en Bos 1 Bergschenhoek (Ind.terrein Weg en Land) Tel. 010-5217118 v www. Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 Mel. 0188-601355 www.slaapboulevard-kwakemaalnl Verstand van slapen weekbladen drukte- schopper rekbaar zijn boom altijd tijdschrif tenkiosk godsbode spijkerstof windrichting persoonlijk voomaam- woord plaaggeest ontdoen van spinrag dierlijk vet duinvallei smadelijk bijwoord waterdamp vierdeurs auto schrijfgerei onaanqepast (jeugdtaal) opleiden tijdperk Anonieme Alcoholisten bazige vrouw vrouwelijke dominee hevige storm deel van het gebit Vul hier de gevonden letters in en bel het woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Wilt u zelf proberen welke heerlijke en gezonde gerechten u met een combi-stoomoven kunt bereiden? Of hoe praktisch en snel inductiekookplaten en magnetronovens zijn? Samen met een enthousiaste topkok bereidt u de lekkerste gerechten tijdens een kookworkshop in het Home Center of the Brands in Alphen aan den Rijn. Kijk voor meer informatie op www.electrolux.nl 4 x waarde Hit BMMS Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 41 is: cocktail. De winnaars van een sieradenset van BBBrasil hebben inmiddels bericht ontvangen. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 18 t/m dinsdag 24 november 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). ©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 39