weekbladen Schiedam verboord geslagen pakjes spoelen eindelijk aan Filmfestival trekt record aantal bezoekers Meer onder armoedebeleid Kinderen in Nieuwland straks langer naar school PAKJES DAGEN BIJ CORRECT VOOR DE MOOISTE KAPO'S m Betrouwbaar advies in onrustige tijden Dicht bij huis Deze week Het weer Info/Contact CORRECT BERGWEG 110, ROTTERDAM. WWW.CORRECT.NL AWllA Animo voor inenting Mexicaanse griep hoog Rabobank Zie de Sparta-pagina elders in deze krant Half oktober en begin no vember waren er al eens in- formatie-avonden voor di rect omwonenden van de be- oogde locatie aan de 's-Gra- velandseweg. Eerst waren die van het Windas en Ring- vaart aan de beurt, later die uit de wijk Sveafors. Bewo ners hier zullen als het cen trum daadwerkelijk op de beoogde plek wordt ge- bouwd, de meeste overlast ondervinden. Om de neuzen toch allemaal zoveel mogelijk dezelfde kant op te krijgen werd begin november bijvoorbeeld al eens een avond georgani- seerd. Doordat de bijeen- komst erg kort van te voren was meegedeeld waren er re- delijk weinig bewoners om hun bezwaren kenbaar te maken.. Toch leven die wel degelijk. Zo is een bewoon- ster bang dat haar kinderen straks niet meer langs het Windas durven te fietsen om naar hun sportclub in het park te gaan. „Dan kunnen wij kilometers om gaan fiet sen om de hangjongeren van elders lekker te laten hangen bij ons in de buurt. Dat lijkt me de omgekeerde wereld." Ook is er nog veel onduide- lijkheid -en dus angst- over het al (fan niet optreden van de politie. „Er is nu al vaak overlast onder het tunneltje naar het Windas en dan zie je de politie ook in geen vel- den of wegen, dus wie zegt me dat ze straks wel op gaan treden?", vraagt een bange bewoonster zich hardop af. Hoewel veel bewoners a denken dat de keuze van de gemeente al bepaald is en e niets meer aan te doen is, be nadrukt de gemeente dat he plan nog helemaal in d voorbereidingsfase zit. „In deze fase wordt zoveel moge lijk met omwonenden over legd en naar hen geluisterd juist om een juridische pro cedure achteraf te voorko men", aldus de gemeente i een brief aan de bewoner van Sveafors. Daarom is ie dereen ook weer welkom o de informatieavond van van avond die begint om 19.0 uur in de Blauwe Brug. Het SuikerZoet Filmfestival at afgelopen weekend in het entrum van Schiedam werd ;ehouden, heeft een record antal bezoekers getrokken. n totaal kwamen 3000 film- djkers af op het inmiddels *rootste gratis indoor film- estival. Dat is anderhalf keer zoveel als in voorgaande jaren. Maar liefst 32 speelfilms en 12 korte films werden in het centrum, op vaak bijzondere locaties vertoond. In het Wennekerpand, het toekom- stig cultureel verzamelge- bouw waren 270 zitplaatsen gerealiseerd en in de Grote Kerk zelfs 350. Hier waren de grote kroon- luchters uit het middenschip verwijderd om goed zicht te bieden op een gigantisch filmdoek. Ook op de kleinere locaties was de sfeer heel goed, zoals bij galerie Jabelle en de trouwzaal van het oude stad- huis. Grote publiekstrekkers wa ren onder meer 'Slumdog Millionaire', 'Julie en Julia' en 'Looking for Eric'. Het aantal Schiedammers met weinig geld dat in aan- merking is gekomen voor ex tra financiele ondersteuning door de gemeente is in de af gelopen twee jaar fors toege- nomen. Dit blijkt uit een evaluatie van de eerste resul- taten van het Schiedamse ar moedebeleid dat in 2008 werd vastgesteld. Ongeveer de helft van alle Schiedamse huishoudens met een laag inkomen maakt nu jaarlijks gebruik van een of meer voorzieningen voor minima. Het gaat dan om drieduizend van de zesdui- zend huishoudens met een inkomen tot 120 procent van de bijstandsnorm. Dit is een forse stijging ten opzichte van 2007 toen nog maar een derde van de huishoudens met een laag inkomen een beroep deed op de voorzie ningen voor minima. Dankzij het nieuwe armoe debeleid kunnen meer men- sen dan voorheen in aan- merking komen voor finan ciele steun door de gemeen te. Zo is de inkomensgrens om in aanmerking te komen voor bijzondere bijstand voor gezinnen met kinderen verhoogd. Ook zijn er nieu we voorzieningen bijgeko- men zoals een gratis compu ter voor gezinnen met een kind in de brugklas, premie- korting op de aanvullende ziektekostenverzekering en gratis reparatie of vervan- ging van een kapotte wasma- chine of koelkast. Vijf scholen in Nieuwland gaan hun leerlingen vanaf augustus 2010 extra uren les geven na de reguliere schooltijd. De bedoeling is dat zij in die uren bijvoor beeld rekenen en taal op een actieve manier krijgen aan- geboden met praktijkgerich- te opdrachten. De scholen hebben hiervoor een extra subsidie gekregen van het minsiterie van on- derwijs. Het gaat om een pe- riode van vier jaar waarin de kinderen extra leertijd wordt aangeboden. De deelnemen- de scholen zien dit als een kans om de ontwikkeling van de kinderen en de aan- sluiting op het voortgezet onderwijs te verbeteren. Het project is een samen- werking tussen de Basis- scholen 't Meesterwerk, De Taaltuin, De Wieken (locatie Nieuwland) en de VMBO scholen OSG Schiedam en het Life College en is gericht op alle leerlingen van groep 7 en 8 van de basisschool en klas 1 en 2 van het VMBO. De scholen willen de aanvul lende leerstof actief aanbie- den. Dus niet meer leerstof uit boeken, maar activiteiten waarmee de kinderen de normale leerstof op een leu- ke manier kunnen toepas- sen. Bijvoorbeeld techniek- en rekenprojecten, brieven schrijven of een theatervoor- stelling voorbereiden. De Hypotheker Jazeker. De Hypotheker. Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas woensdag 25 november 2009 15e jaargang nr 48 X081 maas stad Jeugdcentrum blijft heikel onderwerp Bewoners in Noord zien er helemaal niets in, maar de raad heeft er duidelijk zijn zinnen op gezet: een jongerencentrum. Sinds 2002 ligt er de wens een grotere voorziening voor jongeren in Noord te bouwen, naast de kleinere in De Blauwe Brug. Van- avond is er weer een informatie-avond over dit heikele onder werp in deze Blauwe Brug. /on imit otterdam Belle Perez Gerard Johng VRIJDAG 27 NOVEMBER SPARTA STADION 20.45 SPARTA ROTTERDAM PSV CHIEDAM> SCHIEDAM> SCHIEDAM> Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM )e pakjes die op Sint's reis overboord waren geslagen, kwamen zaterdag aan in Schie dam. Kinderen hielpen bij het opvissen ervan. Foto: Bart Bos Zacht en wissel- vallig herfstweer met veel wind. Al onze kranten op: www.mijnmaasstad.nl Adverteren?: www.hypotheker.nl Oplage 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Prins Hendrikkade 16a, Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (10c. p.min.)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3