Podium journaal Theatergroep De Kern speelt stuk 'Veel liefs uit Rusland' Hofplein speelt horrorverhaal van Martin van Waardenberg Musica Republica indoor knalt net zo hard als in buitenlucht Reykjavik in Watt Theater toiiyjjM Hij is een bevlogen Russi- sche conservator van de Her mitage in Sint Petersburg. Zij is een gedreven Neder- landse journaliste. Ze delen hun liefde voor de kunst en worden aarzelend verliefd, maar ze zijn allebei ge- trouwd. Zij met haar cyni- sche, uitgebluste hoofdre- dacteur. En hij met zijn jeugdliefde, lid van het Rus- sische parlement die haar geloof in betere tijden is kwijtgeraakt. Een onbekend schilderij van Catharina de Grote en Alexander Potem- kin duikt op. Beiden zijn gef- ascineerd door dit legendari- sche liefdespaar. Is het kunstwerk afkomstig van de Frau Maria, het Nederlandse schip dat in 1771 voor de Fin- se kust is gezonken en met schilderijen van Hollandse meesters in opdracht van Catharina op weg was naar Sint Petersburg? Veel liefs uit Rusland' is een voorstel ling over dromen en idealen, over passie en hartstocht, over teleurstelling en hoop. Over een mogelijke en on- mogelijke liefde. De voor stelling speelt zaterdag 12 december om 20.15 our in Theater Twee Hondjes, Op- zoomerlaan 106, Hellevoet- sluis. Reserveren via 0181- 31-04.73- Maasstad verloot 5x2 vrij- kaarten. Mail naam, adres en telefoonnummer naar prijs- vraag@maasstad.nl om kans te maken. Twee jaar geleden speelde Martin van Waardenberg in de musical 'De Snoepwinkel van Zevensloten' van Jeugd- theater Hofplein. Dat beviel hem zo goed dat hij besloot een voorstelling te schrijven voor het jeugdtheatergezel- schap. Komend weekend gaat 'Het weeshuis van de verloren stemmen' in pre miere. ,Ik vond het zo leuk om mee te werken bij Jeugdtheater Hofplein", vertelt Martin van Waardenberg. „Ik vond let vooral heel professio- neel. Er wordt zoveel aan- dacht besteed aan licht en geluid, decors en kostuums. Je hebt echt het idee dat je in een grote professionele pro- ductie staat. Om daar als kind tussen te staan, dat is geweldig. Dat heeft mij toen heel erg geraakt." Snel ontstond het idee om zelf een stuk te schrijven voor het jeugdtheatergezel- schap. „Ik wilde wel iets maken wat ze nog nooit hadden gedaan. Geen zoetsappig sprookje, maar echt een horrorver haal. Ik heb een verhaal ver- zonnen en heb dat met Louis Lemaire opgenomen. Hij zei toen: ga het maar maken." 'Het weeshuis van de verlo ren stemmen' is een span- nend avontuur over zes kin- deren die weglopen uit het kamp van hun schoolreisje en terechtkomen in een oud verlaten griezelig weeshuis. Daar horen ze vreemde ge- luiden en zien ze sporen uit het verleden. „Ik vraag me af of kinderen van vier jaar het 00k leuk vinden of dat ze meteen aan het begin in hun broek zitten te piesen van de spanning, haha." Overigens zit er volgens Van Waardenberg wel veel hu mor in 'Het weeshuis van de verloren stemmen'. „Regisseur Jaco van der Moolen heeft dat nog iets meer naar boven gehaald. Zo zorgt een onhandig agenten- duo voor de nodige grappen. En het is een musical, dus er zitten 00k leuke liedjes en dansjes in. Er is veel te zien en te beleven. De liedjes heb ik gemaakt met Martin Bak- ker en Jochem Kroon. Ik heb de cd al gehoord. Daar zitten echt hits tussen." Nadat hij zijn script had af- gerond, heeft van Waarden berg 'Het weeshuis van de verloren stemmen' uit han- den gegeven aan Jaco van der Moolen. „Dat kon ik 00k wel loslaten, anders had ik het 00k zelf moeten regisseren. Hij werkt op zo'n sociale manier met de kinderen, laat iedereen echt tot zijn recht komen. Hij gaat helemaal voor die kin deren. Dat merkte ik bij de 'Snoepwinkel' 00k. Heel be- langrijk, want zij doen dit voor hun hobby." Te zien van 27 november tot en met 7 februari. Reserve ren: 010-243.50.50 of www.j eugdtheaterhofpleinn 1. Reykjavik strijkt van donder- dag 17 tot en met zaterdag 19 december voor de derde keer neer in Rotterdam. Drie da- gen lang zal IJslandse mu- ziek en dans in WATT het publiek verleiden. Reykjavik to Rotterdam staat zoals ge- bruikelijk garant voor het beste wat de IJslandse he- dendaagse cultuur te bieden heeft. Met zes muziek optre- dens, waarvan er drie voor het eerst op een Nederlands podium staan. Dankzij Bjork en Sigur Ros is IJsland syno- niem geworden voor ver- nieuwende muziek. Deze editie zit vol ruwe energie, oude glorie, rond vliegend tiener zweet en ingetogen schoonheid. Het wachten is voorbij en er is weer wat om naar uit te kijken. 28 november komt nu toch echt steeds dichter- bij: het succesvolle en groot- ste dancefestival van Rotter dam verwelkomt 00k nu weer bezoekers vanuit alle hoeken van Nederland. Het festival van dit najaar strijkt neer in de Maassilo. Na een succesvolle outdoor editie afgelopen zomer keert Musica Republica terug met een indoor editie. Reis langs de partysteden van dit mo ment en laat je overweldi- gen. Proef de geweldige sfeer, ontmoet de leukste mensen en hoor niks dan kwalitatieve hoogstandjes van elk muziekgenre bij het bezoeken van deze vier pop- ulaire steden op Musica Re publica Indoor. Laat je mee- voeren naar Ibiza, New York, Rotterdam, en technostad Berlijn. Tickets via www.mu- sicarepublica.com en bij alle Free Record Shops. W1NLKAARIEN! Maasstad weekbladen mag 4 x 2 vrijkaarten weggeven voor dit knalfeest. Mail lorn kans te maken naam, adres en telefoonnummer naar prijsvraag@maasstad.nl o.v.v. "musica republica". IMaasstad Weekbladen siH Ik if 'Veel liefs uit Rusland1 is een voorstelling over dromen en idealen, over passie en hartstocht. HELLEVOETSLUIS> W1NJSAARIEN! Na vijf cabaretprogramma's van samen zingen, lachen, bekvech- ten en typetjes maken, gaan Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten in 2010 ieder hun eigen weg. Ze trakteren het publiek en zichzelf nog op een laatste show. Ze gaan er nog eens bijna twee uur pauzeloos tegenaan. Mannen, het allerbeste! is van maandag 7 tot en met woensdag 9 december te zien in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Kaarten zijn te reserveren via www.luxor- theater.nl of via 010-484.33.33. 'Het weeshuis van de verloren stemmen' is volgens Martin van Waardenberg geen zoetsappig sprookje, maar echt een horrorverhaal. foto: Maarten Laupman ROTTERDAM) PROFESSIONEEL WEESHUIS 'SNOEPWINKEL' ROTTERDAM) 'Vinden ze het leuk of piesen ze in hun broek van de spanning?' ROTTERDAM) Na het zomerse stampen in het Sidelingepark komt Musica Republica nu met een indoor-editie.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 41