't Kwaliteitsteam bezoekt Itho Het heeft Hare Majesteit behaagd... Rectificatie inloopavond bestemmingsplan Spaland! Lees ook het weblog van Te vinden via www.schiedam.nl t De gemeente vraagt burgers actief om hun inbreng en doet er wat mee. burgemeester Verver-Aartsen gemeente Schiedam II Hh flj Wethouder Maarten Groene bracht donderdag 19 november samen met het 'kwaliteitsteam', dat adviseert bij de herontwikkeling van het voormalig ziekenhuisterrein aan de Burgemeester Knappertlaan een bezoek aan het in Schiedam geves- tigde bedrijf Itho. Het gezelschap bestond uit vertegenwoordigers van de wijk, de gemeente en deskun- digen. Itho is een innovatief bedrijf, dat zich richt op de energiemarkt, met name voor woningen. Schiedam mag hiermee beslist voor de dag komen, omdat duurzaamheid en energiebe- sparing sleutelbegrippen zijn. Wethouder Groene wil de mogelijk- heden om duurzaamheid gestalte te geven in het plan Ziekenhuisbuurt optimaal uitnutten: "Als college heb- ben we de nodige ambities ten aan- zien van klimaat- en milieubeleid. We hebben het geluk, dat we zo dicht bij huis een bedrijf hebben, dat op dit gebied alle expertise in huis heeft. Dat geeft ons de gelegenheid om ons over dit onderwerp deskundig te laten informeren." In de presentatie, die de aanwezigen werd getoond, kwam naar voren dat een gezond binnenklimaat en een lager of zelfs geen energieverbruik met inzet van de juiste middelen tot de mogelijkheden behoort. Hoe zui- nig een woning is, wordt uitgedrukt in een eenheid, de zogenaamde EPC (energie prestatie coefficient). Wet houder Groene: "Voor het plan aan I Foto R. van der Steeg de BK-laan wordt uitgegaan van een waarde van maximaal 0,5. Dat is be- ter dan de nu landelijk gehanteerde norm". Het bezoek aan Itho werd door de deelnemers als bijzonder nuttig en inspirerend ervaren. 0 Ja, we zijn goed met elkaar bezig. 0 Volgens mij wordt de inbreng van burgers genegeerd. 0 Ik zou het echt niet weten. De gemeente wil het van u weten! Ga ELKE WEEK naar www.schiedam.nl en vul de Schiedam Poll in! Bob de Kuijper heeft zijn fami- liebedrijf Koninklijke de Kuyper B.V. kunnen omvormen van een voornamelijk jenever verkopend bedrijf naar een modern likeuren producerend en verkopend bedrijf. Na ruim 32 jaar neemt hij eind dit jaar afscheid van het bedrijf. De Kuyper is thans het grootste likeurenmerk ter wereld. Tevens be- kleedt de heer De Kuijper talrijke nevenactiviteiten. Hierdoor heeft hij veel betekend voor Schiedam en heeft het Hare Majesteit behaagd hem, net als zijn vader 24 jaar gele- den, de onderscheidingen van Ridder in de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Burgemeester Verver - Aartsen heeft hem de versierselen behorend bij de onderscheiding op 20 november 2009 tijdens de afscheidsreceptie uitgereikt. Foto: Jan van der Ploeg De geplande inloopavond op 30 november a.s. kan helaas niet doorgaan. Wij zullen zo spoedig mogelijk de datum voor de nieuwe inloopavond bekendmaken. Openbare Bekendmaking Voorkeursrecht Buurt 15, Daltonstraat e.o.' Besluit tot aanwijzing van gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) van toepassing zijn voor het gebied 'Buurt 15, Daltonstraat e.o.' Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam maakt op grond van artikel 7 eerste lid van de Wvg bekend dat zij op 17 november 2009 op grond van het bepaalde in artikel 6 Wvg besloten hebben gronden aan te wijzen waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Het gebied behelst de woningen Daltonstraat 2-46 (even) en de Dr. Zamen- hofstraat 9-11 (oneven). Deze gronden zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale tekening met de daarbij behorende lijst van eigenaren en beperkt zakelijk gerechtigden. Het besluit heeft een geldingsduur van maximaal 3 maanden, waarbinnen de gemeenteraad de gronden opnieuw moet aanwijzen. Een aanwijzing door de raad heeft een geldingsduur van 3 jaar. Het besluit tot aanwijzing ligt met de bijbehorende kadastrale tekening en overige stukken met ingang van 19 november 2009 tot en met 30 december 2009 in de Stadswinkel, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam ter inzage. Het besluit van burgemeester en wethouders omvat: - een kadastrale tekening met daarop aangegeven de onroerende zaken waarop het voorkeursrecht wordt gevestigd; deze tekening geeft een over- zicht van de ligging van het voorkeursrechtgebied; - een lijst van kadastrale nummers van de aangewezen onroerende zaken met vermelding van grootte, eigenaren en beperkt zakelijk gerechtigden. Daarnaast ligt gelijktijdig met het besluit van burgemeester en wethouders ook het ontwerpraadsvoorstel en -besluit aan de raad op grond van artikel 5 Wvg met de daarbij behorende stukken op dezelfde locatie ter inzage. U kunt de stukken inzien op maandag van 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 uur tot 20.00 uur in de Stadswinkel van ons Stadskantoor (Stadserf 1). Het besluit van het college van burgemeester en wethouders treedt in werking een dag na publicatie van deze bekendmaking in de Staatscourant. Publicatie in de Staatscourant heeft plaatsgevonden op 18 november 2009 Bezwaar en beroep Tegen het besluit van burgemeester en wethouders staat ingevolge de Alge- mene wet bestuursrecht bezwaar open gedurende zes weken vanaf de dag na deze publicatie. Belanghebbenden kunnen daarom bezwaar indienen tot en met 30 december 2009. U kunt uw bezwaarschrift richten aan Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam, t.a.v. secretariaat Afdeling Pro- jecten, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam (fax 010-246 5334). Het bezwaar moet worden ondertekend en ten minste bevatten: a. De naam en het adres van de indiener; b. De dagtekening; c. Een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. De gronden van bezwaar. e. Een volmacht, indien het bezwaar niet door de belanghebbende maar door een ander, namens hem, wordt ingediend. U wordt verzocht een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht mee te zenden. Indien u bezwaar heeft ingediend kunt u tevens een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Rotterdam, t.a.v. Sector Bestuursrecht, "voorlopige voorzienin- gen", Postbus 150950, 3007 BL Rotterdam. Van de indieners van een voor lopige voorziening wordt door de rechtbank griffierecht geheven. Zienswijzen Belanghebbenden kunnen ten aanzien van het ontwerpraadsvoorstel en besluit tot en met 9 december 2009 hun zienswijzen schriftelijk indienen. De schriftelijke zienswijze kan worden gezonden aan de gemeenteraad van Schiedam, t.a.v. secretariaat Afdeling Projecten, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Eigenaren en rechthebbenden worden per brief op de hoogte gebracht van dit besluit. Schiedam, Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, 25 november 2009

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6