Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl De gemeente wil iets van u weten! Ga naar www.schiedam.nl en lees de poll. Schiedam bindt de strijd aan met de weesfietsenproblematiek Burgemeester Verver ondertekent convenanten 'Veilige School' |L JL w t f Gladheidsbestrijding staat paraat www.schiedam.nl Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een Ontheffing ex. artikel 3.23 Wet op de ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het vergroten van de bovenverdieping op het perceel plaatselijk bekend Groenelaan 39 te 3114 CA Schiedam Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de bebouwde kom" met de bestemming "Bebouwingsklasse A-H". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze gronden een maximale bouwdiepte van 10,00 meter geldt. Het bouwplan is tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit op de ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Het plan ligt hiertoe vanaf 26 november 2009 t/m 7 januari 2010 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. ut R Per 31 december 2009 zal een mutatie in het Register Kinderopvang gemeente Schiedam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsvinden. De houder Christelijke kinderopvang KidsLounge met vestigingsnummer 6 zal per 31 december 2009 verwijderd worden uit het register kinderopvang van de gemeente Schiedam. De volgende gegevens zullen verwijderd worden uit het register Kinderopvang. Gegevens van de houder Naam (rechtsvorm) Adres Postcode Vestigings- of Woonplaats Telefoon Christelijke kinderopvang KidsLounge B.V. Lombardkade 30A 3031 AH Rotterdam 010-4148494 Inschrijfnummer Kamer van Koophandel en Fabrieken:) 24354266 Gegevens locatie 6.01: Naam: Adres: Postcode: Gemeente: Telefoon: Kidslounge Schiedam Dr. Wibautplein 163 169 3118 KD Schiedam 06-20582536 Aantal kindplaatsen dagopvang: 45 Met ingang van 1 januari 2010 is de locatie niet meer in exploitatie. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie- punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12.00-16.00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8:00-16:00 uur en donderdag van 8-20:00 uur. Daarnaast zijn deze gegevens ook beschikbaar via de website www.schiedam.nl Voor eventuele vragen kunt u terecht bij afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529. Staatssecretaris Huizinga en bur gemeester Verver-Aartsen hebben op dinsdag 17 november het start- sein gegeven voor het weesfietsen- project. Een weesfiets is een fiets die in een onbewaakte (stations)stalling gestald staat en die de eigenaar lang laat staan of zelfs nooit meer komt ophalen. Foto's: Jan van der Ploeg Team Toezicht en Handhaving heeft uitleg gegeven hoe weesfietsen zijn te herkennen. Verder hebben zij ook laten zien hoe deze weesfietsen wor den gelabeld. Nadat de weesfietsen zijn weggehaald worden deze nog drie weken bewaard. Heeft niemand de fiets dan opgehaald, dan worden deze opgeknapt. De opgeknapte fiet- sen worden weggegeven of verkocht. Het aanpakken van de weesfiets- problematiek is belangrijk voor de stad. Op deze manier wil de ge meente het gebruik van de fiets en het openbaar vervoer stimuleren. De afgelopen week is Team Toezicht en Handhaving al druk aan de slag geweest in de fietsenstallingen in en om het NS-station en in het centrum. De fietsen zijn gelabeld en in de week van 13 december gaat Team Toezicht en Handhaving deze fietsen nogmaals controleren. Staan deze er dan nog, dan worden ze wegge haald. Burgemeester Verver heeft maan dag 16 november met de middelbare scholen in Schiedam de convenan ten ondertekend voor het project "Veilige School". In het project staat de veiligheid in en om scholen centraal. Binnen het project "Veilige School" werken Gemeente Schiedam, Politie Rotterdam-Rijnmond, Openbaar Mi- nisterie en de Schiedamse middel bare scholen aan het bevorderen van veiligheid op scholen. Alle facetten van veiligheid komen aan de orde JL, gfe JJ, komen. Denk aan bijvoorbeeld, de ontruimingsplannen, het voorkomen van fietsendiefstal bij de school en ook het monitoren van het spijbelen en de huisregels in en om de school. Burgemeester Verver benadrukte dat een veilige leefbare stad niet alleen iets is van politie, justitie en ge meente, maar ook van andere part ners, zoals scholen Daarom is zij verheugd dat de scholen binnen het voortgezet onderwijs is Schiedam hieraan een bijdrage willen leveren en zich inzetten voor de jeugd van Schiedam. De Schiedamse middelbare scholen hopen dat met dit project de samen- werking tussen, gemeente, politie en justitie soepeler zal verlopen. En dat zij bij problemen elkaar weten te vinden. H Foto: Jan van der Ploeg Vanaf week 48 begint het wacht- dienstrooster van de gladheidbe- strijding. Tijdens de wachtdienst- regeling staan medewerkers van IRADO in opdracht van de ge meente Schiedam dag en nacht klaar om bij de eerste vermoedens van (mogelijke) gladheid preventief te gaan strooien. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van de gladheid- voorspellingen van het meteocon- sult. Voor het strooien wordt de zogenaamde natstrooimethode ge- bruikt. Een preventieve methode die beter voor het milieu is dan het droogstrooien. Natstrooien Het strooimaterieel van IRADO is uitgerust met een opbouw speci- aal voor het natstrooien. Dit is een mengsel van zout en water (pekel). Het mengsel wordt voordat het glad wordt uitgestrooid over het wegdek. Het voordeel van deze methode is dat het langer blijft liggen omdat het zout is natgemaakt. Bovendien is er minder zout nodig en dat is beter voor het milieu. De strooiwagens zijn ook voorzien van het Winter- logic systeem. Hiermee wordt het strooien nog efficienter doordat via gps de route en de benodigde strooi- breedte ingegeven wordt. Het wintergladheid bestrijdingsplan (strooiplan) Op 30 juni 2009 heeft het college van burgemeester en wethouders het wintergladheid bestrijdingsplan vast- gesteld. Gebiedsontsluitingswegen, doorgaande fietspaden, busbanen en routes naar belangrijke voorzienin- gen hebben een hoge prioriteit. Hier wordt preventief gestrooid. Erftoe- gangswegen. woonerven en parkeer- voorzieningen hebben een lage prio riteit en worden alleen bij langdurig optredende gladheid of bij ernstige ijzel of sneeuwval gestrooid. Met in gang van de winter 2009/2010 worden ook de winkelgebieden gestrooid. Op de website van de gemeente Schiedam, www.schiedam.nl, is een plattegrond opgenomen die aangeeft welke gebieden 'stroef' gehouden worden. In uitzonderlijke situaties zoals plots optredende ijzel, wordt van het schema afgeweken, dan wor den de belangrijkste gebieden het eerst gestrooid. Voor meer infor- matie over de uitvoering van de gladheidbestrijding kunt u contact opnemen met IRADO via 010- 262 1000 of www.irado.nl. 25 november 2009 nummer 47 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 i Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Elndredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7