m Gemeentebericht Mut a 5GHI0AM Opschoonactie op Hoogstraat een Nieuwe webstek Gemeentearchief Commissievergaderingen smm ■ffV mm gemeente Schiedam -iff f Voor eigenaren van leegstaande panden op de Hoog straat en omgeving heeft de gemeente Schiedam on- langs eenmalig een opschoonactie gehouden. Verou- derde reclames, zonweringen en rolluiken zijn gratis verwijderd. De opschoonactie is een succes: tal van eigenaren heeft van het aanbod gebruik gemaakt. In opdracht van de gemeente Schiedam heeft een aan- nemer het verouderde materiaal weggehaald en eventuele reparaties uitgevoerd. Voor eigenaren waren er geen kos- ten aan de opschoonactie verbonden. De actie is onderdeel van het project Werk aan de Win- kel. De opschoonactie vond plaats met het oog op de ko- mende feestdagen. Hiermee wil de gemeente bijdragen aan een betere uitstraling en een beter functioneren van de binnenstad. Meer informatie over Werk aan de Winkel is verkrijg- baar via projectleider Pauline de Mare 219 1808 of via woninginspecteur Huub Blijie 219 1849 of via de website www.schiedam.nl (zie Ondernemers). I Hoogstraat 45 I Weghalen reclameoude zonwering en dichtzetten oude kapotte ramen. Na maanden van hard werken was het afgelopen maandag 23 november dan zo ver: archief.schiedam.nl, de nieuwe webstek van het Gemeente archief Schiedam is online ge- gaan. De webstek is niet alleen in een nieuwe jas gestoken, maar is ook duidelijker en overzichtelijker geworden. 5CHiD2AM De oude webstek was na jaren trouwe dienst verouderd. Het was soms lastig zoeken. In de loop der jaren is de webstek meer dan al leen een pagina met adresgegevens en openingstijden geworden. Steeds meer informatie van het Gemeente archief wordt digitaal beschikbaar gesteld. Zo lanceerde het archief in 2004 SchiedamGen, waarbij belang- rijke genealogische bronnen zoals huwelijksakten en -bijlagen via de webstek bekeken kunnen worden. Bovendien kunnen bezoekers deze akten gratis per e-mailadres ontvan- gen. Vijf jaar later zijn ook een deel van de geboorteakten toegevoegd. En wat te denken van de notariele in- dexen, waarop digitaal gezocht kan worden? Op de webstek is tevens veel his- torische informatie te vinden zoals in de serie 'Ach Lieve Tijd - 750 jaar Schiedam', het opinietijdschrift Musis' en plattegronden van Schie dam. Maar ook de pagina's met nevenactiviteiten als de Commissie Naamgeving Openbare Ruimte en Werkgroep De Wit bevatten veel specifieke informatie. Een leuke manier voor jong en oud om meer te leren over de Schiedamse geschiede- nis is het spel Marco. Het mooie is dat dit alles thuis vanuit de luie stoel beschikbaar is! Gebruiksvriendelijkheid is het uit- gangspunt voor de opzet van de nieuwe webstek. Bezoekers moeten op een snelle manier de juiste in formatie kunnen vinden. Handige informatie als contactgegevens, nieuwsberichten en mededelingen staan op de startpagina. Met de nieuwe zoekmachine, eveneens op de startpagina, kan op vlotte manier in de inhoud van de webstek worden gezocht. Daarnaast is een nieuwe indeling van de onderwerpen gemaakt. Onder het kopje 'Archieven en Collecties' zijn de belangrijkste collecties van het archief ondergebracht zoals: het ar- chievenoverzicht, de beeldbank. de kranten en het bouwarchief. Zo kunt GEMEENTEARCHIEF u vanaf uw eigen computer zien welke archieven er raadpleegbaar zijn, welke boeken het archief in huis heeft of een kijkje nemen in de beeldbank met bijna 5.000 rechten- vrije afbeeldingen en foto's. Produc- ten die wij te koop aan bieden zoals boeken, plattegronden en DVD's zijn te vinden onder 'Publicaties'. Recensies en aanvullende informatie zijn, indien beschikbaar, toegevoegd aan de producten. In de komende weken zal de web stek verder aangevuld gaan wor den met nieuwsberichten uit 2006- 2007, diverse webtentoonstellingen en uitgebreidere informatie over de educatieve projecten voor basis- en voortgezet onderwijs. Begin 2010 zal naast het weekblad De Moker ook een deel van de gedigitaliseerde krantencollectie online zijn. Na- tuurlijk gaat het archief verder met het digitaliseren van de Burgerlijke Stand voor SchiedamGen. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Onttrekkingsvergunnirigen Schiedam kent sinds 1 april 2008 een vergunningensysteem voor het ont- trekken van woonruimte. Hiervan is sprake indien woonruimte (een woning, kamers of delen van een woning) door afzonderlijke huishoudens worden bewoond. Eigenaren van kamerverhuurpanden en particulieren die een of meer kamers verhuren- zijn verplicht over een zogenaamde onttrekkingsver- gunning te beschikken. Deze vergunning is vereist voor het omzetten van een zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimten. Wat wordt verstaan onder onzelfstandige woonruimte? -Onzelfstandige woonruimte is woonruimte die geen eigen toegang heeft en die niet door een huishouden kan worden bewoond zonder afhankelijk te zijn van wezenlijke voorzieningen buiten die woonruimte. Wat wordt verstaan onder een huishouden? -Een huishouden is een alleenstaande (1) of twee (2) of meer personen, die een duurzame gemeenschappelijke huishouding voeren of willen gaan voe- ren. Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief- jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woens- dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Verleende onttrekkingsvergunningen: Verzonden d.d. 16 november 2009 Adres: Steenstraat 13, 3114 NR voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaap- plaatsen; Adres: Steenstraat 15, 3114 NR voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaap- plaatsen; Adres: Daltonstraat 42 A, 3112 ZE, voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in onzelfstandige woonruimten met totaal vier (4) slaapplaat- sen; Adres: Nieuwe Maasstraat 27 A 3114 TB, voor het omzetten van een zelf standige woonruimte in drie (3) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen. Adres: Boylestraat 5 A, 3112 XA, voor het omzetten van een zelfstandige woonruimte in twee (2) onzelfstandige woonruimten met totaal drie (3) slaapplaatsen. Rectificatie: Op 27 oktober 2009 is een onttrekkingsvergunning verleend m.b.t. het adres Rotterdamsedijk 86 A 2. In de publicatie is per abuis het adres Rotterdam- sedijk 86 A vermeld. N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende onttrekkingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Voor de komende vergadercyclus van november/december is een groot aantal raadsvoorstellen aangeleverd. Naar aanleiding hiervan is besloten twee extra commissievergaderingen in te plannen. Om deze reden en omdat de kaarsjesavond op 10 december staat gepland, is besloten de voor 10 december geplande raadsvergadering te verplaatsen naar donderdag 17 december 2009. Om misverstanden te voorkomen vindt u hier een overzicht van de komende vergaderingen: maandag 30 november 2009 en maandag 7 december 2009 Commissie Samenleving en Bestuur dinsdag 1 december 2009 en dinsdag 8 december 2009 Commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer donderdag 17 december 2009 Gemeenteraad i E r - - <JS$. sssBSseeaer-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8