Ondernemersbijeenkomst aan Stationsplein Opening Veiligheidshuis Waterweg Noord Waardering van Schiedamse aanpak bewonersparticipatie Nieuwland www.schiedam.nl Gemeenteberichten Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen bouwaanvragen van 11 november 2009 en 17 november 2009 Boterstraat 81, 3111 NB Het veranderen van de geveldeuren Van Swindensingel 2, 3115 RJ Het gedeeltelijk veranderen van de gevels N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun- ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou- ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande- ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.0.0 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvraag van 19 november 2009 Louis Zimmermannplein 50, Het slopen van de dierenkliniek 3122 GR Schiedam-Noord Verleende sloopvergunningen Verzonden 17 november 2009 Adm. De Ruyterstraat 24, 3115 HB Het slopen van de buitenwand van een loods Oranjestraat 3 t/m 95, 3111 AM Het slopen van de hekwerken met asbest be- plating van de galerijen aan de achtergevel Het slopen van een woning Polderweg 92, 3125 KE Verzonden 19 november 2009 Boerhaavelaan 5C, 3112 LA Het verwijderen van asbest N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belang- hebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergun- ning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethou- ders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Mutatie Register Kinderopvang Per 6 november 2009 heeft een mutatie in het Register Kinderopvang gemeente Schiedam als bedoeld in artikel 46 van de Wet kinderopvang plaatsgevonden. Het aantal kindplaatsen buitenschoolse opvang SKO't Planzoentje is van 15 gewijzigd in 20. De volgende gegevens zijn opgenomen. Gegevens kindercentrum Naam: Adres: Postcode: Plaats van vestiging: Telefoon: Bij kindercentrum: Aantal plaatsen BSO -20 BSO't Planzoentje Singel 153A 3112 GN Schiedam 010-246 01 23 aantal kindplaatsen buitenschoolse opvang Tweemaal per jaar worden bijeen- komsten tussen het bedrijfsleven en de gemeente gehouden. Afwisselend zijn de bedrijven en de gemeente de organisator. Vorige week dinsdag Deze mededeling is op grond van artikel 47 lid 2 van de Wet kinderopvang. 't Planzoentje is opgenomen in het Register Kinderopvang onder locatie nummer 04.02 en is onderdeel van Stichting Kinderopvang't Planzoentje. Het Register Kinderopvang ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie- punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Openingstijden: maandag van 12.00-16.00 uur. Dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donderdag van 8.00-20.00 uur. Daarnaast kunt u ook terecht op de website www.schiedam. nl. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij afdeling Educatie&Welzijn, telefonisch bereikbaar op het nummer 010-219 1529. 17 november was de gemeente aan de beurt. In het Bedrijfsverzamel- gebouw aan het Stationsplein ont- vingen de burgemeester, wethouder Daskalakis en wethouder Groene zo'n 80 gasten. Naast presentaties van de afdeling werk en inkomen en Syntens was er ruim de tijd om elkaar te spreken. Foto's: Jan van der Ploeg Op woensdag 18 november is het Veiligheidshuis Waterweg Noord geopend. Voor de opening is Minis ter Hirsch Ballin van het Ministerie van Justitie speciaal naar Schie dam gekomen. Het Veiligheidshuis Waterweg Noord rnaakt onderdeel uit van een landelijk netwerk van veiligheidshuizen. m Foto: Jan van der Ploeg Het veiligheidshuis staat symbool voor de samenwerking van de ver- schillende ketenpartners in de per- soonsgerichte aanpak van overlast en criminaliteit. In het huis werken verschillende partijen samen op een locatie. Straf en zorg worden op elkaar afgestemd. Daarbij staat het voorkomen van overlastgevend of crimineel gedrag centraal. In Schiedam wordt al langer intensief samengewerkt door de ketenpartners in bijvoorbeeld de veelpleger-aanpak en de aanpak van huiselijk geweld. Met de komst van het Veiligheids huis zal deze samenwerking op een hoger niveau worden getild. Verder worden de inspanningen op het ge- bied van jeugd gebundeld, maar ook nazorg aan ex-gedetineerden wordt hier georganiseerd. In het Veiligheidshuis Waterweg Noord werken de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maassluis, politie Rotterdam-Rijnmond, het Openbaar Ministerie, Dienst Justi- tiele Inrichtingen, Reclassering Ne- derland, Leger des Heils, Bouwman GGZ, Bureau Jeugdzorg, Raad voor de Kinderbescherming en Maat- schappelijke Dienstverlening Water weg Noord samen. Een dikke pluim voor de Schie damse wijkaanpak in Nieuwland. Afgelopen zaterdag vond in het Rotterdamse Luxor Theater in aanwezigheid van minister Eber- hard van der Laan de Landelijke Bewonersdag plaats. Daar werden de resultaten van een door de Uni- versiteit van Tilburg uitgevoerd on- derzoek naar de stand van zaken met betrekking tot de wijkaanpak in de aandachtswijken gepresenteerd. Schiedam bleek op een schaal van 10 een 8,5 te scoren en kwam daar- mee op een gedeelte tweede plaats. Wethouder Maarten Groene (Wijk- ontwikkeling) is opgetogen over dit uitstekende resultaat: "Het is al vaker gebleken dat we in Schie dam flink aan de weg timmeren, maar het is fijn als het door een onderzoek als dit nog eens wordt bevestigd. Dit is het resultaat van de inzet, die we de afgelopen jaren gezamenlijk hebben getoond". Vouchers Een van de conclusies uit het onder zoek van de Universiteit van Tilburg is dat het systeem van de vouchers prima werkt. Met vouchers, een soort tegoedbonnen, worden kleinschalige burgerinitiatieven mogelijk gemaakt. Wethouder Groene: "Wij hanteren het vouchersysteem in alle wijken. Het blijkt prima aan te sluiten bij de wens van wijkbewoners om die zaken te realiseren in de buurt, die net het verschil maken." De onderzoekers adviseerden wel er steeds attent op te blijven, dat het systeem niet verzandt in bureau cratic. Een belangrijke opmerking, vindt Groene: "De kracht van het vouchersysteem zit 'm juist in de flexibiliteit en de mogelijkheid om vlot en zonder omhaal dingen te kunnen regelen. We scoren goed, maar ik ga kijken of het systeem in andere steden vlotter werkt." Blijvende aandacht De onderzoekers prezen expliciet de organisatie rond de uitvoering van het wijkactieprogramma Nieuwland en de blijvende aandacht die er in dat kader is voor een tijdige en goede communicatie. Daarnaast was er veel waardering voor de grote betrokkenheid van bewoners zoals deze bijvoorbeeld blijkt in het druk- bezochte periodieke wijkoverleg. Groene: "Die 8,5 geef ik graag door aan al die mensen die als bewoner, vrijwilliger of professional hun stin- kende best doen om Nieuwland nog leuker, nog levendiger, nog groener, nog schoner, veiliger en kleurrijker te maken." De Landelijke Bewonersdag is een initiatief van het Landelijk Samen- werkingsorgaan van bewonersorga- nisaties van Aandachtwijken (LSA), het Ministerie van VROM/WWI, de overkoepelende organisatie van woningbouwcorporaties Aedes en de Woonbond. 25 november 2009 nummer 47 Pagina 4 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatlepunt Stadswinkel, Stadserf 1 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9