Dicht bi huis abc Schiedamse Ketelfactory maakt naam in Nederland VOOR IEDEREEN GRATIS EEN WEEKEND/ SPORTTAS Alle merken auto's welkom! AUTOSERVICE Irado gaat 'groen1 rijden Tarot-avond bij Harmonia Sintkoopzondag in Nieuwe Passage Middeleeuwse muziek in't Huis te Poort Films uit Japan en Zweden in Filmhuis Na de wintercoritrole van abc Autoservice Schiedam is uw auto klaar voor de winter! Uw auto wordt nagekeken op 10 cruciale punten: a ABC AUTOSERVICE SCHIEDAM Wethouder Haan opent van- daag samen met collega-wet- houder Rik Grashoff uit Rot terdam twee vulpunten voor biodiesel. Negen bedrijven, waaronder IRADO, hebben de handen ineengeslagen in samenwer- king met het Rotterdam Cli mate Initiative om het vrachtvervoer in de regio Rotterdam te verduurzamen. Vanaf woensdag gaan daar- om vijf vervoerders rijden met zestig vrachtwagens op biodiesel. Spirituele vereniging Har monia organiseert maandag 7 december een Tarot- avond. Aanvang is 19.45 uur in Wijkcentrum Dreesplein. In winkelcentrum Nieuwe Passage kan 00k zondag 6 december worden gewin- keld. Ondernemers openen hun deuren hier van 12.00 tot 17.00 uur. Iedereen die zin heeft in een dagje winkelen is hier aan het goede adres. Voor de jonge bezoekers wordt er een workshop 'pira- midekaars maken' georgani- seerd. De opknapbeurt was in eer- ste instantie bedoeld om de entree naar het bedrijf van Nolet te verfraaien. Daarom werd het eind ne- gentiende-eeuwse melkfa- briekje, waar je vanuit de Lange Nieuwstraat meteen tegenaan rijdt, door Carel Nolet opgekocht en ver- fraaid. En niet zo'n klein beetje 00k. „Wanneer Nolet ergens geld in steekt kun je rekenen op 500 procent kwaliteit", ver- telt Winnie Teschmacher die in het schitterend gereno- veerde voormalige fabriekje een multifunctionele exposi- tieruimte runt die in Neder land in rap tempo naam aan het maken is: de KetelFacto- ry. Het eerste project dat er ge- houden werd was er een van de Kunstalliantie voor en door mensen uit de Gorzen: 'Golflengte'. Meteen 00k om de mensen uit de wijk te le- ren kennen. In het vooijaar ging de eerste eigen expositie van start, waaruit meteen bleek dat een expositie in de KetelFactory meer is dan kunst alleen. „Het zijn expo- sities met iets extra's; een stukje verdieping", vertelt Teschmacher. Vaak zijn het 00k duo-expo- sities waarin twee kunste- naars elkaar ontmoeten. „Doordat het ontmoetingen zijn, we de hele boel na een aantal weken omgooien en verdieping vragen, ontstaan er verrassende dingen. Het werk van Karin Pinxteren dat hier onlangs te zien was heeft op een bepaald mo ment geleid tot een zoge- naamde verdiepingsdag op de zondagmiddag waarbij een hoogleraar Sterrenkun- de wat kwam vertellen, een dominee en Van Pinxteren zelf. Op die manier proberen we wat extra's met bepaalde thema's te doen", legt Tesch macher uit. Bij de exposities verschijnen telkens kleine publicaties in 'een symphatiek zakfor- maat'. „Ook dit is een stukje Nolet-erfenis", vertelt Tesch macher. „Eerst wilden we dat op A4-tjes doen met een nietje erdoor, maar toen ik dat zo voor me had, wist ik al dat dat het niet zou worden. Kwaliteit dwingt kwaliteit af en dus kwamen we uit op de- ze kleine, maar fijne pockets die er schitterend uitzien." www.ketelfactory.nl Ensemble Trigon staat voor een levendige, 'authentieke' uitvoering van vocale mid deleeuwse muziek. Vrijdag 18 december treedt het en semble op in't Huis te Poort en brengt daar 'Een middel eeuwse KerstMis'. Het be- looft een sfeervolle avond te worden omdat de kerk ver- licht wordt met veel kaarsen. Aanvang 20.15 uur, toegang 17,50 (onder andere bij Post Scriptum en boekhan- del Van Leeuwen), aan de zaal €20,00. In het Filmhuis draait don- derdag 3 december de film Megan uit Japan. Taeko is een professor van middelbare leeftijd, die de hectiek van Tokio ontvlucht en rust hoopt te vinden op een eiland in de buurt van Okinawa. Vrijdag 4 en zaterdag 5 de cember draait Millenium; mannen die vrouwen haten Mikael Blomkvist is een kriti- sche journalist van middel bare leeftijd en uitgever van het tijdschrift Millennium. Lisbeth Salander is een jon ge vrouw met piercings en tatoeages en een goede hac ker. Samen vormen ze een ongewoon, maar sterk team. Info: www.filmhuisschie- dam.nl bij een abc wnuerinspectie aan uw auto! Controle van: 1 Bandenprofiel 2 Ruitensproeiervloeistof jfjj 3 Bandenspanning 4 Uitlaat 5 Schokdempers 6 Koelvloeistof 7 Oliepeil 8 Remmen 9 Accu 10 Lampen Na de wintercontrole krijgt elke auto een NIEUWE HAVEN 233 31 1 7 AB SCHIEDAM - TELEFOON 010-246 91 97 - INFO@ABCAUTOSERVICESCHIEDAM.NL i Maasstad WeekUaden XQ 2 december 2009 84 Kunst met net dat beetje extra Winnie Teschmacher (links) en rechterhand Elma van der Ham kijken naar de projectie van Roland Schimmel in de ketelfactory. „Kunst waar mensen voor omrijden." Foto: Roger van der Kraan controle 19,95 inctusiefBTW i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11