I LoopBaan Cadeautjes van de baas mogen We moeten e-vaardiger worden Weini?vakantie Weg met dat dure geld Voedselzekerheid vraagt om veranderingen Niet alles valt binnen de 1,4 procent Verblijfsvergunning duurder Autorecycling SPIJKCITY BV Meer gedwongen ontslagen P°P° De kerstpakketten komen er weer aan. Toch wel leuk, dat jaarlijkse cadeautje van de baas. Maar het is niet hele- maal een cadeautje, want de fiscus ziet het als een vorm van inkomen. Net als de fiets van de zaak, de kosten van de fitness en een bijdrage in de hypotheekrente; Onder bepaalde voorwaarden mo- gen die 'cadeautjes' wel, Niet onder de regeling vallen het bloemetje voor een me- dewerker - dat zijn geen loonkosten - alsmede de prive te gebruiken mobile telefoons en notebooks van de zaak. Alle verhuiskosten en het rentevoordeel van door de werkgever verstrekte hypothecaire leningen worden uit- gezonderd. maar het is best ingewikkeld en vraagt vooral van de werkgevers veel administra- tie. De fiets mag bijvoorbeeld niet meer dan 749 euro kos ten plus 82 euro voor acces- soires. Dat is nog wel te over- zien, maar er geldt 00k een eis dat je op minimaal de helft van de werkdagen op de fiets komt. Hoe kun je dat als werkgever en belasting- dienst controleren? De regering heeft nu voorge- steld om met dat gedoe te stoppen en de zogenaamde werkkostenregeling flink te vereenvoudigen. Met ingang van 2011 mag de werkgever 1,4 procent van de loonsom belastingvrij uitkeren aan de werknemer. En het maakt niet uit wat daarin is begre- pen: het kerstpakket, de fiets, korting op producten van het eigen bedrijf, of de fitness. Zelfs de dure elektrische fiets komt daardoor in aanmer- king voor vergoeding. En als echte cadeautje, want de on- controleerbare eis dat je toch minstens de helft van de ke- ren per fiets naar je werk moet gaan, vervalt. Daarbij blijft het voor werkgevers mogelijk om het werkelijke gebruik van de fiets direct te bevorderen door hun werk- nemers 19 cent per fietskilo- meter onbelast te verstrek- ken, 00k voor woon-werkki- lometers; dat komt dan bo- venop de vrij te vergoeden fiets. De vergoeding voor reis- en verblijfkosten en scholingskosten blijft buiten de regeling. i Nederland bungelt in Euro- i pa onderaan als het gaat om i vakantiedagen en andere vrije dagen. Litouwen, Fin- i land en Frankrijk gaan aan I kop met resp. 41 en 40 dagen j perjaar. i Nederland bekleedt de laag- ste positie met 28 dagen per j jaar. China moeten het met j 11 dagen doen en Australie met 8 dagen. Onze samenleving digitaliseert steeds sneller en dat vraagt om meer vaardigheid in het gebruik van de computer aan beide zijden van de lijn. Dat valt volgens professor Van Dijk van de Universiteit Twente nogal tegen. De zogenaamde e- vaardigheden van zowel ambtenaren als burgers blijken uit onderzoek nogal beperkt. Toch is deze vaardigheid een rand- voorwaarde voor het uitvoeren van steeds meer e-diensten. Het probleem blijkt bovendien niet leeftijdsgebonden; jon- geren zijn niet per se handiger met het internet. De leges voor een verblijfs vergunning in Nederland worden verhoogd om dichter bij de werkelijke kosten te komen. Er komt 00k een nieuw lege- starief voor verstrekking van een vervangend verblijfsdo- cument en voor de vijfjaar- lijkse vernieuwing van een verblijfsdocument voor on- i bepaalde tijd. Verkoop van alle merken auto's. RDW- en ARN-erkend. Gemeentelijk inleverterrein. Tevensgroot NU KUNT UlOOK assortment gebruikte auto's vanaf 450,-. SCHADE/SLOOPAUTO'S TERECHTV00R ALLE APK-KEURINGEN. Lorentzweg 1 3208 LJ Spijkenisse Tel. 0181 - 61 39 88 na 18.00 uur 06-102 22 968 www.spijkcitybv.nl De prijzen van ons eten schieten de laatste jaren alle kanten op. Na een aanvanke- lijke forse stijging is de prijs nu zo laag dat de boeren er eigenlijk niet van kunnen be- staan. Kwestie van vraag en aanbod. Wij klagen in het rij- <e westen wel, maar de arme ianden zijn de echte slacht- offers. Maar er meer aan de hand met ons voedsel; er is steeds meer nodig omdat de we- reldbevolking groeit (9 mil- jard mensen over dertig jaar) en de welvaart in zeer grote landen als China, India en Brazilie snel oploopt. Om al die monden te kunnen voe- den, moet de voedselproduc- tie drastisch veranderen. Vooral de vleesproductie staat daarbij ter discussie. De afgelopen dertig jaar is de consumptie van vlees we- reldwijd met 40 procent toe- genomen en die trend zet door. Nederlanders kopen jaarlijks ruim 80 kilo vlees van koei- en, varkens en kippen. Voor productie van vlees worden grote hoeveelheden veevoer (onder andere soja) van el ders aangevoerd. Van het totale akkerland wordt een derde gebruikt voor veevoerproductie. Daarnaast is er nog wereld- wijd 3,5 miljard hectare grasland dat vaak minder in- tensief wordt benut door grazers. Totaal wordt 80 procent van het landbouwge- bied gebruikt voor dieren en veevoer. Dus voornamelijk voor de rijkere landen. Bovendien is de veeteelt di rect verantwoordelijk voor ongeveer eentiende van de totale broeikasgassen; de helft daarvan komt van run- deren. Ondernemers willen minder contant geld in de kassa. Contant geld is duurder dan pinnen en onveilig vanwege het risico op overvallen. Maar contant geld zorgt wel voor gemak. Consumenten betalen graag met contant geld, je geeft het bewuster uit en vrijwel alle consumenten kunnen met contant geld beta len. De ondernemers willen de klant op posi- tieve wijze overhalen de pinpas te gebruiken, want zolang zij contant willen betalen, zullen ondernemers dat niet weigeren. Ook moeten er oplossingen komen voor mensen zonder bankrekening, kinderen, ouderen en gehan- dicapten, m ANFONG m Reserveren voor kerst? Lopend buffet Kerstmenu's a la carte Speciale 5 december aanbieding Steeds meer werknemers worden gedwongen ontslagen. In de eerste acht maanden van dit jaar was er sprake van een bijna verdubbeling ten opzichte van de vergelijkbare periode in 2008. Tot en met augustus kwamen 85 duizend werknemers op straat te staan. 7,50 65+ 9, Zelfs de e-fiets kan verqoed worden. foto: ed dewaerheltt Minimaal 50,- tot 5000,- TE KOOP GEVRAAGD TEVENS KUNT U TERECNT VOOR NIEUWE APK-KEURINGEN MET GEBRUIKTE 0HDER0ELEN. Leuk, maar weinig efficient. f fjets sp^c,al,te,ten www.anfongschiedcim.nl Kinderen t/m 12 jaar Broersvest 119 Schiedam Tel. 010-473 18 79 :x wvcw.anfongschiedam.nl Van onze redactie Het begon 6 jaar geleden met een idee. En dat idee werd op 1 december 2004 werkelijkheid; de cadeau- en kleinmeubelwinkel van Sonja en Jacgues Palte, 'Home Presents'werd geopend. Het was niet makkelijk; want hoe onderscheid je jezelf in een bijna voile markt met originele en betaalbare artikelen. We vragen het Sonja en Jacgues in hun sfeervolle winkel in Broersveld. „Wij zijn veel in Europa op reis geweest; wat ons in andere landen opviel was dat er veel van hetzelfde in dezelfde soort winkels te koop was. In Engeland vonden we dat er in die echte'country shops' zo'n aparte gezellige sfeer hing. De lucht van zeepjes en geurkaarsjes, kanten schorten, schilde- rijen, kandelaars en leuke kastjes verhoogden de sfeer nog meer. Dat wilden we in Schiedam ook beginnen dus het doel was gekozen."Nu moest de naam van de zaak nog gekozen worden. Na een paar nachtjes slapen werd dit'Home Presents'; cadeautjes voor een speciaal iemand of gewoon voor jezelf, je moet je er gewoon goed bij voelen. We reizen veel door Engeland en proberen dan juist die artikelen in te kopen die bij andere zaken niet te koop zijn. Wat mij opvalt zijn de vele leuke kleine presentjes. En ja, inderdaad de heerlijke geurvan lavendel, rozen en zeep komt mij tegemoet. Vanaf 99 cent is er al iets leuks te koop. Dat varieert vanen en tot mooie kasten, stoeien en I v L J I 1 i 1Lii tafels. Ook levert Home Presents exdusieve eethoeken, echter dit gaat wegens ruimtegebrek uit een verkoopboek. Desgewenst is showroombezoek bij de importeur (in Neder land) ook mogelijk. Wat een verrijking dat al deze mooie dingen gewoon in ons Schiedam te koop zijn. Ook heeft Home Presents een grote collectie zeer aparte kerstdecoraties en cadeautjes. Deze week (1 december) bestaan zij 5 jaar en daarom wordt iedere klant verrast met een leuke attentie. Na de koffie verlaat ik met een brede glimlach de winkel, maar.kom zeker terug! Home Presents Broersveld)^,)111 LG Schiedam,010-2734815 wWw.hofnepresents.nl Maasstad Weekbladen XQ woensdag 2 december 16

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 16