Zwaarbevochten punt voor kv Vlaardingen Regen heeft geen vat op veldrijders Kaarten voor Tennis Masters Hermes onderuit Scyedam 5e Sportflitsen Van Stigt Thans moet afwachten Weer winst Nouchka Fontijn Pechseizoen Refoba Juventus winterkampioen Maasstad Weekbladen geeft kaarten weg voor de Reaal Tennis Masters waar de na tional tennistop van 9 tot 13 december het jaar afsluit. Er zijn 30 kaarten te vergeven voor het tennistoernooi in Topsportcentrum Rotter dam: 5X 2 kaarten voor woensdag 9, donderdag 10 en vrijdag 11 december. Stuur uiterlijk zondag 6 de cember een mail met naam, adres en telefoonnummer naar prijsvraag@maasstad.nl. Hermes DVS heeft de koppo- sitie verspeeld in de 4e klas- se E. Postduiven versloeg de Schiedammers in de directe confrontatie, 2-4, en neemt de te plek over van de jeug- dige ploeg van trainer Stan ley Rieborn. De tafeltennissers van Scye dam lieten zaterdag kopman Michel de Boer in de enkel- spelen aan de kant tegen het zwakke Pecos. Rene Water- reus, Nermin Smajic en Koen Hageraats namen de honneurs waar met een mi- nieme 3-4 overwinning in de slotwedstrijd. Scyedam was al zeker van de 5e plek. De korfballers van kv Vlaar dingen stroopten de mou- wen op tegen koploper Triaz in Amsterdam en pikten op de valreep een punt mee, 14- 14. KW kwam snel op ach- terstand, 4-1, maar rechtte de rug en kwam weer langs- zij, 5-5Na de pauze wist KVV zich langzaam maar ze ker aan de goede kant van de score te manoeuvreren, 10- 12. Triaz gaf draaide toch de rollen kort voor het einde nog om, 14-13. Met nog en- kele seconden te gaan vero- verde Jeroen de Kruif de bal en wist Bob van der Lely over zeker 30 meter aan te spelen. Hij stelde met een treffer het verdiende punt voor KW veilig, 14-14, dat gevierd werd als een overwinning. Het Schiedamse ssc Harga draait minder goed in de 2e klasse. De ploeg die onlangs trainer Han Poortvliet zag vertrekken, is met slechts 1 puntje nummer laatst en verloor zondag wat geflat- teerd van het Deltse DKC, 15-22. In de reserve 5e klasse zette stadgenoot ODI het van KCC al voor rust op een beslissende achterstand maar moest wel toestaan de dat de Capellenaren nog dichtbij kwamen, 15-11. Op het Sportgala werd vrijdag een Schiedamse sporter in het zonnetje gezet die niet wekelijks in de lokale media voorbij komt. Toch heeft de spits van Al van Feyenoord het afge- lopen jaar de aandacht van de sport- wereld voluit op zijn persoon gericht gekregen en dus was het geen verras- sing dat juist hij tot sporttalent van het jaar werd gekozen. Een nadere kennismaking met spits Luc Castaignos. Hij startte in de jeugd van Excelsior'20. Dat hij talent had, werd nog eens bevestigd toen hij als C-junior bij Spartaan'20 werd weggeplukt door Feyenoord. Dit jaar werd zijn voetbaltalent plots onder een vergrootglas gelegd. De spits ging in mei met het Nederlands voet- balteam onder 17 jaar mee naar het EK in Duitsland. In de finale brak Luc Castaignos de wedstrijd open met het binnenschieten van de 1-0. Met drie treffers werd hij, samen met Duitser Thy, topscorer op het EK. In oktober reisde Castaignos met Oran- je naar Nigeria voor het WK onder 17 jaar. Nederland reikte niet verder dan de voorronden maar spits Cas taignos pikte tegen Gambia wel weer zijn doelpuntje mee. Meteen klonken er geluiden dat internationale top- clubs voor Castaignos in de rij ston- den. Luc Castaignos besloot tot na- der orde bij Feyenoord te blijven waar hij 00k al is opgevallen bij hoofdtrainer Mario Been. Luc Cas taignos traint wekelijks 1 a 2 keer mee met de Feyenoord-selectie. In de bekerwedstrijd tegen Harkemase Boys debuteerde hij in Feyenoord 1 en de laatste weken neemt Mario Been Castaignos vaker op in zijn wedstrijdselectie. In de media is Luc Castaignos al bestempeld als het grootste Feyenoord-talent van de laatste jaren. In het televisiepro- gramma 'Studio Voetbal' noemde Leo Beenhakker in dat verband zijn naam. Mario Been omschrijft Luc Castaignos als 'opportunistisch', 'doelgericht' en 'in staat goede loop- acties te maken'. „Hij is leergierig en heeft kwaliteit", voegde de Feye- noord-trainer daar nog aan toe. Luc Castaignos toonde zich verguld met de prijs die hij in zijn gemeente kreeg. Hij bedankte op het Sportgala onder meer zijn voormalige club Ex- celsior'20. De dammers van Van Stigt Thans pakten uit met een monsterscore tegen Hijken DTC, 15-5. Omdat titelcon- current VBI tegen Witte van Moort gelijkspeelde, kwam VST wat dichterbij maar het blijft, waarschijnlijk tegen beter weten in, wachten op een tweede uitgijder van de aartsrivaal om de landstitel alsnog te kunnen prolonge- ren. Bokser Nouchka Fontijn heeft in Zweden de lie winst in 12 maanden geboekt. De Schiedamse bokste tegen de er- varen Zweedse Li Schakt. Fontijn zoekt momenteel de in ternationale concurrentie om zich te nomineren voor het WK in 2010. Blessureleed blijft de badmintonners van Refoba achter- volgen. Tegen het sterke Veglo ontbrak Mariska van Reij met een enkelblessure en kopman Marco van Dorp ver- stuikte zijn enkel in het enkelspel. Alleen Vera van Haren won haar partij en redde de eer voor Refoba, 7-1. De basketballers van Juventus wonnen zaterdag in een tactisch duel van medekoploper in de le klasse, Jump IJsselstein, 94-85, en zijn met nog een wedstrijd te gaan winterkampioen. Andre Metselaar scoorde 25X voor de Schiedammers. De Juventus-vrouwen maken een min- dere fase door. Na het verlies van Flush, 35-32, werd za terdag thuis verloren van rivaal BC Verkerk, 52-68. Het zijn duidelijk geen wat- jes die veldrijders en ATB- ers. Ondanks de soms over- vloedig vallende regen lieten zij zich zaterdag niet van de wijs brengen in de Schie damse wedstrijd uit de regio- nale veldritcompetitie. Het parkoers dat ligt in het groengebied tussen bedrij- vengebied en metrostation Vijfsluizen, is goed te berij- den en wordt niet extreem modderig onder dergelijke natte weersomstandigheden. Natuurlijk maakte de regen de onverharde race wel zwaarder voor de deelne- mers. In de A-klasse be- schikte Niels Wubben uit Naaldwijk over de beste stuurvaardigheid. Hij reed in de slotfase weg bij concurrent Kasper Schotte uit Hellevoetsluis. Beide ren- ners spelen geen rol in het klassement van de veldrit competitie. Patrick van Nu- nen uit Barendrecht doet dat wel. Met zijn 3e plek in Schiedam verstevigde hij de leiderspositie. Schiedammer Wouter van der Gaag moest in de A-race genoegen ne- men met een I9e plek. Bij de ATB-ers ging de winst naar Pirn van der Marel uit De Lier. Hij was 'man van de koers' Tijs van Gemert in de slotfase te snel af. Van Ge mert behoudt als pleister op de wonde wel de koppositie in het ATB-klassement. Vlaardinger Roeland Dijks- hoorn was met een loe plaats de snelste ATB-er uit de regio. Bij de dames was Masha Mulder uit Ridder- kerk superieur. 2e werd Ash- lyn van Baarle uit Zoeter- meer. De Schiedamse Suzan ne Steens reed in deze koers naar plaats 5. Haar zus Liset- te werd 9e. Vader en organi- sator Tom Steens werd in de B-klasse de beste Schiedam mer met een lie plek. Win- naar werd hier Robbert Rut- grink uit Nieuw-Vennep. Maassluizer Bas van der Kooy opende sterk in deze klasse maar moest uiteinde- lijk Rutgrink en Gerard van Rijsel voorrang verlen. On danks de regen toonde Tom Steens zich tevreden over de Schiedamse veldrit. „Toch aardig wat deelnemers en mooie wedstrijden op een parkoers dat zich goed heeft gehouden." Maasstad Weekbladen WX 2 december 2009 93 REGI0> Feyenoord-talent voor het voetlicht De zaalvoetballers van Groe- noord hebben een overwinning behaald op de koploper van de 1e divisie. De jonge Schiedamse ploeg ontregelde het spel van Noord- zee door veel druk op de op- bouw te zetten, 2-0. Pas in de 2e helft kon Noordzee wat te- rugdoen maar door de verdedi- ging gesloten te houden, bleef het bij die ene tegenstreffer, 2- 1, en blijft zvv Groenoord mee- Idraaien in de top 5 van de ranglijst. SCHIEDAM> Luc Castaignos kreeg vrijdag op het Schiedams Sportgala de prijs behorende bij de titel 'Sporttalent van het jaar'. SCHIEDAM> De ATB-ers sloten zaterdag het programma van de Schiedamse veldrit en kregen op het reeds ka- pot gereden parkoers de zwaarste omstandigheden voor de kiezen. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17