obiel CADEAUS: NV200: 'International Van of the Year 2010' Porsche om van te smullen Saab Cabrio Denk eens aan boeken en accessoires GTI-kracht Mercedes SLS AMG Andros Trophy Saab noemt de 9-3 Ca briolet Vector TX Limited Edition een vierseizoe- nencabriolet. Die heeft niet alleen een rijke uit- rusting maar onder- scheidt zich 00k door zijn prijs van 48.895 euro. Dat betekent dat er voor de vele extra's, waarvan de Limited Edition is voorzien, niet hoeft te worden afgetikt. De extra's zitten zo- wel aan de buiten- als aan de binnenkant. De Volkswagen Eos en de Scirocco profiteren van de 2to pk sterke 2.0 TSI-motor, die we kennen van de Golf GTI. Dat betekent niet alleen tien pk winst maar met de TSI-motor zijn de modellen tot negen procent zuiniger dan hun voorganger. De prijslijst start bij 34.990 eu ro voor de Scirocco en bij 40.890 euro voor de Eos. De 2.0 TSI-motor met 210 pk/280 Nm heeft een gretig karakter. Zo sprint de Eos met deze motor en de stan- daard zesversnellingsbak in 7,8 seconden van o naar 100 km/h. De Scirocco met dezelfde motor/versnellingsbak-com- binatie heeft voor deze oefe- ning 6,9 seconden nodig. Het brandstofverbruik: de Eos 2.0 TSI neemt genoegen met gemiddeld 7,2 l/ioo km en de Scirocco met 7,4 l/ioo km. December is de cadeau- maand. Vaak wordt dan niet meteen gedacht aan de showroom van de autodealer maar 00k daar is een keur aan cadeaus te vinden voor de autoliefhebber. Van ac cessoires tot kleding en van prachtige pennen tot leder- waren. Nog niet geslaagd? Stap dan eens bij de boek- handel binnen want daar lig- gen de jaaroverzichten van de diverse autobladen. Autojaarboeken zijn lijvige werken. Ze geven een uitste- kend beeld van wat er het af- gelopen jaar op autogebied allemaal is voorgesteld. Te- vens geven ze een actueel beeld van wat er op autoge bied leverbaar is in ons land gekoppeld aan alle prijzen. TopGear spreekt in haar Jaarboek (276 pagina's) over 'De allercoolste drives van dit jaar'. Daarin alle auto- tests, alle prijzen, alle feiten en het oordeel van de redac- tie van het magazine over de 'beste' en de 'sufste'. Mannen als Richard Hammond en Jeremy Clarkson komen aan het woord over de (respectie- velijk) Lamborghini Murcie- lago SV en Aston Martin Vantage V12. Het Carros Autojaarboek 2010 (450 pagina's) belicht alle leverbare modellen en de toekomstplannen per merk. Hoofdredacteur Carlo Brantsen zet in zijn voor- woord vraagtekens bij elek- trisch rijden en adviseert de aanschaf van een mooie auto met een zuinige benzine- of dieselmotor. A1 die boeken, en er zijn er nog veel meer (00k AutoVisie pakt er mee uit), zijn momentopnamen maar daarom niet minder in- teressant. Bovendien is het handig om ze binnen hand- bereik te hebben op feestjes of als er visite komt want hoe vaak wordt er niet over au to's gedebatteerd, gediscus- sieerd? Op zo'n moment is er altijd iemand die 'wel' het juiste aantal pk's of de wer- kelijke motorinhoud weet. Even het jaaroverzicht er bij en einde discussie. Een favoriet naslagwerk is 00k de 2010-editie van het jaarboek 'Alle Auto's'. Het is handzaam en telt vierhon- derd pagina's. Daarin een compleet overzicht van alle auto's, die in Nederland ver- krijgbaar zijn. Het boek is volledig in kleur uitgevoerd en omvat de belangrijkste technische gegevens van alle auto's. Een leuk cadeau voor nog geen tientje. De twee an- dere boeken zijn een tikje duurder Carros 14 euro en TopGear 12,95. Eenmaal bij de boekhandel is er vast nog veel meer moois over auto's te vinden. Een uitgave die de naam draagt van een van's werelds grootste bandenfirma's is wellicht 00k een optie: de Michelin gids Nederland 2010. De nieuwe editie biedt een selectie van 1.216 adres- sen: 561 hotels en 655 res taurants. Restaurants die va- rieren van een drie sterren- kwalificatie tot een beloning met een Bib Gourmand. Dat cadeau idee kost 19,95 euro. De Nissan NV200 is uitge- roepen tot 'International Van of the Year 2010'. De jury was vooral gechar- meerd van de laadruimte in verhouding tot de buiten- maten van de auto. Nissan De eenvoud, efficiency en robuustheid van Dacia Duster hebben er toe geleid dat cou- reur Alain Prost met die auto de ijsrally Andros Trophy gaat rijden. De Duster is een nieuw (zesde) model in de Dacia-lijn en voor zien van een 4x4-aan- drijving. In de showroom van Porsche Centrum Gelderland in He- teren staat een 911 in choco- lade. Kijken heel wat au- toliefhebbers verlekkerd naar een Porsche, deze eer- ste 1:1 Porsche 911 in choco- lade ooit is helemaal om van te smullen. Porsche Centrum Gelderland heeft een 997 Carrera S volledig in de melkchocolade laten zetten als stunt voor de komende feestdagen. Jan Blancken en zijn mensen hebben een hele dag gewerkt aan hun kunst- werk van melkchocolade. Voor de stunt gebruikten de chocolatiers liefst 175 kilo chocolade, het equivalent van ruim elfhonderd repen melkchocolade, die in twee smeltbakken in de werk- plaats werden gesmolten. Daarnaast gebruikte het team 00k nog een paar kilo witte chocolade voor accen- ten zoals de verlichting. De chocoladeactie werd bedacht door Eric-Jan Straathof, ge neral manager van de Barry Callebaut Group en Porsche- rijder, samen met Mark Wegh van Porsche Centrum Gelderland. De temperatuur in de showroom moet laag blijven want boven de 27 graden smelt de chocolade. ziet het als een erkenning van het streven innovatie- ve, lichte bedrijfsauto's te produceren. De Nissan NV200 wordt in Nederland uitsluitend geleverd als be- stelauto en de verkoop start in januari 2010. De comp- acte besteller is momenteel reeds te koop in Japan, waar de auto met een marktaandeel van veertig procent direct segmentlei- der werd. Met Sinterklaas en de Kerstman in aantocht heeft Mercedes de prijs van de SLS AMG vrij gegeven. Voor 242.976 euro staat de supersportautomobiel met de vleugeldeuren bij u voor de deur. Mercedes-Benz Nederland heeft voor 2010 be- slag weten te leggen op zestig exemplaren en het grootste ge- deelte daarvan is verkocht. Via internet kan een persoonlijke configuratie worden gemaakt. De reeds luxe 'instapper' is voorzien van een 6.2 liter AMG V8-motor goed voor een ver- mogen van 571 pk. De zeventraps automatische versnellings- bak zorgt er voor dat de 1.620 kilo wegende auto in 3,8 se conden van 0 naar 100 km/u snelt. De topsnelheid bedraagt 317 km/u. www.mercedes-benz.nl/sls-amg I Maasstad Weekbladen XO Iwoensdag 2 december 2009 18

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 18