Podium journaal uiirlN 'Het meer van hetzelfde, in mijn ogen stonden we stir Films kijken op het Station Hofplein l« Itvi ICKVMIYI imtr Stadsfotograaf Dubbelde Palmboom Win kaarten! nieuwe Luxor Theater oude Luxor Theater Persfotograaf Henk Hartog (1939-2002) heeft meer dan 40 jaar zijn geliefde stad Rotterdam gefotografeerd. Tot aan zijn plotselinge dood liep hij dagelijks met zijn ca mera door de stad. Hij laat een schat aan prachtig zwartwitmateriaal na. In Galerie Dubbelde Palm- boom is van 19 december 2009 tot en met 31 mei 2010 een selectie uit het omvang- rijke oeuvre van deze stads fotograaf bij uitstek te zien. Het liefst werkte hij op straat waar hij het dagelijks leven in de snel veranderende stad liefdevol vastlegde. www.his- torischmuseumrotterdam.nl 2 december 2009 97 Wall*E, Dunya Desie en Kruimeltje kijken onder een winterse sterrenhemel. Vlak voor de kerst wordt het voor malige Station Hofplein, op het dak van de Hofbogen, vier dagen lang omgetoverd tot openluchtbioscoop. Op 17,18,19 en 20 december kan op deze absoluut unieke locatie genoten worden van twee films per dag. Helemaal gratis. De middagfilm, ge- schikt voor de hele familie, start om 16.30 uur. Om 19.30 uur volgt de avond- film. Natuurlijk is ook aan de inwendige mens gedacht, met onder meer warme cho- co, oliebollen en erwtensoep. Dus trotseer de winterse kou met sjaal, muts, skipak of mantel en geniet aan het be gin van de kerstvakantie van een filmpje op de Hofbogen. Het schitterende uitzicht over verlicht Rotterdam krijg je er ook gratis bij. Meer informatie over de films, randprogrammering en bereikbaarheid is te vin- den op www.hofbogenwin- terbioscoop.nl. Zo worden onder andere WALL*E, The Daijeeling Li mited, Kruimeltje, Looking for Eric, Charlie and the Chocolate Factory, Juno, Dunya en Desie en As it is in Heaven vertoond. Locatie: Station Hofplein, bovenop de Hofbogen.1 Data: 17, 18, 19 en 20 december. Tijden: elke dag films om 16.30 uur en om 19.30 uur. Toegang is gratis Silvester Zwaneveld vormde twaalf jaar met Arie Koomen het succesvolle duo Arie Silvester. Tegenwoordig staat hij alleen op het podi um. Op vrijdag 18 december staat hij in Theater Zuid plein, waar 'Silvester Alone' voor DVD wordt opgeno- men. Na zes programma's met Arie en Silvester vond Silves ter Zwaneveld het tijd voor een nieuwe uitdaging. „Ons iioogtepunt lag bij de vierde show, daarna werd het meer van hetzelfde, in mijn ogen stonden we stil. Ik naderde de veertig, had inmiddels twee kinderen, en toch maakten we nog altijd de- zelfde studentikoze grappen als toen we begonnen. Arie vond dat wel prima, die houdt van de losse joke, maar ik wilde meer verdie- ping in onze shows." „Ik zie creativiteit als een reeks luikjes in mijn hoofd: je doet er een open en de ideeen stromen eruit. Achter het luikje Arie Silvester was het leeg, terwijl andere luikjes bijna uit hun voegen barstten van de creatieve in- vallen. Op zo'n punt kun je besluiten het vat tot op de bodem leeg te schrapen, maar ik wist dat er meer was. Dat botste, artistiek kwamen onze denkbeelden niet meer overeen. Toen hebben we in goed overleg besloten uit el kaar te gaan." Hij is nu bezig aan het twee- de seizoen van 'Silvester Alo ne', een persoonlijke show die niet alleen wordt gedic- teerd door de lach, maar ook door het verhaal. „Waarom ik ben wie ik ben, daarover wil ik vertellen", zegt hij. Hij benadrukt dat het geen the- rapie op het podium is, want uiteindelijk blijft hij een grappenmaker: ,,'Silvester Alone' is Arie Silvester, maar dan met smaakvollere grappen. En zonder Arie."' „Mijn humor zit in de ma- nier waarop ik naar de din- gen kijk. Het zijn persoonlij ke observaties die in het theater hartstikke goed wer- ken. Met de grappen in de Arie Silvester-shows heb ben we de grenzen van het toelaatbare ruimschoots overschreden. Ik ben er be- slist niet op uit om iemand kapot te hakken, maar ik vind het wel leuk om live co medy te maken. Eigenlijk ben ik gewoon een aardige jongen, maar dan wel gevat en snel. Voor het publiek ben ik milder geworden, maar mijn meningen zijn uitge- sprokener dan vroeger." Reserveren via 010- 2030203 of www.theater- zuidplein.nl. Maasstad weekbladen geeft in samenwerking met Theater Zuidplein vijf keer twee kaarten weg voor 'Sil vester Alone' op 18 decem ber. Wil jij kans maken op een van die twee kaarten? Stuur dan een mailtje naar prijsvraag@maasstad.nl met je naam, adres en telefoon- nummer en wie weet ben jij een van de gelukkigen. Schrijf in de onderwerpbox van de mail 'Kaarten Silves ter Alone'. Mike Thomas sluiten de tour van hun nieuwste voorstelling Sex, drugs hoog-barok op maandag 28 en dinsdag 29 december af in het oude Luxor Theater te Rotterdam. Mike Bodde en Thomas van Luyn maken theaterprogramma's die zo absurd zijn, dat de enige samenhang die er in te ontdekken is, het absurdisme zelf is. De twee blinken uit in rare samenspraken, maffe liedjes en doen ook in muzikaliteit niet voor elkaar onder. Zodoende kan een hi- larisch nummer gevolgd worden door een teder liedje. 010 484 33 33 WWW.UITBURO.KL/ROTTERDAM BURO www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. De kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-do 8-17/12 20u Hairspray Swingende sixties musical met o.a. Jim Bakkum en Arjan Ederveen 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. De kassa is elke dag geopend v il2-18 di-za 1-5/12 20u Richard Groenendijk Terug bij af Na hen jaar theater is het tijd voor alle hoogtepunten ma-wo 7-9/12 20u Van Muiswinkel Van Vleuten Mannen, het allerbeste! 'Ze zijn weer superieur.' (AD) Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). ROTTERDAM) Maasstad Weekbladen TX Silvester zonder Ari op het podium in Theater Zuidplein Kom een film kijken op voormalige Station Hofplein. Neem wel een dikke jas mee! foto Mark Janssen ROTTERDAM) Silvester staat tegenwoordig zonder Arie op het toneel: ,,'Silvester Alone' is Arie Silvester, maar dan met smaakvollere grappen. En zonder Arie." foto Merlijn Doomernik ROTTERDAM) WIN KAARTEN! De tentoonstelling van Henk Hartog is van 19 december 2009 tot en met 31 mei 2010 te zien in Ga lerie Dubbelde Palmboom.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23